Zavrieť

Porady

Dodatočné daňové priznanie k dani z príjmu právnických osôb

zena,matka 3 detí,úctovník
Prosím poraďte mi, ako mám podať dodatočné daňové priznanie k dani z príjmu právnickych osôb za r. 2006. Myslím, že účtovné knihy už otvárať nemôžem, pretože úč.závierka bola už schválená. Mám tie všetky účtovné prípady (majiteľ totiž teraz objavil poriadnu kôpku dokladov) zaúčtovať v tomto roku, s tým, že budú tvoriť pripočitateľné položky ku základu dane v roku 2007? Daňovú povinnosť si vypočítať ručne a výsledky vypísať len na riadky 920 - 970 DP? Pôvodne sme platili daň, teraz nám vyjde strata. Je za to nejaký postih? Dodatočné daňové k DPH som podala, načítala som to ručne.
Usporiadat
Tomi Tomi

Tomi je offline (nepripojený) Tomi

Dobrý deň,
chcela by som sa Vás opýtať ohľadom riadku 910 DP právnické osoby. Ja som tam dala daň ako mi vyšla na daňovom priznaní a neprepočítala som ju 23% sadzbou. Platiť preddavky budem samozrejme prepočítané správne len by som chcela vedieť, či mám podať kvôli tomuto riadku dodatočné DP. Pôvodná daň 15190,54 po prepočte 18 388,56. Ak má s tým niekto skúsenosť prosím poraďte.
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Prosím vás, nevedeli by ste mi poradiť. Musím podať DDP priznanie, ale pre úplnu banalitu, vyplnila som r. 830, ktorý sa navyplnuje a správca mi povedal, aby som podala DDP priznanie, nič sa mi nemení, vyplnam elektronicky, ale stále mi tam píše chybu.
Mne sa posledná známa DP rovná s novo zistenou a r. 970 mi stále vypisuje chybný...alebo tieto riadky nemám vôbec vypisovať, ked som nič nemenila?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vjejka Pozri príspevok
Prosím vás, nevedeli by ste mi poradiť. Musím podať DDP priznanie, ale pre úplnu banalitu, vyplnila som r. 830, ktorý sa navyplnuje a správca mi povedal, aby som podala DDP priznanie, nič sa mi nemení, vyplnam elektronicky, ale stále mi tam píše chybu.
Mne sa posledná známa DP rovná s novo zistenou a r. 970 mi stále vypisuje chybný...alebo tieto riadky nemám vôbec vypisovať, ked som nič nemenila?
na riadku 830 si uviedla zrážkovú daň, tak ako to že sa nič nemení? započítala si to do preddavkov, alebo nie? Pôvodné si nevyplnila elektronicky? ved by ťa to upozornilo, takže si to asi započítala?
opravila si si základ dane o zdanené úroky? Alebo si to už mala odpočítané predtým?
zrážkovú daň máš alebo nemáš na riadku 100? - nemá tam čo robiť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Tomi Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa Vás opýtať ohľadom riadku 910 DP právnické osoby. Ja som tam dala daň ako mi vyšla na daňovom priznaní a neprepočítala som ju 23% sadzbou. Platiť preddavky budem samozrejme prepočítané správne len by som chcela vedieť, či mám podať kvôli tomuto riadku dodatočné DP. Pôvodná daň 15190,54 po prepočte 18 388,56. Ak má s tým niekto skúsenosť prosím poraďte.
skúsenosť nemám, ale ja tam uvádzam aj nižšie čiastky dane, z ktorých preddavky nevychádzajú.
Nepodávaj dodatočné, ak budeš platiť správne preddavky po prepočte, bude to v poriadku.
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Dobrý deň, podávam DDP za r.2012 z dôvodu nesprávneho vyplnenia riadkov riadneho DP za r. 2012, pričom sa mi zvýšila daň z príjmov o 31,32 €.., keďže sme v riadnom uviedli prijímateľov 2% zo zaplatenej dane, chcem sa spýtať, či im DÚ poukáže tie 2% tak, ako bolo uvedené v riadnom DP, alebo nedostanú nič.. neviem, ešte som DDP nepodávala.. Ďakujem za odpoveď
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
sgm Pozri príspevok
Dobrý deň, podávam DDP za r.2012 z dôvodu nesprávneho vyplnenia riadkov riadneho DP za r. 2012, pričom sa mi zvýšila daň z príjmov o 31,32 €.., keďže sme v riadnom uviedli prijímateľov 2% zo zaplatenej dane, chcem sa spýtať, či im DÚ poukáže tie 2% tak, ako bolo uvedené v riadnom DP, alebo nedostanú nič.. neviem, ešte som DDP nepodávala.. Ďakujem za odpoveď
žiaľ, nedostanú nič, daň nebola zaplatená včas.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ahojte. Chcela by som sa opýtať ohľadom dodatočného DP dane z príjmov PO za rok 2012. V roku 2012 sme predávali HIM, pričom nám vyšiel rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi, ktorý sme uvádzali na r. 150 ako prip. položku. Teraz sme však zistili, že na r. 290 sme zas mali uviesť rozdiel, o ktorý účtovná zostatková cena HIM zaúčtovaná pri jeho vyradení do nákladov je nižšia ako daňová zostatková cena. Daň sa nám tak zníži asi okolo 670€. Zaujímalo by ma ako teraz máme postupovať. Podám dodatočné DP, ale čo s výkazmi - súvahou, výsledovkou a prílohou? A ako opravím túto zmenu v účtovníctve? Ďakujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
v účtovníctve nebudeš opravovať nič, teda nie za rok 2012. Preplatok na dani zaúčtuješ v roku 2013.
/nemala by toto byť zadané ako súvisiaca otázka?/
0 0
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

dobrý deň prajem, chcem sa opýtať keď podam dodatočné DP za rok 2012 ako prílohu odovzdam aj výkaz ziskov a strát , súvahu a poznámky , alebo len DP.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Len DPPO, predpokladám, že opravy v účtovníctve si robila už do r. 2013
Ak si zasahovala do účtovníctva za rok 2012 a napr. tam si zaúčtovala novú daň,
tak sa ti zmenili konečné stavy a potom podávaš komplet RUZ.
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

prosím Vás, dostala som doklady k DP za rok 2013. Našla som tam vystavenú faktúru ešte do roku 2012, ktorú som k podaniu za rok 2012 nemala. DDP sa mi zníži strata za rok 2012. Podať DDP za rok 2012 a zúčtovať opravu v roku 2013? A ako to urobiť v roku 2013? Keby bola riadne zúčtovaná boli by vyššie tržby. Musím podať aj dodatočné výkazy za rok 2012? Ďakujem.
Doplním: faktúra bola vystavená pre SZČO a bol aj uhradená v hotovosti.
Naposledy upravil katka s. : 28.03.14 at 17:57
0 0