Zavrieť

Porady

ošetrovanie člena rodiny (OČR)

Ahoj poraďáci,
zamestnanec mi dnes doniesol OČR chorého dieťaťa.
Čo s tým teraz. Potvrdiť a poslať na Soc.poisťovňu. Ako sa to vypláca a kto to vypláca. Aké doklady treba ešte urobiť.
Treba odhlásiť od 1 dňa zo zdravotného poistenia.
Prosím poraďte mi.
Usporiadat
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

V prípade, že si už u nového zamestnávateľa a RD si čerpala u predošlého zamestnávateľa, tak tam nepíš nič o čerpaní RD.

To sú všetko informácie, ktoré súviseli len s aktuálnym zamestnaním.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Zamestnanec mi doniesol žiadosť o ošetrovné, už som roky nemala OČR, len sa spýtam, keď má uvedené od 15.06.2009 a druhý lístok do 17.06.2009 sú to 3 dni? Do 17,06,2009 je včetne? Ďakujem.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

vema Pozri príspevok
Zamestnanec mi doniesol žiadosť o ošetrovné, už som roky nemala OČR, len sa spýtam, keď má uvedené od 15.06.2009 a druhý lístok do 17.06.2009 sú to 3 dni? Do 17,06,2009 je včetne? Ďakujem.
Áno. OČR platí Soc. poisťovňa.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Pekný deň potrebovala by som súrne poradiť.

Ako je to s ukončením OČR v prip.zamestnania aj z DNP, ak nastúpim do zamestnania teraz v pondelok a nepracujem cez víkend.
Ukončuje sa to piatkom? Ja už som si to dala ukončiť dneškom-teda v piatok.
Je to tak správne?
So synom bude ešte aj budúci týždeň doma manžel-má dovolenku- doktorka povedala, že by nebolo dobré, keby išiel ešte do škôlky.
Predpokladám, že na oboch OČR má byť dátum ukončenia rovnaký- aj zo zamestnania aj z DNP- albo nie?
Viem, že pri PN to bolo tak, že keď sa nepracujú víkendy, tak sa ukončuje v piatok.
Mám v tom už zmätok.
OČR je od 6.11.09- takže 15.11.2009- v nedeľu by bolo 10- kal. dní.

Vopred veľmi pekne ďakujem za každú radu.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

prosím,poradíte?????
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

L-M, ošetrovné sa vypláca za kal. dni, teda aj za SO,NE. Aký dátum ukončenia napísala ošetrujúca lekárka ?
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

veronikasad Pozri príspevok
L-M, ošetrovné sa vypláca za kal. dni, teda aj za SO,NE. Aký dátum ukončenia napísala ošetrujúca lekárka ?
Ja som telefonicky povedala, že od pondelka pôjdem do práce, tak, že v piatok- dnešný napísala oš.lekárka- dá sa stým myslíš ešte niečo urobiť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

L-M Pozri príspevok
Ja som telefonicky povedala, že od pondelka pôjdem do práce, tak, že v piatok- dnešný napísala oš.lekárka- dá sa stým myslíš ešte niečo urobiť?
Dátum môže opraviť len ošetrujúca lekárka. Ak ochorenie dieťaťa ešte trvá, mohla si mať zaplatenú aj So,Ne
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

veronikasad Pozri príspevok
Dátum môže opraviť len ošetrujúca lekárka. Ak ochorenie dieťaťa ešte trvá, mohla si mať zaplatenú aj So,Ne
Ďakujem veľmi pekne,veď to, že ešte trvá, len ja už musím ísť do práce- tak s ním bude ocko.
Skúsim ju v pondelok poprosiť,dúfam, že s tým nebude problém- inak aj tá trojka nevyzerá úplne ako trojka, tak to snáď pôjde.
A v sociálke nebudú mať problém, keby to bolo opravované oš. lekárkou?
Dajak som to celé poplietla.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

L-M Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne,veď to, že ešte trvá, len ja už musím ísť do práce- tak s ním bude ocko.
Skúsim ju v pondelok poprosiť,dúfam, že s tým nebude problém- inak aj tá trojka nevyzerá úplne ako trojka, tak to snáď pôjde.
A v sociálke nebudú mať problém, keby to bolo opravované oš. lekárkou?
Dajak som to celé poplietla.
"prepisovať" dátum nedoporučujem - treba to opraviť "účtovne" s podpisom lekára
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

veronikasad Pozri príspevok
"prepisovať" dátum nedoporučujem - treba to opraviť "účtovne" s podpisom lekára
To myslíš ako?
Vedľa toho napísať dátum 15.11.2009 a hviezdičku a dole hviezdičku a opravila pečiatka a podpis lekára?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

L-M Pozri príspevok
To myslíš ako?
Vedľa toho napísať dátum 15.11.2009 a hviezdičku a dole hviezdičku a opravila pečiatka a podpis lekára?
presne tak
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

veronikasad Pozri príspevok
presne tak
Ďakujem veľmi pekne,
nerada také veci vybavujem, ale keď ten synátor je stále chorý a mi to všelijak plátame- veď aj preto som sa DNP.
Ešte raz veľké ďakujem- za rady
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Mám zamestnankyňu ktorá bola na Očr s dcérou od 19.11. do 30.11. (12kalendárnych dní) za 29-30.11. nahlasujem prerušenie poistného na SP. to mi je jasné, a teraz mám pred sebou jej ďaľšiu očr so synom od 1.12.2009. Keďže mala prerušenie poistného, na potvrdenie budem uvádzať pravdepodobný DVZ?
Naposledy upravil blondy : 02.12.09 at 07:05
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nie, už sa po prerušení poistenia nepočíta pravdepodobný DVZ. Na potvrdenie uvdieš údaje z minulého roku.
0 0
informatik informatik

informatik je offline (nepripojený) informatik

Viete mi poradiť,ako vypísať tlačivo "žiadosť o ošetrovné" II.diel. Časť, ktorú vyplňuje zamestnávateľ : zamestnanec mal v období prvých 10dní potreby ošetrovania VZ na platenie poistného na nemoc.poistenie v dňoch........ Ak má niekto OČR napr.od 7.-8.12., tak tam napíšem 7.12.-8.12.? Alebo vlastne kedy danú časť vypisujem?
0 0
informatik informatik

informatik je offline (nepripojený) informatik

Odpoveď na moju otázku som si medzitým zistila z inej porady.TAkže,ak počas OČR zamestnanec nepracuje inde, nemá vlastne žiadny VZ, takže danú kolonku jednoducho vyškrtnem :-)
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, ak bude kamarátka zamestnáná na TPP, ale len na 2 dni v týždni - môže byť na OČR aj keď by to zrovna neboli tie dni, ktoré by mala byť v práci? Veď nikdy nebude vedieť ako rýchlo deťúrence vyzdravejú.
Chce si platiť ešte aj DNP, keďže jej VZ bude z práce veľmi nízky a detičky bývajú často choré.

Vopred ďakujem za radu
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Môže byť na OČR, aj keby to bolo medzi dňami, kedy robí.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Jana Motyčková Pozri príspevok
Môže byť na OČR, aj keby to bolo medzi dňami, kedy robí.
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať