Zavrieť

Porady

Zaváranie v teplovzdusnej rure

Ahojte poradacky zavaracky,

Mam dotaz skor technickeho charakteru nakolko sme si do novej kuchyne kupili samozrejme nove spotrebice. Predvcerom som si kupila taky ten klasicky zavaraci hrniec s teplomerom a ked som ho priniesla domov a chcela zavarat marhule tak pre istotu som mrkla aj do navodu ako pouzivat sklokeramicku dosku a udajne na nu nesmiem polozit taky ten hlinikovy hrniec na zavaranie, lebo by sa udajne s velkou pravdepodobnostou poskodila. Mate s tym niektora skusenosti? Co by sa mohlo stat ak by som ho predsa len hodila na tu sklokeramicku dosku?

No na dalsi den som sa rozhodla zavarat marhulky v novej teplovzdusnej rure a zacala som studovat navod na obsluhu rury. A skoro ma slak trafil. Vraj nepouzivajte na zavaranie pohare so samozatvaracimi vrchnakmi ale inba so sklenenymi as gumickou. To co je za haluz? Ako zavarate vy v teplovzdusnej rure?
Som z toho zufala. Spotrebice boli drahe ako das a su mi na dve veci.
Skuste mi poradit ako na to aby som ich nepokazila?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Myslím, že v teplovzdušnej rúre môžeš v pohode zavárať. Možno by mohlo odskočiť viečko z pohára, preto tá opatrnosť výrobcu...

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Ja zaváram na sklokeramickej platni v zaváracom hrnci. Neviem o tom, že by sa mala poškodiť platňa. Teda ja som to v návode nečítala ,ani nevidela. A akú to máš značku sporáka? Ja mám Gorenie, možno tí sú zvyknutí aj na plecháče.

    Maya je offline (nepripojený) Maya

    Maya
    Ahoj ,
    aj ja mam gorenje . A aky typ mas? Ja mam GORENJE ECT 640 E. Dokonca aj zo servisu gorenje mi povedali ze je tam velka pravdepodobnost poskodenia. Ale akeho poskodenia tak to neviem. Vcera mi jedna znama povedala ze ona na sklokeramickej doske v pohode zavara v tom hrnci, len dava pozor aby sa nedoskrtala.

    alikam je offline (nepripojený) alikam

    alikam
    Zaváram v pohode v teplovzdušnej rúre aj keď tiež mám v návode tie poháre s gumičkou. Ale používam klasické viečka aj šrobovacie (už 4 roky a ešte sa mi nič nestalo). Je to Gorenje. So sklokeramickou platňou skúsenosti nemám.
    Držím palce pri zaváraní. Alena

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Značka E51T1-E4.V radách pre nákup riadu sa píše, že nádoby majú mať rovné dno.Ak na sklokeramickom paneli varíte v nádobe s vysokolesklým - svetlý kovový- povrchom, sa čas zovretia môže predĺžiť až o 10 minút. Ale o žiadnom zákaze používania plechových hrncov sa nepíše. Akurát sa nesmú na varných plochách zohrievať potraviny v alobale. Tak potom neviem, ale doteraz sa nič nestalo, tak budem zavárať aj ďalej.

    Maya je offline (nepripojený) Maya

    Maya
    A tiez pouzivate taky ten hlinikovy hrniec? No pockam ci sa niekto este ozve ze je to v pohode a risknem to aj ja.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Prosím konkretizovať zaváranie v teplovzdušnej rúre.
    Z nejakého dôvodu sa mi zväčša nepodarí to zaváranie a potom ma prejde chuť na to.

    Maya je offline (nepripojený) Maya

    Maya
    Ahoj Gabi,
    tiez som z tho trosku zmatena. Bola som zvyknuta zavarat v tom hrnci na zavaranie, ale bojim sa dat ten hrniec na tu dosku.
    Chcela somrobit cez vikend aj marhulovy dzem ale kolegyna i povedala ze aby som si davala pozor na tie prskance od dzemu . Vraj to nejde dole z tej dosky. No som uplne zufala.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Nemyslím, že by tam mal byť problém s tou varnou doskou a hrncom. Skôr sa asi servisáci boja, že to budú musieť opravovať (možno ešte v záruke). Ale skôr ma tiež napadá, že to môže poškriabať. Alebo keď máte ten hrniec taký "dvojposchodový", ktorý má určitú váhu, mohla by sa varná doska zlomiť?! Neviem.
    No a tá špina by zaručene mala zliesť. Ževraj sa predávajú na to také špeciálne kréme či čo, že keď to tam uschne, nejakou škrabkou by to malo ísť dole. Dá sa to dostať kúpiť tam, kde aj tieto spotrebiče.

    bobo1 je offline (nepripojený) bobo1

    bobo1
    Sklokeramickú dosku poškodia kryštáliky cukru alebo aj soli - preto je na mieste zvýšená opatrnosť pri zaváraní. ( vypália kúsok dosky a už nebude hladká ) Ja som stále používala hrnce so značkou že môžu ísť na dosku. ( Zavárala mamka ) Neskôr som začala sterilizovať v rúre a je to v poriadku s normálnymi víčkami.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Áno zaváram v tom klasickom plechovom vysokom hrnci s mriežkou, na ktorú naukladáš poháre.Samozrejme že dno každého hrnca musí byť čisté aby sa nepoškriabala doska. To ale môže poškriabať hocijaký hrniec ktorý má špinavé dno. Tak neviem čo sa bojíš? Skúšaj pokiaľ to máš v záruke. Aj ja ho mám v záruke a zaváram a aj varím pre psa v plechovom hrnci. Nič sa nedeje. Odvahu a veľa šťastia. Škrabku na čistenie platne som dostala spolu so sporákom. Je to veľmi šikovne škrabkou očistené a potom to čistím tekutou pastou špeciálne na sklokeramické platne. Dostať v každej drogérii.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Ja by som chcela poprosiť návod na zaváranie v elektrickej rúre.Teraz by som chcela zavárať uhorky a nechce sa mi to robiť v zaváracom hrnci, myslim, že by to v rúre bolo jednoduchšie.Má niekto skúsenosti? Zaváram v 7 dcl. pohároch s obyčajnými víčkami. Ďakujem

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    vema Pozri príspevok
    Ja by som chcela poprosiť návod na zaváranie v elektrickej rúre.Teraz by som chcela zavárať uhorky a nechce sa mi to robiť v zaváracom hrnci, myslim, že by to v rúre bolo jednoduchšie.Má niekto skúsenosti? Zaváram v 7 dcl. pohároch s obyčajnými víčkami. Ďakujem
    Mňa to mama naučila takto:
    Na hlbší plech poukladám flaše, podlejem vodou, rúru zapnej asi tak na 100 stupňov a nechám ohrievať. Vypnem ju, keď vo vnútri fľašiek stúpajú bublinky dohora. Nechám vychladnúť v zatvorenej rúre.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Ja uhorky nesterilizujem vôbec. Zalejem horúcim nálevom, zavíčkujem a zabalím do deky na 24 hod. Ešte sa mi nikdy nepokazili a aj po dvoch rokoch sú rovnako tvrdé - nezmäknú. Keď som sterilizovala po čase boli mäkké.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Skúsim aj tak aj tak. S tou dekou a horúcim nálevom Ti tie uharky naozej nevykysli? Raz som mala také deko, čo sa uharky zaliali horúcim nálevom a viac nič. No ale po čase vykysli a to ja nerada.Asi tam chýbala tá deka. Ďakujem za pomoc, vyskúšam.

    anaman je offline (nepripojený) anaman

    22 rokov sa venujem tvorbe interných predpisov firiem, personálny audit a audit firemných procesom , návrhy oragnizačných štruktúr a pod. ...viac anaman
    Myslím si, že nechýbala deka ale konzervačná látka v prípravku na nakladanie. Niektoré prípravky, teraz neviem presne či DEKO alebo Nakladač túto konzervačnú látku obsahujú, ale v zložení to nájdeš. Niektoré obsahujú iba konzervačné prípravky napr. kyselinu sorbovú, ktoré po určitom čase vyprchajú a potom zelenina začne kvasiť.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Zatiaľ nie, nevykysli. Takto zaváram takých dobrých dvadsať rokov. Zaváram zásadne s Dekom, nie s nakladačom. Boli časy, keď Deko kúpiť bolo umenie, ale ja ho kupujem v zime, keď ho je v obchodoch dostatok. Deko ale precedím sez sitko, tú horčicu tam nedávam. Do pohára dám kôpor, dve-tri kolieska cibule a naložím uhorky na stojato, pričom časť od stopky ide nahor. Keď mám väčšie uhorky, krájam ich na rezy. Ja robím len kyslé - nedávam cukor. Vyskúšaj a uvidíš.

    Maya je offline (nepripojený) Maya

    Maya
    Wagner,
    vdaka za tip na zavaranie bez sterilizovania v rure. Risknem to a dufam ze budu dobre. Velmi zaujimavy recept a pri tom tak jednoduchy a rychly.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Má niekto skúsenosti so zaváraním hrušiek, aby boli všetky biele? Ja mám jednu tretinu hnedú a ostatné sú už biele. Do sirupu dávam citrón. Dosť mi to vadí, lebo všetci chcú biele hruštičky. Chuťove sú výborné, len tá farba. Ďakujem

    Miru je offline (nepripojený) Miru

    Miru
    Vema - hrušky po zbavení šupky hneď namočím do vody v ktorej je citrón nakrájaný na kolieska a čakajú tam až do samotného zavárania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.