Zavrieť

Porady

zmena sidla sro

Ahojte,
prosil by som o radu...
mam sro, jedineho spolocnika zalozenu zakladatelskou listinou...
potrebujem co najjednoduchsie zmenit sidlo z adresy v BA3 na adresu v BA5...
co je potrebne dat na OR ?
ako to dat vediet danovemu uradu ?

Dakujem.
Usporiadat
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

riccado Pozri príspevok
...lebo ti unika to najdolezitejsie (pre tento pripad urcite) CENA. ved ked navrhovatel len potrebuje overit pravost podpisu svojich jednostrannych listin, ake riziko mu z toho hrozi?
nikdy som netvrdil, ze je to u notara lacnejsie. preto si nemyslim, ze mi to unika. reagoval som na prispevok, z ktoreho vyplyvalo, ze to co stoji na matrike 30 sk stoji u notara 600sk, co je kapanek blbost.
riziko som opisal vyssie.
radsej mi vysvetli, ako si to myslel s tym zakonom o ochrane spotrebitela.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

riccado Pozri príspevok
ano, je hned za panom bohom...
nechapem dovod takehoto prirovnania, prosim vysvetlit. alebo ti vyslovene ide iba o urazanie?
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

josh Pozri príspevok
nechapem dovod takehoto prirovnania, prosim vysvetlit. alebo ti vyslovene ide iba o urazanie?
ludia su dobri aj zli. podla toho, co pises, su vsak notari len dobri, moralne bezuhonni... a ak ta to urazilo, staci sa mozno niekedy pozriet za dvere notarskeho uradu, kde pracujes
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

josh Pozri príspevok
na matrike popis listiny do overovacej knihy nezapisuju vsade. alebo ano? vies mi to dokazat nejakym zakonnym ustanovenim? alebo to je len tvoja domnieka?
§ 6 zákona 599/2001 Z.z. v z. n. p.
este sa o niecom chces domnievat aj ty?
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

josh Pozri príspevok
nikdy som netvrdil, ze je to u notara lacnejsie. preto si nemyslim, ze mi to unika. reagoval som na prispevok, z ktoreho vyplyvalo, ze to co stoji na matrike 30 sk stoji u notara 600sk, co je kapanek blbost.
riziko som opisal vyssie.
radsej mi vysvetli, ako si to myslel s tym zakonom o ochrane spotrebitela.
riziko v tomto pripade, na ktory si reagoval, de facto nie je ziadne, takze si to len zbytocne zamotal...
preco si rovno nenapisal, ze podpis stoji 71,50 Sk? ved to mas v hlave, a musi sa ti o tom aj snivat, ked robis na NU. proste to mozno lepsie vyzeralo, ze podpis stoji na urade 60 Sk bez DPH, hoci stoji 71,50 Sk.
ano viem, ze zakon o ochrane spotrebitela sa nevztahuje na cinnost vykonavajucu pod stavovskou organizaciou, ale princip by mal byt ten isty.
tiez si rad citas ceny bez dph alebo s dph?
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

riccado Pozri príspevok
§ 6 zákona 599/2001 Z.z. v z. n. p.
este sa o niecom chces domnievat aj ty?
Toto je typicka tvoja demagogia, ktora tu je zakazdym, kedze:
§6:
Obvodný úrad a obec vedú evidenciu osvedčení listín a podpisov na listinách v zviazanej osvedčovacej knihe
Osvedčovacia kniha sa vedie na tlačivách vydaných Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky.
Obvodný úrad a obec ponechávajú osvedčovaciu knihu v registratúre na riadny výkon štátneho odborného dozoru desať rokov od jej uzavretia.
----
Nejako nevidim nikde slovo POPIS LISITNY. Kde je prosim ta ten popis listiny, o ktorom sa domnievas, ze ho matriky musia uvadzat???
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

riccado Pozri príspevok
ludia su dobri aj zli. podla toho, co pises, su vsak notari len dobri, moralne bezuhonni... a ak ta to urazilo, staci sa mozno niekedy pozriet za dvere notarskeho uradu, kde pracujes
ok, takze ide iba o urazanie. dakujem za odpoved.
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

josh Pozri príspevok
Toto je typicka tvoja demagogia, ktora tu je zakazdym, kedze:
§6:
Obvodný úrad a obec vedú evidenciu osvedčení listín a podpisov na listinách v zviazanej osvedčovacej knihe
Osvedčovacia kniha sa vedie na tlačivách vydaných Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky.
Obvodný úrad a obec ponechávajú osvedčovaciu knihu v registratúre na riadny výkon štátneho odborného dozoru desať rokov od jej uzavretia.
----
Nejako nevidim nikde slovo POPIS LISITNY. Kde je prosim ta ten popis listiny, o ktorom sa domnievas, ze ho matriky musia uvadzat???
kedze ja som demagog a ty mudrlant so skvelou praxou, vzdy to asi dopadne rovnako...
pretoze TLACIVA OSVEDCOVACEJ KNIHY MINISTERSTVA VNÚTRA SR majú svoju formu, tam si starosta netaha svoje ciary a nevymysla polozky....
vies ty vobec,aku maju formu?
Naposledy upravil riccado : 14.07.07 at 15:02
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

josh Pozri príspevok
ok, takze ide iba o urazanie. dakujem za odpoved.
nemas zaco, aj nabuduce a s velkou radostou....
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

riccado Pozri príspevok
kedze ja som demagog a ty mudrlant so skvelou praxou, vzdy to asi dopadne rovnako...
pretoze TLACIVA OSVEDCOVACEJ KNIHY MINISTERSTVA VNÚTRA SR majú svoju formu, tam si starosta netaha svoje ciary a nevymysla polozky....
vies ty vobec,aku maju formu?
a ty vies? ti vravim, ze popis lisitny nevyplnaju vsetky matriky. notari vzdy.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Na čo sa to vlastne pýtal zadávateľ?
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

danila, to uz je zodpovedane, tu riesime teraz taku somarinku mimo temy
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

veď práve.... to čo riešite je .
0 0
monikad monikad

monikad je offline (nepripojený) monikad

Ahojte, pomozte mi prosim pri vyplnovani tlaciva Návrh na zápis zmeny s.r.o. do OR (tlacivo c. 8).
Menime sidlo spoločnosti:
1.Navrhovatel je dana spolocnost alebo jeden z konatelov?ä
2. Musim vypisovat vsetky strany, alebo staci len dat krizik k sidlu a vypisat len tu cast + uvodnu stranu?

dakujem
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

1. spolocnost
2. vypisovat iba to, co sa meni, vytlacit vsetko
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

Viete poradiť ako mám postupovať keď sa mení trvalé bydlisko jedného zo spoločníkov? čo treba vyplniť, resp. ako to oznámiť na Obchodný register a čo treba podať .... Ďakujem pekne
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

kedze sa meni tym padom aj adresa v spolocenskej zmluve, zvyknem to robit valnym zhromazdenim, kde vezmu spolocnici na vedomie tuto skutocnost, spravia uplne znenie SZ a pripoj pripadne este vyhlasenie o tejto skutocnosti alebo fotokopiu obcianskeho preukazu.
0 0
Mirka.V Mirka.V

Mirka.V je offline (nepripojený) Mirka.V

Ďakujem pekne
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

http://www.justice.gov.sk/h.aspx?pg=...v.sk/or/or.htm bod 4

Na podobné prípady vyhláška č. 25/2004 Z. z. pamätá v § 4 ods. 4, v ktorom sa ustanovuje, že ak sa navrhuje zapísať údaj, ktorý nevyplýva z inej prílohy, k návrhu na zápis sa priloží čestné vyhlásenie navrhovateľa, v ktorom je takýto údaj uvedený.
V konkrétnom prípade by sa prikladalo čestné vyhlásenie štatutárov, z ktorého by vyplývalo zmenené trvalé bydlisko.
Nová právna úprava smerovala k zjednodušeniu celého postupu v tom zmysle, že v prípade zmien najmä v osobných údajoch napr. nevyžaduje priamo predkladanie osobných dokladov, z ktorých príslušné zmeny priamo vyplývajú, ako sú sobášny list alebo občiansky preukaz (prípadne ich kópie), ale umožňuje tieto doklady „citlivé“ z hľadiska ochrany osobných údajov nahradiť čestným vyhlásením s rovnakým obsahom, za ktorého obsahovú správnosť ponesie v zmysle novokoncipovanej konštrukcie zodpovednosti navrhovateľ.

určite netreba zvolavat valne zhromazdenie ani prikladat kópiu OP
Naposledy upravil riccado : 08.08.07 at 17:31
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

a ty kde si bol tak dlho, uz si mi troska chybal
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať