Zavrieť

Porady

Vypisovať výdavkové doklady?

Musí podnikateľ, ktorý nikoho nezamestnáva vypisovať pokladničné doklady pri hradených platbách cez registračnú poklaňu. Nestačí ako doklad do JU len potvrdenka z RP od dodavateľa, ktorú označí poradovým číslom a číslom výdajového dokladu v denníku? Zdá sa mi to dosť nelogické a zbytočné vypísať potvrdenku na seba a pripnúť k tomu doklad.Ktorý paragraf zákona mi to prikazuje? Nemá niekto skúsenosť s daňovákmi?
Usporiadat
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

Zákon o účtovnictve. Nevypísovanie príjmových a výdavkových dokladov je pokuta.
Už bolo takých veľa..... ale nepochodili.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Martina1
Musí podnikateľ, ktorý nikoho nezamestnáva vypisovať pokladničné doklady pri hradených platbách cez registračnú poklaňu. Nestačí ako doklad do JU len potvrdenka z RP od dodavateľa, ktorú označí poradovým číslom a číslom výdajového dokladu v denníku? Zdá sa mi to dosť nelogické a zbytočné vypísať potvrdenku na seba a pripnúť k tomu doklad.Ktorý paragraf zákona mi to prikazuje? Nemá niekto skúsenosť s daňovákmi?
Účtuješ svoj výdavok z čoho vyplýva že musíš mať výdavkový pokladničný doklad. Väčšinou ich tlačí už SW - takže žiadne vypisovanie. V ako SW robíš?
Ja osobne ich tlačím až s oneskorením, pre prípad že nemám plátcu DPH a donesie mi nejaký starý doklad, nech to nemusím vytláčať znova. Pri maličkých firmách aj len raz za rok. :p
Ak si "maličký" - a nemáš SW stiahni si z www.kros.sk verziu pre JÚ ALFA, do 200 dokladov je plne funkčná. :p
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

sway
Účtuješ svoj výdavok z čoho vyplýva že musíš mať výdavkový pokladničný doklad. Väčšinou ich tlačí už SW - takže žiadne vypisovanie. V ako SW robíš?
Ja osobne ich tlačím až s oneskorením, pre prípad že nemám plátcu DPH a donesie mi nejaký starý doklad, nech to nemusím vytláčať znova. Pri maličkých firmách aj len raz za rok. :p
Ak si "maličký" - a nemáš SW stiahni si z www.kros.sk verziu pre JÚ ALFA, do 200 dokladov je plne funkčná. :p
Ja ho využívam len na tlač cenníkov, faktúr, daň. priznania a pod. lebo je možné uložiť len 500 dokladov so súčtom príjmov do 200 000,- Sk potom už nieje možné pridávať položky. Odporúčam po inštalácii vymazať ukážkovú firmu - tam už nejaké položky sú. A čo sa týka ostatného - zasa som o niečo múdrejší-
Naposledy upravil paul : 09.02.05 at 20:33
0 0
Martina1 Martina1

Martina1 je offline (nepripojený) Martina1

Typický príklad pozostatku socializmu v našej krajine - čím viac papierov tým lepšie
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Chcel by som sa opytat na to iste ako autor temy.
Doplnim:
Uctovny doklad bude obsahovat všetky nalezitosti §10 z.o uct.
a)oznacenie uct. dokladu ( Co to znamena?, cislo, VPD)
b)obsah uct. pripadu a oznacenie ucastnikov( je na potvrdenke RP + peciatka)
...
f) podpisy (2x)
g) predkontacie

Postupy uct. PU § 46ds.1 Na uctoch uctovnej skupiny 21 sa uctuje stav a pohyb na zaklade uctovnych dokladov.
ods.6 (sk.26 ) vklady alebo vybery penazi sa uctuju podla pokladnicnych dokladov( pri SLSP to je ten svetlomodry papier, nazov poklad.doklad ma v tmavom pase)

Resp. ktory § hovori o vydavkovom pokladnicnom doklade? Ja som taky nenasiel.
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Chcel by som este raz upozornit na danu otazku.

Klientovi kontrolorka DU povedala, ze sa nemusia vypisovat(vytlacat) vydavkove poklad. doklady.
Ja ich dosial robim. Tak sa pokuste odpovedat, lebo budem musiest zajst za spomenutou kontrolorkou.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Milý slimák, radšej za ňou zajdi, nech Ti tento poznatok dá na papieri. Potom to tady prilep, ušetrí nám to všetkým kopec možno zbytočnej práce
0 0
Soňurka Soňurka

Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac
Prajem všetkým príjemný večer

SZČO účtujúca v JÚ má rôzne výdavky (doklady z RP) nalepené na A4 a jedenkrát za mesiac vystaví VPD. Je to tak správne?? Aký dátum by mal byť na tomto "mesačnom" VPD. Alebo zvoliť iný postup?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Soňurka
Prajem všetkým príjemný večer

SZČO účtujúca v JÚ má rôzne výdavky (doklady z RP) nalepené na A4 a jedenkrát za mesiac vystaví VPD. Je to tak správne?? Aký dátum by mal byť na tomto "mesačnom" VPD. Alebo zvoliť iný postup?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
Ja síce vypisujem na každý doklad výd.a príjmový doklad, soft mi tlačí doklady na celú stranu a to mi je ľúto papiera no a potom konateľ vždy prinesie ešte nejaký zabudnutý, takže ich číslujem až po DPH.
Môžeš vypísať VPD jeden ale na jeden druh výdavku, nie miešať PHM s kanc.materiálom a nájom a fondami a...
Vo firme, pre ktorú účtujem býva mesačne aj 300-400 pokl.dokladov a veru vypisujem každý jeden. Aj tu na Porade som prilepila VPD a PPD pre PÚ i pre JÚ, keby som tak ešte vedela, ako tam nastaviť - keď vypíšem číslom sumu, aby sa mi vypísala aj slovom... No darmo, už na to nemám vek, ale možno, keď vyrastiem, budem aj to vedieť...
0 0
Soňurka Soňurka

Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac
Ďakujem veľmi pekne
Tak som to myslela, podľa jednotlivých druhov, napr. PHM, kanc. potreby, opravy, atď...
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja som si urobila v exceli tabuľku a keď roztriedim v mesiaci doklady napr. na PHM, poštovné, tovar, tak ich dám max. 10 na jednu "súpisku" a vypíšem jeden výdavkový pokl. doklad.

Chcem len doplniť, lebo pri vkladaní príspevku mi vypadol Internet a nemohla som to dokončiť. V 1. prípade je to pre platiteľov DPH, vpisujem len sumu celkom a výšku bez DPH, prípadne ak je na doklade niečo od dane oslobodené, napr. fľaše. Základ dane dopočíta samé už aj so zaokrúhlením.
Druhá súpiska je pre neplatcov DPH. Na výdavkový pokl. doklad napíšem už len sumu spolu.
Naposledy upravil abel : 22.05.06 at 14:52
0 0
Robo Robo

Robo je offline (nepripojený) Robo

Je niekde povedane co musi VPD obsahovat? MRP mi tlaci doklad len s celkovou sumou s DPH. Nie je uvedeny zaklad ani DPH - len celkovy vydaj z pokladne. Alebo je treba to niekde nastavit?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Robo
Je niekde povedane co musi VPD obsahovat? MRP mi tlaci doklad len s celkovou sumou s DPH. Nie je uvedeny zaklad ani DPH - len celkovy vydaj z pokladne. Alebo je treba to niekde nastavit?
Určite sa to dá v MRP nastaviť, skús pozrieť súhrnné odpovede na MRP od Lenkak, ja ich vypisujem aj tlačím v exceli, vzor som tu priložila. MRP tlačí na jednu stranu jeden doklad no a to mi je ľúto papiera.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Robo
Je niekde povedane co musi VPD obsahovat? MRP mi tlaci doklad len s celkovou sumou s DPH. Nie je uvedeny zaklad ani DPH - len celkovy vydaj z pokladne. Alebo je treba to niekde nastavit?
Ja mám MRP DOS a ak si dám Pokl. doklad, tak s F7 si môžeš nastaviť, ako chceš ten PPD mať - s rozúčtovaním, výpis sumy slovom a pod. Ak máš MRP WIN, zrejme to bude podobné.
0 0
Robo Robo

Robo je offline (nepripojený) Robo

Ja mám MRP DOS a ak si dám Pokl. doklad, tak s F7 si môžeš nastaviť, ako chceš ten PPD mať - s rozúčtovaním, výpis sumy slovom a pod. Ak máš MRP WIN, zrejme to bude podobné.


Cez co to tlacis? ja som to skusal tlacit v pokladni (myslim ze sa stlaci klavsesa D, nemam to momentalne pri sebe). tam mi vela nedal na vyber.

dik za odpoved
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Mám klienta, má JÚ a VPD vraj nevypisuje. Nemá ani reg. pokl. vypisuje len PPD, lebo vraj psí salón reg. pokl. nemusí mať Ja nie som účtovníčka, takže neviem čo musí mať.
Doložil mi na preplatenie príspevku pokladničné bločky bez svojich VPD. Ja ale na základe toho nemôžem vedieť či ich ozaj zaplatil, alebo si ich zohnal , keďže nemá VPD alebo výpis z BÚ (i keď viem že je to dôveryhodný klient). Ide aj o spotrebný materiál predch. roka, takže sa to nedá skontrolovať fyzicky.Keď mi príde fin. kontrola, neviem ako argumentovať...
Poraďte prosím, musí vypisovať/viesť aj VPD???
Naposledy upravil mirpo : 19.02.08 at 12:30
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

ahojte poraďáci
ja si VPD vypisujem ručne na predtlačených kúpených VPD
môžem si číslo VPD vpravo hore napísať ceruzkou? napr. V-00001
niekedy mi doložia doklady aj neskôr,keď už mám mesiac hotový,potom by som musela celé PD odnovu prepisovať
dúfam že to písanie ceruzkou nie je veľký problém
inak je celý VPD vypísaný perom
ďakujem za názory
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
ahojte poraďáci
ja si VPD vypisujem ručne na predtlačených kúpených VPD
môžem si číslo VPD vpravo hore napísať ceruzkou? napr. V-00001
niekedy mi doložia doklady aj neskôr,keď už mám mesiac hotový,potom by som musela celé PD odnovu prepisovať
dúfam že to písanie ceruzkou nie je veľký problém
inak je celý VPD vypísaný perom
ďakujem za názory
Číslovanie ceruzkou je problém vtedy, ak aj na kontrolu to predložíš. Po uzavretí roka odporúčam číslovanie prepísať perom.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mirpo Pozri príspevok
Mám klienta, má JÚ a VPD vraj nevypisuje. Nemá ani reg. pokl. vypisuje len PPD, lebo vraj psí salón reg. pokl. nemusí mať Ja nie som účtovníčka, takže neviem čo musí mať.
Doložil mi na preplatenie príspevku pokladničné bločky bez svojich VPD. Ja ale na základe toho nemôžem vedieť či ich ozaj zaplatil, alebo si ich zohnal , keďže nemá VPD alebo výpis z BÚ (i keď viem že je to dôveryhodný klient). Ide aj o spotrebný materiál predch. roka, takže sa to nedá skontrolovať fyzicky.Keď mi príde fin. kontrola, neviem ako argumentovať...
Poraďte prosím, musí vypisovať/viesť aj VPD???
Tej vete nerozumiem.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

No, to bude asi tak, že dodal doklady o nákupoch, ale nevypísal k ním výdavkové doklady.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať