Zavrieť

Porady

Ako vymaľovať izby?

Ahojte Poraďáci !!!
Chcela by som sa Vás opýtať, či nepoznáte nejakú internetovú stránku, kde by boli obrázky, fotografie rôznych izieb v rôznych farebných variáciách. Prípadne nejaký program, v ktorom by som si vedela vymaľovať izby v dome. Alebo nejakú osobu, ktorá poskytuje služby ohľadom interiéru, najlepšie z Bratislavy.
Nastal čas vymaľovať rodinný dom a dá sa povedať, že som v koncoch. Už som mala zopár verzií, no každá na niečom stroskotala.
Ďakujem za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Lion Topoľčany
    Moja osobná skúsenosť je, že čím som viacej špekulovala, tým som si urobila
    viac starostí. Viem, že ešte stále sú v móde farebné interiéry a to bol môj problém-pekne som sa snažila zladiť čo miestnosť to iná /kuchyňa krásne oranžová aj s doplnkami,detská izba do modrá-vrátane doplnkov...atď./ a teraz po 3 rokoch som sa akosi tých farieb "objedla" a nedám dopustiť na
    klasickú bielu. A ešte jedna fakt dôležitá vec-ak máte niektoré izby tmavšie polohou voči slniečku/že do izby svieti slnko len napr. 2 hodiny denne/, pozor
    na fareb.prevedenia-niekde som čítala, že napr.žltá vám krásne rozjasní interiér-nie je to pravda-budete veľmi sklamaná-opakujem-niet nad bielu farbu!!! A ešte jeden aspekt-malé deti-ak vám deti v priebehu roka počarbú
    stenu alebo inak znehodnotia, treba brať do úvahy, že pri farebných stenách je pomerne náročné pri lokálnom premaľovaní uhádnuť pôvodný odtieň.
    P.S.: inak v časopisoch a na nete tie interiéry vyzerajú fakt suprovo, ale realita je niekedy /resp. dosť často/ iná...

    Ježko je offline (nepripojený) Ježko

    Ježko
    Zo svojej skúsenosti Ti môžem odporúčiť firmu Helios. U nás v Žiline je to vyhľadávaná predajňa /na Kamennej ulici v budove býv.Drevoexportu/, kde si môžeš podľa vzoriek vybrať farbu akú chceš, aj ju namiešajú ak treba a navyše býva aj vo verzii: umývateľná. Mám ju v kuchyni, na chodbe, v obývačke...zašpinenú časť stačí pretrieť vlhkou handrou a je to v pohode. Myslím, že určite majú predajňu aj v Bratislave. Vrelo odporúčam, ja som veľmi spokojná...

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Na miesta, kde hrozi zaspinenie by som radil bielu a na ostatne steny si vymysli kombinacie podla fantazie ci este lepsie podla nabytku co mas. Len ak si vymyslis pruhy ako ma zebra a vselijake speciality, tak rataj s tym, ze Ti to hocikto neurobi (kvalitne). Alebo ano, ale si zapyta.
    RADIM VELA NESPEKULOVAT!

    seflera je offline (nepripojený) seflera

    seflera
    Ja mám výbornú skúsenosť s miešanými farbami z Hornbachu, sú umývateľné a ak si odložíš číslo kódu farby, dá sa kedykoľvek domiešať.
    S výberom odtieňa je to ťažšie. Ide o tvoje predstavy. Mne sa osvečilo ladiť farby podľa "ročných období". Kombinácie, ktoré vzniknú, nie sú prvoplánové, páčia sa mi už niekoľko rokov - ale naozaj závisí na osobnom cítení.
    Treba určite brať do úvahy aj svetelnosť miestností.
    Na obývačku, ktorá má veľké okno orientované na juhozápad som použila sýte jesenné farby lístia a dozretého červeného hrozna a na spálňu orientovanú na severovýchod a zatienenú stromami, jemné letné farby - ako vyblednuté od slnka. K tomu som prispôsobila aj poťahy a závesy a iné dolpnky.
    Uvedomujem si, že toto sa dá urobiť, len ak človek začína na "zelenej lúke" ak už väčšinu zariadenia má, je obmedzený aj ním.
    Osobne nepoznám žiadne interiérové štúdio v Bratislave, ktoré by sa zaoberalo podobnými návrhmi aké hľadáš.
    A výber farby, ktorú si chceš dať namiešať, je dobré robiť s nejakým vzorom v ruke, napríklad s kúskom látky určenej na záves alebo poťah. Oveľa lepšie sa tak vyberá odtieň, lebo pamäť je zavádzajúca, aspoň tá moja.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    My sme pred touto akciou stáli s manželom minulý rok. Samozrejme sme sa na ničom, ale absolútne na ničom nedohodli. Od farby počnúc, po všetko ostatné končiac. A tak som to vyriešila po mojom. Odišla som na týždeň na dovolenku a s dôverou som problém zverila manželovi. Poviem Vám, tí naši chlapi sú šikovnejší, ako zvykneme o nich občas klebetiť. Bolo to úžasné.

    Ako vymaľovať izby?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.