Zavrieť

Porady

Uloženie závierky

rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o pomoc. Dnes som dostala za úlohu uložiť schválenú účtovnú závierku do obchodného registra a do vestníka. Môžete mi prosím vás poradiť kam mám ísť, čo všekto tam dať, či mám ísť osobne, čo k tomu potrebujem? Myslela som že to urobí šéf, tak som sa tým nezaoberala... Boli by ste taký zlatučký a poradili mi kto už máte skúsenosti?
Ďakujem moc.
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Čítaj [SEARCH]zbierka listín[/SEARCH] .
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Ďakujem . Obidve som pozerala, ale ja by som skôr potrebovala také rady z praxe. Viem že keď sa schváli na valnom zhromaždení závierka, tak sa musí vližiť do zbierky a vestníka. Ale ja by som potrebovala vedieť ten postup ako to tam dostanem. Poprefocujem si závierku (súvahu, výkaz ziskov a strát, poznámky neviem či aj daňové priznanie a správu audítora?) a či to mám poslať do vestníka a zbierky alebo zaniesť osobne, či treba nejaký sprievodný list, alebo by mi stačilo čísielko kam by som zavolala a by ma usmernili. Myslíš že keď zavolám na to číslo redakcie vestníka, že by mi vedeli poradiť alebo mám zavolať na OR?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pozri si ešte § 21 Zákona o účtovníctve, kde je presne napísaný rozsah a obsah zverejňovaných údajov.
Dokumenty stačí poslať poštou s jednoduchým sprievodným listom.
Napr.

Do Obchodného vestníka

Vec: Žiadosť o zverejnenie neúplnej riadnej individuálnej účtovnej závierky
V zmysle § 21 zákona č.431/2002 Z.z. o účtovníctve Vás týmto žiadame o zverejnenie neúplnej riadnej individuálnej účtovnej závierky (súvaha, výkaz ziskov a strát) spoločnosti .... so sídlom ..., IČO: ... za rok 2006 v Obchodnom vestníku.
Informácia podľa § 21 ods.2 zákona č.431/2002 Z.z. o účtovníctve:
Audítorská správa nezávislého audítora o previerke ročnej účtovnej závierky k 31.12.2006 obsahuje nepodmienený názor.

Prílohy:
1. Súvaha k 31.12.2006
2. Výkaz ziskov a strát k 31.12.2006
3. Kópia úhrady poplatku za zverejnenie v Obchodnom vestníku v sume 3.000,- Sk





číslo účtu, VS,KS a ŠS nájdeš tu http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?p...2/r23ovozn.htm
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Johanka Pozri príspevok
Pozri si ešte § 21 Zákona o účtovníctve, kde je presne napísaný rozsah a obsah zverejňovaných údajov.
Dokumenty stačí poslať poštou s jednoduchým sprievodným listom.
Napr.

Do Obchodného vestníka

Vec: Žiadosť o zverejnenie neúplnej riadnej individuálnej účtovnej závierky
V zmysle § 21 zákona č.431/2002 Z.z. o účtovníctve Vás týmto žiadame o zverejnenie neúplnej riadnej individuálnej účtovnej závierky (súvaha, výkaz ziskov a strát) spoločnosti .... so sídlom ..., IČO: ... za rok 2006 v Obchodnom vestníku.
Informácia podľa § 21 ods.2 zákona č.431/2002 Z.z. o účtovníctve:
Audítorská správa nezávislého audítora o previerke ročnej účtovnej závierky k 31.12.2006 obsahuje nepodmienený názor.

Prílohy:
1. Súvaha k 31.12.2006
2. Výkaz ziskov a strát k 31.12.2006
3. Kópia úhrady poplatku za zverejnenie v Obchodnom vestníku v sume 3.000,- Sk





číslo účtu, VS,KS a ŠS nájdeš tu http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?p...2/r23ovozn.htm
Nemali by tam byť aj Poznámky?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Poznámky sa v Obchodnom vestníku nezverejňujú.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Dada Pozri príspevok
Nemali by tam byť aj Poznámky?
§ 21 Zákona o účtovníctve:
(2) Účtovná jednotka, na ktorú sa vzťahuje povinnosť overovania podľa § 19 ods. 1 písm. a), b) a d), zverejňuje v obchodnom vestníku súvahu a výkaz ziskov a strát z riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej individuálnej účtovnej závierky do 30 dní po schválení účtovnej závierky. Účtovná jednotka súčasne uvedie, že zverejňuje neúplnú účtovnú závierku. V obchodnom vestníku sa nesmie zverejniť názor audítora, zverejňuje sa len informácia, aký názor správa audítora obsahuje.28a) Ak správa audítora obsahuje skutočnosti, ktoré nemali vplyv na vyjadrenie názoru audítora uvedeného v správe, ale ktoré chcel audítor zdôrazniť, musí byť táto informácia zverejnená.

0 0
PatoP PatoP

PatoP je offline (nepripojený) PatoP

Kam sa to má poslať? Na obchodný register príslušného okresného súdu?

dík
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Áno na okresný súd, OR- zbierka listín.
0 0
PatoP PatoP

PatoP je offline (nepripojený) PatoP

a vieš prosím Ťa adresu? Ja mám

Obchodný register okresného súdu Žilina
Moyzesova 20
Žilina 010 01

ale nezmenilo sa to?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

No, to si veru musíš zistiť, z Ke je veru poriadne ďaleko na okresný súd v Za.
0 0
PatoP PatoP

PatoP je offline (nepripojený) PatoP

no to mas pravdu:-)
este sa chcem spytat udaje do zbierky listin aj do obchodneho vestnika sa zasielaju na tu istu adresu?
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
PatoP Pozri príspevok
no to mas pravdu:-)
este sa chcem spytat udaje do zbierky listin aj do obchodneho vestnika sa zasielaju na tu istu adresu?
Nie. Do zbierky listín na Okresný súd a do Obchodného vestníka na Ministerstvo spravodlivosti SR, Sekcia edičných činnosti, Redakcia Obchodného vestníka. (pre BA)
0 0
PatoP PatoP

PatoP je offline (nepripojený) PatoP

tak podla telefonickej info sa to ma poslat na:

Ministerstvo spravodlivosti SR
Obchodný vestník
Župné námestie 13
813 11 Bratislava

btw vlani som to vsetko posielal na Obchodny register takze zle a na otazku ci to mam poslat znova sem mi bolo povedane, ze im je to jedno a DU nam moze dat pokutu lebo sme porusili zakon...
0 0
jade9 jade9

jade9 je offline (nepripojený) jade9

Ako by ste postupovali v prípade, keď auditovaná spoločnosť uložila listiny do Zbierky listín, ale "zabudla" zverejniť neúplnú ÚZ v obchodnom vestníku. Poslali by ste dodatočne len rok 2007 alebo aj predchádzajúce roky? Ďakujem za odpoveď.
0 0
zuzule zuzule

zuzule je offline (nepripojený) zuzule

Tu je tažko radiť. Opíšem ti z Účtovného tipu č. 13/2008 aké sú pokuty a možno ti to v rozhodovaní pomôže:
"Nesplnenie povinnosti zverejniť údaje z UZ je porušením §21 zákona o účtov. Zákon dáva možnosť daňovému úradu uložiť pokutu až do výšky 3% celkovej sumy majetku zisteného zo súvahy zostavenej za účtovné obdobie, ktoré je kontrolované, v ocenení neupravenom o položky podľa §26 ods.3. Ak nie je možné zistiť celkovú sumu majetku alebo úhrn majetku, resp. ak ú.j. nevykazuje žiaden majetok, určí DU pokutu kvalifikovaným odhadom do 100 mil.Sk. Pokutu možno uložiť do jedného roka odo dňa, keď sa orgán príslušný na jej uloženie dozvedel o porušení povinnosti, Najneskôr možno túto pokutu uložiť do piatich rokov po skončení účtovného obdobia, v ktorom k porušeniu povinnosti došlo."
0 0
zuzule zuzule

zuzule je offline (nepripojený) zuzule

A teraz som si v jednej prehladnej tabulečke Účtovného tipu č.13/2008 všimla niečo, čo ma dosť zarazilo a síce:
Povinnosť zverejňovania údajov z UZ v Obchodnom vestníku majú aj Obchodné spoločnosti, ak povinne vytvárajú základné imanie (s.r.o.), ktoré nespĺňajú podmienky pre audit
Je to pravda? Su naozaj aj malé s.r.o.-čky, ktoré nie sú auditované, povinné uverejniť súvahu a VZaS v Obchodnom vestníku? Ja som v tom, že nie, že UZ ukladajú len do Zb.listín.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

zuzule Pozri príspevok
A teraz som si v jednej prehladnej tabulečke Účtovného tipu č.13/2008 všimla niečo, čo ma dosť zarazilo a síce:
Povinnosť zverejňovania údajov z UZ v Obchodnom vestníku majú aj Obchodné spoločnosti, ak povinne vytvárajú základné imanie (s.r.o.), ktoré nespĺňajú podmienky pre audit
Je to pravda? Su naozaj aj malé s.r.o.-čky, ktoré nie sú auditované, povinné uverejniť súvahu a VZaS v Obchodnom vestníku? Ja som v tom, že nie, že UZ ukladajú len do Zb.listín.
T.č. povinnosť zverejnenia UZ v Obchodnom vestníku rieši zákon o účtovníctve: § 21
2) Účtovná jednotka, na ktorú sa vzťahuje povinnosť overovania podľa § 19 ods. 1 písm. a), b) a d), zverejňuje v obchodnom vestníku súvahu a výkaz ziskov a strát z riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej individuálnej účtovnej závierky do 30 dní po schválení účtovnej závierky. Účtovná jednotka súčasne uvedie, že zverejňuje neúplnú účtovnú závierku. V obchodnom vestníku sa nesmie zverejniť názor audítora, zverejňuje sa len informácia, aký názor správa audítora obsahuje. Ak správa audítora obsahuje skutočnosti, ktoré nemali vplyv na vyjadrenie názoru audítora uvedeného v správe, ale ktoré chcel audítor zdôrazniť, musí byť táto informácia zverejnená.
0 0
zuzule zuzule

zuzule je offline (nepripojený) zuzule

Takto som to mala naštudovane aj ja. Lenže po prečítaní Účtovného tipu som sa zlakla, že mi ušla nejaká novela. Takže veeeeelmi pekne dakujem za ujasnenie a utvrdenie.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
evina Pozri príspevok
T.č. povinnosť zverejnenia UZ v Obchodnom vestníku rieši zákon o účtovníctve: § 21
2) Účtovná jednotka, na ktorú sa vzťahuje povinnosť overovania podľa § 19 ods. 1 písm. a), b) a d), zverejňuje v obchodnom vestníku súvahu a výkaz ziskov a strát z riadnej individuálnej účtovnej závierky a mimoriadnej individuálnej účtovnej závierky do 30 dní po schválení účtovnej závierky. Účtovná jednotka súčasne uvedie, že zverejňuje neúplnú účtovnú závierku. V obchodnom vestníku sa nesmie zverejniť názor audítora, zverejňuje sa len informácia, aký názor správa audítora obsahuje. Ak správa audítora obsahuje skutočnosti, ktoré nemali vplyv na vyjadrenie názoru audítora uvedeného v správe, ale ktoré chcel audítor zdôrazniť, musí byť táto informácia zverejnená.
ak som to spravne pochopila mala s.r.o. ktora nema povinnost overovat auditorom nemusi davat dokumenty ani do obchodneho vestnika?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať