Zavrieť

Porady

zmena sidla sro

Ahojte,
prosil by som o radu...
mam sro, jedineho spolocnika zalozenu zakladatelskou listinou...
potrebujem co najjednoduchsie zmenit sidlo z adresy v BA3 na adresu v BA5...
co je potrebne dat na OR ?
ako to dat vediet danovemu uradu ?

Dakujem.
Usporiadat
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

Pre vykonanie zmeny sídla v spoločnosti je nevyhnutné komunikovať s Obchodným registrom príslušného registrového súdu, Obvodným úradom (odbor živnostenského podnikania) a Správcom dane (Daňovým úradom, ktorý zaregistroval spoločnosť pred daň z príjmov PO, resp. DPH).

Najprv sa musí zabezpečiť zmena v OR. Po získaní potvrdenia o vykonaní zmeny a výpisu spoločnosti z OR, z ktorého vyplýva už nové sídlo spoločnosti, je potrebné tieto dokumenty predložiť Obvodnému úradu (odbor živnostenského podnikania) a Správcovi dane.

TIP: Zmenu nemožno vykonať pokiaľ nie je vykonaná premena vkladov a základného imania na €.

Preto je potrebné s vykonaním zmeny sídla spoločnosti zrealizovať súčasne aj premenu na €.

1. Komunikácia s Obchodným registrom
Dokumenty nevyhnutné na vykonanie zmeny v OR:

* zápisnica z valného zhromaždenia, ak v spoločnosti figurujú viacerí spoločníci
* rozhodnutie, ak v spoločnosti pôsobí jeden spoločník
* list vlastníctva
* nájomná zmluva, zmluva o podnájme alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zriadením sídla spoločnosti
* návrh na zápis zmeny sídla spoločnosti do OR


Po úspešnom vykonaní zmeny sídla v OR obdržíte potvrdenie o vykonaní zápisu zmeny sídla spoločnosti v OR a výpis spoločnosti z OR.

Poplatky súvisiace s vykonaním zmeny v OR:

* súdny poplatok vo výške 66 €
* správny poplatok za LV vo výške 8 €
* notársky poplatok za osvedčenie pravosti podpisu na návrhu cca. 2 €


2. Komunikácia s Obvodným úradom (odbor živnostenského podnikania)
Dokumenty nevyhnutné na ohlásenie zmeny sídla na Obvodnom úrade:

* potvrdenie o vykonaní zápisu zmeny v OR a výpis spoločnosti z OR, z ktorého vyplýva nové sídlo spoločnosti
* písomné oznámenie o zmene sídla spoločnosti


Poplatky súvisiace s ohlásením zmeny sídla spoločnosti na Obvodnom úrade:

* správny poplatok vo výške 3 €


Po ohlásení zmeny obdržíte úradný záznam o zmene sídla spoločnosti na vydaných živnostenských listoch.


3. Komunikácia s Daňovým úradom
Dokumenty nevyhnutné na ohlásenie zmeny sídla na Daňovom úrade:

* potvrdenie o vykonaní zápisu zmeny v OR a výpis spoločnosti z OR, z ktorého vyplýva nové sídlo spoločnosti
* písomné oznámenie o zmene sídla spoločnosti


Poplatky súvisiace s ohlásením zmeny sídla spoločnosti na Daňovom úrade:

* bez poplatkov


Daňový úrad vás vyzve na vrátenie osvedčenia o registrácii spoločnosti pre daň z príjmov PO, resp. DPH a následne vám vydá nové osvedčenie, na ktorom je zapísané nové sídlo spoločnosti.
Naposledy upravil SAIVI : 21.07.09 at 09:23
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
milan.kacer milan.kacer

milan.kacer je offline (nepripojený) milan.kacer

nie je mi jasne ci staci k zmene sidla iba rozhodnutie jedineho spolocnika o zmena sidla alebo treba urobit aj dodatok resp. zmenu zakladatelskej listiny... ?
Dalsia vec je, ze v zakone sa uvadza, ze potrebujem na danu adresu bud list vlastnictva alebo najomnu zmluvu alebo suhlas vlastnika s tym, ze bude dana adresa zapisana do registra ako sidlo spolocnosti....
Sidlo si chcem dat na svoju domacu adresu....teda ak tomu dobre rozumiem, tak mi netreba ani najomnu zmluvu, ale iba moj suhlas....ale neviem v akej forme to musi byt.

vopred diky za rady....
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Dodatok netreba, staci rozhodnutie.
Suhlas musi byt v pisomnej forme.
0 0
milan.kacer milan.kacer

milan.kacer je offline (nepripojený) milan.kacer

co tam treba napisat.... ? iba, ze ako vlastnik nehnutelnosti vlastne suhlasim so zapisom sidla ? treba prilozit aj doklad, ze som vlastnik nehnutelnosti ? ako podpis ? kde vsade musi byt overeny ?
0 0
luciaJ luciaJ

luciaJ je offline (nepripojený) luciaJ

Myslím si, že treba LV, a nájomnú zmluvu so spoločnosťou o tom, že Ti prenajíma priestory. Aspoň ja to tak robievam a výdy to prejde. Potom rozhodnutie jediného spoločníka, úplné znenie zakladateľskej listiny s touto zmenou, návrh na OR všetkých 17 strán ( matrikou overený podpis ), kolok Sk 2.000,--.
Potom keď Ti to potvrdí OR, treba to hneď ohlásiť na živnosťák, a ostatné inštitúcie.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

je treba tam napisat ten text z obchodneho zakonnika, hned niekde na zaciatku pri sidle. ci je treba LV je otazne, v nitre nie, v bratislave ano. podpis radsej overit, aj ked podla zakona nie je treba.
0 0
luciaJ luciaJ

luciaJ je offline (nepripojený) luciaJ

Teraz sme mali daňovú kontrolu miestneho zisťovania, a vadilo im, že na jednej adrese sídla nemáme zmluvu
, máme iba súhlas so sídlom, preto sme dali rýchlo dorobiť nájomnú zmluvu, aby schladili hormón.
0 0
milan.kacer milan.kacer

milan.kacer je offline (nepripojený) milan.kacer

takze ked to zhrniem....
1.vypisem tlacivo 8 o zmene sidla sro - podpisem ako konatel, podpis dam overit
2. jedna priloha bude rozhodnutie jedineho spolocnika o zmene sidla
3. dalsia priloha bude kompletne znenie zakladatelskej listiny so zmenenym sidlom (treba tam nieco overovat ?)
4. dalsia priloha bude moj suhlas ako fyzickej osoby - vlastnika nehnutelnosti so zapisom adresy do OR ako sidla firmy + moj list vlastnictva k nehnutelnosti (aky stary musi byt ? musi byt na pravne ukony ?)

takto to staci a malo by to prejst ? je to sud v BA...
Naposledy upravil milan.kacer : 11.07.07 at 08:45
0 0
monikad monikad

monikad je offline (nepripojený) monikad

Ahojte, ak su dvaja spolocnici a kazdy kona samostatne, staci, ked tlacivo o zmene podpise a u notara overi len jeden z nich?
dakujem
0 0
luciaJ luciaJ

luciaJ je offline (nepripojený) luciaJ

Milan, ja dávam pre istotu overiť aj zakladateľskú listinu. Súdni úradníci sú mrchy, teda aspoň u nás. LV daj staré max. 3 mesiace. Nezabudni na kolok Sk 2000,--. Ak Ti môžem poradiť choď si dať návrh overiť na matriku vyjde Ťa to 30 korún, pričom na notárstve zaplatíš takých 600 určite.
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

30 a 600? to je vazny rozdiel.
Overenie podpisu u notara stoji 60sk plus DPH za kazdy podpis. Notar zviaze listinu, ktora sa sklada z viacerych stran (matriky vacsinou nie) a na internete sa da bezplatne zistit, ci podpis bol u notara skutocne overeny alebo nie.
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

josh Pozri príspevok
30 a 600? to je vazny rozdiel.
Overenie podpisu u notara stoji 60sk plus DPH za kazdy podpis. Notar zviaze listinu, ktora sa sklada z viacerych stran (matriky vacsinou nie) a na internete sa da bezplatne zistit, ci podpis bol u notara skutocne overeny alebo nie.
novelou zákona o ochrane spotrebiteľa (účinnou od 01.07.2007) sa musí uvádzať cena tovaru (služby) cenou s DPH, takže správne stojí overenie pravosti podpisu na notárskom úrade 71,50 Sk. Keďže na matričnom úrade stojí overenie pravosti podpisu 30 Sk, výsledok je jasný, ekonomika niekedy nepustí...
Overenie pravosti podpisu na internete je v tomto prípade nepodstatný, nakoľko navrhovateľ predsa vie, či to podpísal, alebo nie... A zviazanie listín z viacerých listov sa dá vykonať jednoducho zošívačkou, či nie ?
Naposledy upravil riccado : 12.07.07 at 17:06
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Ok, tak dalsi argument moze byt napriklad ten, ze pri osvedceni podpisu u notara musi notar zapisat strucne do systemu, o aku listinu sa jedna. Minule som mal pripad, kde niekomu podvodnici vymenili osvedcovacie dolozky a stalo sa to ze kupil inu spolocnost, ako naozaj podpisal. Nastastie ho zachranil notar, ktory mal v systeme napisane uplne nieco ine. Keby bol podpisoval na matrike, ma vazny problem.
Dalsia vec je to zviazanie listin, zosivacka predsa nie je zviazanie. Zviazanie trocha skomplikuje alebo uplne znemozni vymenu stran a podobne srandy, kdezto zosivacka ti v tomto velmi nepomoze.
A nechapem co myslis tym zakonom o ochrane spotrebitela, ale ak si riccado pravnik, tak urcite vies, ze na notarov sa nevztahuje. A druha vec je, ze na porade musim dodrziavat kodex porady a nie zakony. Co ked sedim v australii?
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

josh Pozri príspevok
Ok, tak dalsi argument moze byt napriklad ten, ze pri osvedceni podpisu u notara musi notar zapisat strucne do systemu, o aku listinu sa jedna. Minule som mal pripad, kde niekomu podvodnici vymenili osvedcovacie dolozky a stalo sa to ze kupil inu spolocnost, ako naozaj podpisal. Nastastie ho zachranil notar, ktory mal v systeme napisane uplne nieco ine. Keby bol podpisoval na matrike, ma vazny problem.
Dalsia vec je to zviazanie listin, zosivacka predsa nie je zviazanie. Zviazanie trocha skomplikuje alebo uplne znemozni vymenu stran a podobne srandy, kdezto zosivacka ti v tomto velmi nepomoze.
A nechapem co myslis tym zakonom o ochrane spotrebitela, ale ak si riccado pravnik, tak urcite vies, ze na notarov sa nevztahuje. A druha vec je, ze na porade musim dodrziavat kodex porady a nie zakony. Co ked sedim v australii?
kazda zamestnankyna notara ti v pohode (s tichym suhlasom notara) v pripade potreby sikovne vymeni strany v listine (pokial nema nitovacku), a ty to dobre vies...
pokial si pravnik ty, mohol by si vediet, ze aj na matrike zapisuju do overovacej knihy popis listiny, na ktorej pravost podpisu overujes. alebo to v australii nevedia?
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

fiha, tak to som nevedel, ze niektory notar by si dovolil riskovat vazenie a toto by spravil. ale aj tak som hovoril o inom. hovoril som o tom, ze to robi podvodnik, ktory ma tu listinu u seba a oklame toho, co podpisal.
na matrike popis listiny do overovacej knihy nezapisuju vsade. alebo ano? vies mi to dokazat nejakym zakonnym ustanovenim? alebo to je len tvoja domnieka?
a ta australia bola myslena na zakon o ochrane spotrebitela, ktory si tak celkom neprecital a vytahoval si ho tu na veci, ktorych sa netyka.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
riccado Pozri príspevok
kazda zamestnankyna notara ti v pohode (s tichym suhlasom notara) v pripade potreby sikovne vymeni strany v listine (pokial nema nitovacku), a ty to dobre vies...
S týmto musím súhlasiť.
Mne advokátka napísala zle darovaciu zmluvu, už bola všetkými účastníkmi podpísaná, overená na matrike, previazaná "modro-bielo-červeným špagátikom", špagátik prelepený lepkou a opäčiatkovaný, nalepené kolky za rýchly vklad do katastra a hups.. Zápis zamietli pre chyby v zmluve. No časť obdarovaných a aj darujúcich už nebolo možné zohnať(odcestovali), tak pani advokátka ten "špagátik" rozviazala, odlepila lepku nalepenú na matrike, vymenila strany a zas to pekne prilepila, že pečiatka matriky nebola poškodená a nikto na nič neprišiel.Ako to spravila, som sa jej radšej nepýtala. Vtedy som sa iba utvrdila, že u nás je možné všetko. A aj overená zmluva, môže mať viacero podôb.
Naposledy upravil účtovník 007 : 13.07.07 at 08:37
0 0
josh josh

josh je offline (nepripojený) josh

Hehe, to je fajn, ze to advokat spravil, notar by ale nemal. Notar by mal byt ten najdoveryhodnejsi clovek pod slnkom s tym, ze ho nemozete ukecat za ziadnych okolnosti na nic protizakonne.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
josh Pozri príspevok
Hehe, to je fajn, ze to advokat spravil, notar by ale nemal. Notar by mal byt ten najdoveryhodnejsi clovek pod slnkom s tym, ze ho nemozete ukecat za ziadnych okolnosti na nic protizakonne.
Mne je jedno či to spravil notár, alebo advokát. Ide o to, že výsledná zmluva mala inú podobu, ako prvotina, ktorú účastníci podpísali. Proste ma zarazilo, aký priestor na podvod tam bol.
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

josh Pozri príspevok
fiha, tak to som nevedel, ze niektory notar by si dovolil riskovat vazenie a toto by spravil. ale aj tak som hovoril o inom. hovoril som o tom, ze to robi podvodnik, ktory ma tu listinu u seba a oklame toho, co podpisal.
na matrike popis listiny do overovacej knihy nezapisuju vsade. alebo ano? vies mi to dokazat nejakym zakonnym ustanovenim? alebo to je len tvoja domnieka?
a ta australia bola myslena na zakon o ochrane spotrebitela, ktory si tak celkom neprecital a vytahoval si ho tu na veci, ktorych sa netyka.
ano, naozaj si predstav, ze vela notarov to tak robi....
samozrejme chapem, ze nakolko pracujes u notara (alebo si nebodaj notar, to vsak pochybujem), hajis dokonalost vyznamu notarstiev. prax je vsak uplne ina, a vela notarov robi pre vidinu penazi aj take veci, na ktore nemaju dostatok skusenosti, ako aj pre ine dovody....
dokazovat ti to nemusim, zopar takych skusenosti uz s notarmi mam, len uz sa prosim ta konecne divaj na realitu svojimi ocami poriadne, lebo ti unika to najdolezitejsie (pre tento pripad urcite) CENA. ved ked navrhovatel len potrebuje overit pravost podpisu svojich jednostrannych listin, ake riziko mu z toho hrozi?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať