Zavrieť

Porady

fa za služby z iného členského štátu

mám faktúry za služby aj nejaké poplatky a Know-how z iných členských štátov. Mám tieto faktúry samozdaňovať aj uplatniť. V zákone o DPH mi pri službách nie je jasné. Faktúry z Čiech sa služby mám aj s českou DPH.
Ďakujem veľmi mi pomôžete.
Naposledy upravil Dav : 20.10.10 at 04:51
Usporiadat
sztracena sztracena

sztracena je offline (nepripojený) sztracena

Rozalaia Pozri príspevok
No a čo také TELEKOMUNIKACNE sluzby prijate z clenskeho statu EU?
SZCO, Slovak so sidlom a podnikanim v SR, riadny platitel DPH podla §4 zacal za ucelom podnikania vyuzivat sluzby T-MOBILE AUSTRIA. Riadne im nahlasil svoje SK VAT, oni ho pekne uvadzaju na fakture a ... odvadzaju na fakture RAKUSKU DPH (!). Na fakture nie je nic o prenose danovej povinnosti.
V pripade, ak ten slovak netrva na vratenie RAKUSKEJ DPH z RAKUSKA, mam taketo faktury uvadzat niekde v evidencii DPH (a nedajboze znova samozdanovat?)
Dakujem.
na túto otázku aj mňa by zaujímala odpoveď
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Pre Jajina:
český zákon
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dph/
2 0
sztracena sztracena

sztracena je offline (nepripojený) sztracena

nemohol by niekto prosím odpovedať na tú otázku pod č.82
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Jajina Pozri príspevok
Dodávateľská faktúra za prepravu od českej špedičnej firmy:

Česká špedícia prefaktúrovava dopravu uskutočnenú českým dopravcom nám na Slovensko a na Fa uvádza dátum dodania zhodný 3/2010 s dátumom vystavenia 3/2010.
Preprava bola uskutočnená v 2/2010.
Preto som volala českej špedícií, pýtala som sa na ich zákon o DPH a chcela som prerobenie faktúry s dátumom dodania 2/2010.

Hlavná ekonómka dosť veľkej špedičnej firmy mi tvrdila, že u nich k zmene fakturácie špedičných prepráv do iného člen.štátu nedošlo.

Ovládate niekto český zákon o DPH ? Alebo viete o podobnej webstránke v ČR ako je naša Porada na slovensku?

Aký § českého zákona o DPH (obdobný nášmu § 19 odst.6 ) o tom hovorí ?
Táto vec by aj mňa zaujímala, lebo tiež nám z ČR prefaktúrovali dopravu nasledovne :
dátum dodania 18.03.2010
dátum vystavenia : 18.03.2010
text : doprava z ... do.... zo dňa 29.01.2010
0 0
Rozalaia Rozalaia

Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

Posuvam otazku c 82 .... ak nikto neodpovie, zalozim novu temu!!! Dakujem!

No a čo také TELEKOMUNIKACNE sluzby prijate z clenskeho statu EU?
SZCO, Slovak so sidlom a podnikanim v SR, riadny platitel DPH podla §4 zacal za ucelom podnikania vyuzivat sluzby T-MOBILE AUSTRIA. Riadne im nahlasil svoje SK VAT, oni ho pekne uvadzaju na fakture a ... odvadzaju na fakture RAKUSKU DPH (!). Na fakture nie je nic o prenose danovej povinnosti.
V pripade, ak ten slovak netrva na vratenie RAKUSKEJ DPH z RAKUSKA, mam taketo faktury uvadzat niekde v evidencii DPH (a nedajboze znova samozdanovat?)
Dakujem.
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Rozalaia Pozri príspevok
Posuvam otazku c 82 .... ak nikto neodpovie, zalozim novu temu!!! Dakujem!

No a čo také TELEKOMUNIKACNE sluzby prijate z clenskeho statu EU?
SZCO, Slovak so sidlom a podnikanim v SR, riadny platitel DPH podla §4 zacal za ucelom podnikania vyuzivat sluzby T-MOBILE AUSTRIA. Riadne im nahlasil svoje SK VAT, oni ho pekne uvadzaju na fakture a ... odvadzaju na fakture RAKUSKU DPH (!). Na fakture nie je nic o prenose danovej povinnosti.
V pripade, ak ten slovak netrva na vratenie RAKUSKEJ DPH z RAKUSKA, mam taketo faktury uvadzat niekde v evidencii DPH (a nedajboze znova samozdanovat?)
Dakujem.
Neviem, či je správne aby tam bola rakúska DPH. Ale ak už tam je, tak už nesamozdaňuj. Bolo by to dvojité zdanenie . Neevidovať v evidencii DPH.
0 0
sztracena sztracena

sztracena je offline (nepripojený) sztracena

Takto som to aj mala urobené, len dúfam že je to správne
0 0
Akik Akik

Akik je offline (nepripojený) Akik

Dobrý deň, potrebujem poradiť, dostali sme faktúru z Ciech na službu "zasielanie dopytov", faktúra je od platcu DPH, ale je bez DPH, moja otázka znie, či máme odviesť DPH, alebo si môžeme aj uplatniť daň na vstupe, čiže samozdanenie a v ktorých riadkoch v daňovom priznaní sa má daň nachádzať. Ďakujem za skorú odpoveď.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Rozalaia Pozri príspevok
Posuvam otazku c 82 .... ak nikto neodpovie, zalozim novu temu!!! Dakujem!

No a čo také TELEKOMUNIKACNE sluzby prijate z clenskeho statu EU?
SZCO, Slovak so sidlom a podnikanim v SR, riadny platitel DPH podla §4 zacal za ucelom podnikania vyuzivat sluzby T-MOBILE AUSTRIA. Riadne im nahlasil svoje SK VAT, oni ho pekne uvadzaju na fakture a ... odvadzaju na fakture RAKUSKU DPH (!). Na fakture nie je nic o prenose danovej povinnosti.
V pripade, ak ten slovak netrva na vratenie RAKUSKEJ DPH z RAKUSKA, mam taketo faktury uvadzat niekde v evidencii DPH (a nedajboze znova samozdanovat?)
Dakujem.
Mne vychádza zaradenie tejto služny pod § 15/1.

(§ 16, odst.17,16 - som vylúčila, lebo služba je poskytnutá zdaniteľnej osobe )

Potom miesto dodania služby je Slovensko. Fa má byť bez Dph.

Neviem, či by som sa uspokojila s konštatovaním, že fa už bola zdanená (rakuskou daňou).

Ak bude takáto fa v účtovníctve môže byť posúdená v súvislostiach tak, že miesto dodania je Slovensko a fa ma byť samozdanená a môže byť "dodanený výstup".

To, že si podnikateľ následne neuplatni vstup - to už nie je dôležité. - je to iba jeho právo.
3 0
Rozalaia Rozalaia

Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

Dakujem,
unavuje ma marny boj s Rakuskym T-MOBILE ... lebo podnikatel tu rakusku DPH zaplati, nieco mi vravi, ze ju NEbude danovo uznany vydavok a este mu to aj samozdaním (ja ten vstup uplatnim).
0 0
vaneta vaneta

vaneta je offline (nepripojený) vaneta

Prosím o radu.
V Čechách nám poskytli reklamu. Faktúra je bez DPH. Ja samozdaním, ale neviem, do ktorého riadku to mám uviesť. riadok 9 alebo 11.
Prosím, keby by niektor súrne odpovedal, bola by som vďačná, dnes je termín na podanie DP.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

vaneta Pozri príspevok
Prosím o radu.
V Čechách nám poskytli reklamu. Faktúra je bez DPH. Ja samozdaním, ale neviem, do ktorého riadku to mám uviesť. riadok 9 alebo 11.
Prosím, keby by niektor súrne odpovedal, bola by som vďačná, dnes je termín na podanie DP.
Vaneta, si platiteľ Dph, alebo osoba registrovaná podľa § 7 ?
0 0
vaneta vaneta

vaneta je offline (nepripojený) vaneta

Normalny platiteľ DPH. a mám reklmu v časopisoch, rozhlase v Poľsku, Čechách....a teraz neviem, do ktorého riadku to mám samzdaniť.
0 0
vaneta vaneta

vaneta je offline (nepripojený) vaneta

Normálny platiteľ DPH. A mám faktúry za uverejnenú reklamu v časopisoch, rozhlase,...Poľsku, Čechách.....viem že to musím samozdaniť, ale v ktorom riadku daňového priznania?
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
vaneta Pozri príspevok
Normálny platiteľ DPH. A mám faktúry za uverejnenú reklamu v časopisoch, rozhlase,...Poľsku, Čechách.....viem že to musím samozdaniť, ale v ktorom riadku daňového priznania?
(zdanenie - riadok 9 a 10, odpočet dane riadok 19) - platilo v daňových priznaniach do 31.12.2009

v daňovom priznaní od 1.1.2010 sa uvádza zdanenie do riadku 11 a 12, odpočet ostáva na riadku 19
Naposledy upravil petra:-) : 26.03.10 at 11:35 Dôvod: doplnenie a oprava
0 0
vaneta vaneta

vaneta je offline (nepripojený) vaneta

mám za to, že je to § 63 ods.3 a t.z. riadok 11 a 12. Ale prečo to oddelili. Aký je rozdiel medzi riadkom 9 a 11?
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Na r. 11 idú služby podľa 15/1 napr.reklamné.
Na r.9 výnimky podľa 16/4 napr. školenie na Slovensku fakturované Maďarom.
Tieto sa nedávajú ani do súhrnného výkazu ak by ste ich dodávali vy.
1 0
Akik Akik

Akik je offline (nepripojený) Akik

Posúvam otázku:

Dobrý deň, potrebujem poradiť, dostali sme faktúru z Čiech na službu "zasielanie dopytov", faktúra je od platcu DPH, ale je bez DPH, moja otázka znie, či máme odviesť DPH, alebo si môžeme aj uplatniť daň na vstupe, čiže samozdanenie a v ktorých riadkoch v daňovom priznaní sa má daň nachádzať. Ďakujem za skorú odpoveď.

Odpovie mi niekto prosím?
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Mám českú faktúru za službu. Aký kurz mám použiť? Podľa ECB alebo colných predpisov? Nie je mi to jasné v zákone o DPH § 26 ods. 1 a 2.
Ktorý deň kurzu mám počítať ak zdaniteľné plnenie vychádza na pondelok a deň pred dňom zdaniteľného plnenia je nedeľa? Mám brať pondelok alebo piatok? Lebo víkend nie je v kurzoch podľa ECB.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
psps Pozri príspevok
Mám českú faktúru za službu. Aký kurz mám použiť? Podľa ECB alebo colných predpisov? Nie je mi to jasné v zákone o DPH § 26 ods. 1 a 2.
Ktorý deň kurzu mám počítať ak zdaniteľné plnenie vychádza na pondelok a deň pred dňom zdaniteľného plnenia je nedeľa? Mám brať pondelok alebo piatok? Lebo víkend nie je v kurzoch podľa ECB.
Bežne sa používa kurz ECB. Kurz podľa colných predpisov sa môžete rozhodnúť používať, ale toto rozhodnutie je potrebné písomne oznámiť DÚ pred jeho prvým použitím a je záväzné počas celého kalendárneho roka.

Ak deň zdaniteľného plnenia vychádza na pondelok, použije sa piatkový kurz ECB.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať