Zavrieť

Porady

začiatok učtovania pri s.r.o

Dobrý začinám učtovať s.r.o a chcem sa uistiť či uvažujem správne otvaracia súvaha : 353/701 , 701/411 ZI je zapisané vďaka
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

účtovanie pri vzniku s.r.o.:
353/411 - Pohľadávka za upísané ZI (interný doklad)
211 príp. 221/353 Splatenie ZI (PPD, príp. BV).
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

To isté pri Rezervnom fonde:
353/417
221/353
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Viem, ze je toto stara tema ale pre mna je momentalne aktualna preto nechcem otvarat novu.
Prosim Vas o radu. Uctujem novovzniknutu sro ID zapisem 353/411 - Pohľadávka za upísané ZI
211 /353 Splatenie ZI PPD potialto rozumiem. Co vsak s poplatkami a kolkami ktore sa platili pred vznikom sro? Zriadovacie naklady uz niesu......ide to priamo na nakladove ucty? t.j. napr. 518/211 a pod.? Dakujem za odpoved.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Kvietocek Pozri príspevok
Viem, ze je toto stara tema ale pre mna je momentalne aktualna preto nechcem otvarat novu.
Prosim Vas o radu. Uctujem novovzniknutu sro ID zapisem 353/411 - Pohľadávka za upísané ZI
211 /353 Splatenie ZI PPD potialto rozumiem. Co vsak s poplatkami a kolkami ktore sa platili pred vznikom sro? Zriadovacie naklady uz niesu......ide to priamo na nakladove ucty? t.j. napr. 518/211 a pod.? Dakujem za odpoved.
...áno 518, resp. 538/211
2 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Dakujem
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Uctujem od vzniku firmy alebo od zapisu do OR? Aky datum pouzijem? Dakujem
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Prvé účtovné zápisy účtuješ s dátumom zápisu spoločnosti do obchodného registra.
4 0
mimiss mimiss

mimiss je offline (nepripojený) mimiss

dobry večer chcem sa spýtať zakladáme novú s.r.o. a som účtovníčka začiatočník budem používať program Omega troška ho mám naštudovaný ale čaká ma školenie a neviem ako mám začať otvárať účty tak by som rada ak by mi niekto v tomto programe poradil..budeme začínať od nuly len zakladné imanie 5000 E a to bude na BU.vopred dakujem za radu
0 0
zamborskyjan zamborskyjan

zamborskyjan je offline (nepripojený) zamborskyjan

mimiss Pozri príspevok
dobry večer chcem sa spýtať zakladáme novú s.r.o. a som účtovníčka začiatočník budem používať program Omega troška ho mám naštudovaný ale čaká ma školenie a neviem ako mám začať otvárať účty tak by som rada ak by mi niekto v tomto programe poradil..budeme začínať od nuly len zakladné imanie 5000 E a to bude na BU.vopred dakujem za radu
Budete postupovať tak, ako píše p. Monika Kováčová.
0 0
mimiss mimiss

mimiss je offline (nepripojený) mimiss

treba otvárať aj začiatočné stavy či netreba?stači zaučtovať ZI a stoho sa s bankového účtu budú uhrádzať prvé faktury.
0 0
mimiss mimiss

mimiss je offline (nepripojený) mimiss

Potrebujem rada zalozila som novu firmu a chcela som zauctovat ZI zacala som novy ID dalej idx ucet MD353 DAL 411suma 5000e..dalej PD prijem uhrada ZI ucty MD 211 DAL 353.ale po zauctovani mi to vyhodi suma spolu az 10000e a doklad mi to neriradi k tomu Id ze je uhradene,som zaciatocnik v omege a neviem co stym ako to naparovat a ci som to sravne zauctovala.dakujem vopred za radu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
daj otázku do POrady SW KROS
0 0
mimiss mimiss

mimiss je offline (nepripojený) mimiss

účtovala som správne?dakujem za radu

zriadovacie náklady pri vzniku firmy zápis do obch.registra 20.7.2012 aj vklad ZI do pokladne

kolky 538/211 len potvrdenka je s dátumom 13.7 a druhá 6.7. dala som to s 211 pod dátumom kedy bolo vložene ZI dúfam že to nebude nijako vadiť
právne služby faktura 518/321 518/211 len zasa nám ju vystavila až 2,8. zaučtovala som s týmto dátumom
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ZI bolo vložené pred vznikom firmy - alebo bolo uložené u správcu?
518/211 s dátumom 20.7. môže byť.
Aj faktúra môže byť.
0 0
mimiss mimiss

mimiss je offline (nepripojený) mimiss

ZI bolo vložené v deň zápisu do Obch.registra 20.7. a máme jedného konatela čiže zároven aj správca tak bolo splatené ihned v den zápisu..
a dakujem za schválenie
0 0
mimiss mimiss

mimiss je offline (nepripojený) mimiss

chcem sa spýtat tie kolky mám zle zaučtovane ked ste mi napisali 518/211 a ja mám 538/211 ? dakujem za odpoved
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aj tie kolky beriem ako zriaďovacie náklady - v tomto prípade. všetko, čo súvisí so založením spoločnosti, účtujem na 518AU
0 0
mimiss mimiss

mimiss je offline (nepripojený) mimiss

aha už chápem aj som si to teraz pozerala a veru zriadovacie náklady 518.dakujem
0 0
patak patak

patak je offline (nepripojený) patak

Dobry den,
Chcel by som sa opytat ohladom zriadovacich nakladov...

Niekde som pocul,ze ich uctovali tak,ze ich zauctovali pod jednym dokladom s celkovou sumou. A k danemu cislu dokladu boli ulozene faktury a podklady v papierovej forme.
Je to mozne takto vytvorit a zjednodusit si pracu?
Dakujem za pomoc resp radu.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zriaďovacie náklady sú rôzne a z rôznym dátumom. Pri účtovaní sa aj dnes používajú /pri pokladni/ tzv. zberné doklady, ktoré popisuješ, dokonca aj pre účely DPH. Takže nevylučujem túto možnosť. Akurát sa čudujem, lebo dokladov k zriaďovacím nákladom nebýva veľa a nevidím tak ani výraznú úsporu práce. /príprava prehľadu v tabuľkovej forme, očíslovanie, kontrola správnosti........./. Radšej tých pár bločkov o overovaní, za kolky a pod. natypujem po jednom. Zvykne byť aj faktúra /s prípadným časovým oneskorením/ - aj tú chceš dať do jedného dokladu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať