Zavrieť

Porady

odvolanie konatela

Potrebujeme zrusit konatela, ale nemam v tom uplne jasno. Mam tri otazky, ktorymi som si nie isty:
1. zapisnica z valneho zhromazdenia musi byt overena? (zaver je odvolanie konatela na vlastnu ziadost s ucinnostou odo dna konania valn.zhromazdenia)
2. meni sa pri tejto zmene aj spol.zmluva?
v spol. zmluve mame uvedene nasledovne: "Pri založení spoločnosti ustanovia spoločníci prvých konateľov priamo v spoločenskej zmluve. Neskôr je konateľ vymenúvaný a odvolávaný rozhodnutím valného zhromaždenia."
a samozrejme "Prvymi konatelmi su: XY"
3. ziadost o zapis zmeny v OR, podpisu uz len zvysny konatelia alebo aj odvolany, kedze dnom konania val. zhromazdenia ten jeden prisiel o funkciu konatela?
Za kazdu radu budem vekmi vdacny.
Nikolaj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    1.tuším že na OR ide zápisnica spolu s prezenčnou listinou neoverené-opýtaj sa priamo u notára
    2.pokiaľ nie je v spoločenskej zmluve uvedené meno konateľa okrem prvého tak netreba meniť
    3.žiadosť podpisuje len nový konateľ,odsúhlasením na VZ prestal byť starý konateľ štatutárom a všetko podpisuje len nový

    Monikacz je offline (nepripojený) Monikacz

    Monikacz
    Ahoj Nikolaj! Ak sa Ti to este nepodarilo vyriesit, mozno najdes uzitocne informacie v tejto teme - hlavne co sa tyka otazky overit ci neoverit:
    http://www.porada.sk/showthread.php?...dn%FD+register

    nikolaj je offline (nepripojený) nikolaj

    nikolaj
    dakujem za rady, nakoniec som sa rozhodol nasledovne:
    1.zapisnicu overovat nebudem,
    2,spolocenska zmluvu nezmenim, kvoli textu v spol.zmluve:
    Pri založení spoločnosti ustanovia spoločníci prvých konateľov priamo v spoločenskej zmluve. Neskôr je konateľ vymenúvaný a odvolávaný rozhodnutím valného zhromaždenia.
    3.ziadost o zmenu podpisu iba konatelia, ktory ostali

    ako to dopadlo napisem ked mi pride odpoved, v pondelok to podam
    nikolaj

    lara je offline (nepripojený) lara

    lara
    nikolaj tú zapisnicu si daj overiť notárom len prezenčnú listinu nemusíš, inak ti to vrátia

    nikolaj je offline (nepripojený) nikolaj

    nikolaj
    TAKZE PRESLO TO a trvalo to len tyzden!!!
    stacilo nasledovne v Bratislava I:
    1. ziadost o zapis zmeny v OR (formular c.8 myslim) - overeny podpis zostavajucich konatelov
    2. zapisnica z valneho zhromazdenia - neoverene podpisy
    3. prezencna listina - neoverene podpisy

    Sprievodny list mi teta vratila, ze pokial sa jedna o zmenu, ktora sa podava cez formular c.8, sprievodny list netreba.
    nikolaj

    blondiss je offline (nepripojený) blondiss

    blondiss
    Prosim Vam vie mi niekto poradit co mam robit, ked som previedla svoj obchodny podiel z firmy na noveho konatela ešte pred 10 rokmi, nemam kontakt na bývalého spoločníka, neviem spraviť valne zhromaždnie, ktore je potrebe poslať na obch. register, a ten ktory je podla notarskej zmluvy novy konatel nema zaujem o zmenu v obchodnom registri. neviem sa s nim skontaktovat a ja som stále evidovaná ako konatelka. Od daňového úradu mi poslali pokutu za nepodanie daň. priznania. čo mám robiť??????,

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    blondiss Pozri príspevok
    Prosim Vam vie mi niekto poradit co mam robit, ked som previedla svoj obchodny podiel z firmy na noveho konatela ešte pred 10 rokmi, nemam kontakt na bývalého spoločníka, neviem spraviť valne zhromaždnie, ktore je potrebe poslať na obch. register, a ten ktory je podla notarskej zmluvy novy konatel nema zaujem o zmenu v obchodnom registri. neviem sa s nim skontaktovat a ja som stále evidovaná ako konatelka. Od daňového úradu mi poslali pokutu za nepodanie daň. priznania. čo mám robiť??????,
    Svoj obchodný podiel si previedla na nového spoločníka. Účinnosťou zmluvy o prevode obchodného podielu Tvoja účasť v spoločnosti zanikla. Silvikin výraz mrník, je asi veľmi slabý odvar fungovania Tebou spomenutej s.r.o. Zober všetky dokumenty, ktoré v súvislosti s prevodom OP máš v rukách a navštív DÚ osobne. A určite sa nemýlim ak vyslovím názor, že takto fungujúca s.r.o.
    nielen dozrela, ale aj prezrela na zrušenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.