Zavrieť

Porady

ošetrovanie člena rodiny (OČR)

Ahoj poraďáci,
zamestnanec mi dnes doniesol OČR chorého dieťaťa.
Čo s tým teraz. Potvrdiť a poslať na Soc.poisťovňu. Ako sa to vypláca a kto to vypláca. Aké doklady treba ešte urobiť.
Treba odhlásiť od 1 dňa zo zdravotného poistenia.
Prosím poraďte mi.
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Jana Motyčková Pozri príspevok
Len drobnosť - kráti sa vymeriavací základ, nie poistné - zaokrúhľovaním by mohlo dôjsť chybe. Neviem aký je mesačný VZ, alikvotna časť za zaokrúhli na eurocenty nahor.
VZ na DNp je 450,-
VZ na DPvNZ je 2 000,-
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ešte pre úplnosť doplním, vymeriavací základ pripadajúci na jeden deň sa zaokrúhľuje na eurocenty nahor.
T.j. 450/30 = 15, za 27 dní 405, poistné 17,82, zaokr. 17,80
450/31 = 14,516.., zaokr. 14,52, za 24 dní 348,48, poistné 15,33, zaokr. 15,30

2000/30 = 66,6666..., zaokr. 66,67, za 27 dní 1800,09, poistné 36,0018, zaokr. 36. (Ale to máš asi nepresnú kalkulačku, že ti vyšlo 35,99, treba si dať na to pozor - ak máš 9 až do konca displeja, zaokrúhľuj na celé, aj keby si inak mala nadol)
2000/31 = 64,516.., zaokr. 64,52, za 24 dní 1548,48, poistné 30,9696m, zaokr. 30,90
Naposledy upravil Jana Motyčková : 05.10.10 at 06:21
2 0
laborcode laborcode

laborcode je offline (nepripojený) laborcode

Prosim, viete mi poradit, ci mam narok na dlasiu OCR, ked predosla mi koncila 2.12.2010 a syn stale nie je dolieceny, v pondelok mame ist na kontrolu, ak sa stav cez vikend nezlepsi. Mam doktorku ziadat o dalsiu OCR, ci nie? OCR cerpam z DNP. Dakujem.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
laborcode Pozri príspevok
Prosim, viete mi poradit, ci mam narok na dlasiu OCR, ked predosla mi koncila 2.12.2010 a syn stale nie je dolieceny, v pondelok mame ist na kontrolu, ak sa stav cez vikend nezlepsi. Mam doktorku ziadat o dalsiu OCR, ci nie? OCR cerpam z DNP. Dakujem.
Ak je potrebné doliečiť syna, nech ti v pondelok vypíše lekárka novú OČR. OČR sa platí len 10 dní a nikde v zákone nie je napísané, že v mesiaci môžeš mať len jednu OČR-ku.
3 0
laborcode laborcode

laborcode je offline (nepripojený) laborcode

Dakujem za rychlu odpoved, prosim, neviete mi este poradit, ci treba OCR nahlasovat na UPSVAR pocas poberania zvyseneho RP? Pisala saom aj na ustredie UPSVAR, ale zatial nemam ziadnu odpoved.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

laborcode Pozri príspevok
Prosim, viete mi poradit, ci mam narok na dlasiu OCR, ked predosla mi koncila 2.12.2010 a syn stale nie je dolieceny, v pondelok mame ist na kontrolu, ak sa stav cez vikend nezlepsi. Mam doktorku ziadat o dalsiu OCR, ci nie? OCR cerpam z DNP. Dakujem.
Pokial sa jedná o to isté dieťa a tú istú diagnozu, SP ti ďalšie ošetrovné nepreplatí (overí si to u ošetrujúceho lekára).
Naposledy upravil veronikasad : 05.12.10 at 16:42
0 0
zuzka3110 zuzka3110

zuzka3110 je offline (nepripojený) zuzka3110

Prosím Vás, podľa nového zákona od r. 2011 bude treba byť DNP 270 dní (v posledných 2 rokoch), aby vznikol nárok na OČR z tohto DNP.

Ako je to v prípade, keď som bola od 3/2005 - 09/2010 na dvoch MD+RD. V septembri som čerpala dovolenku, dostala výpoveď...
Nemám nárok na OČR? ak by mi dieťa ochorelo, keďže som nezamestnaná? Iba ak by som bola DNP?

ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

DOba MD a RD sa počíta do doby poistenia pre získanie 270 dní. Ak sa dobrovoĽne poistíš, nárok na ošetrovné budeš mať (zatiaľ z minima).
1 0
25252 25252

25252 je offline (nepripojený) 25252

[QUOTE=zuzka3110;1586690]Prosím Vás, podľa nového zákona od r. 2011 bude treba byť DNP 270 dní (v posledných 2 rokoch), aby vznikol nárok na OČR z tohto DNP.

Ja som sa tiež dočítala, že od 1.1.2011 už je potrebné byť 270 dní nem. poistení, aby si mala nárok na očr.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Žiadosť o ošetrovné - II. diel Potvrdenie o skončení potreby ošetrovania -
čo treba vpísať úplne naspodu Potvrdenie zamestnávateľa:
zamestnanec nastúpil dňa ... - to mi je jasné
[COLOR="Red"]Zamestnanec mal v období prvých desť dní potreby ošetrovania vymeriavací základ na platenie poistného na nemocenské poistenie v dňoch ... - čo tam treba?[/COLOR]
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janaGT Pozri príspevok
Žiadosť o ošetrovné - II. diel Potvrdenie o skončení potreby ošetrovania -
čo treba vpísať úplne naspodu Potvrdenie zamestnávateľa:
zamestnanec nastúpil dňa ... - to mi je jasné
[COLOR="Red"]Zamestnanec mal v období prvých desť dní potreby ošetrovania vymeriavací základ na platenie poistného na nemocenské poistenie v dňoch ... - čo tam treba?[/COLOR]
Janka, nepíšeš nič, prikladáš Potvrdenie o príjme - ako pri PN-ke.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

veronikasad Pozri príspevok
Janka, nepíšeš nič, prikladáš Potvrdenie o príjme - ako pri PN-ke.
áno, to viem, potvrdenie som priložila pri začiatku očr, len neviem pri tom ukončení, načo to tam píšu ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janaGT Pozri príspevok
áno, to viem, potvrdenie som priložila pri začiatku očr, len neviem pri tom ukončení, načo to tam píšu ...
Netuším - nikdy som to nevyplňovala - SP nič nereklamovala ...
0 0
viktora viktora

viktora je offline (nepripojený) viktora

ahojte, chcela by som sa poradiť, čo by bolo pre mna vyhodne.platim si dnp cely rok 2010 z max.vz-využívala som ho na očr , no od začiatku novembra som zamestnana a nestihla som si zmenit dnp-aby som si nič nepokazila-momentalne si platim max.vz-a chcem vediet ci si ho mam znižiť ako rozdiel medzi mojou hrubou mzdou-ak som to dobre pochopila-v buducnosti by som chcela dnp využiť pri dalsej materskej-ak sa vydarí..")..a moja druha otazka je-kedze som zamestnana kratko-som este v skusobnej dobe,nerada by som zamestnávatela otravovala hned očerkami-ale maly je uz dlhsie chorý-pracujem tak ze mam občas 2-3dni za sebou volno-moja otazka teda znie-mohla by som si očerku uplatniť len z dnp na tie tri dni ked mam volno-takže by o tom nemusel byť informovaný ani môj zamestnávatel? dakujem vam vopred
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

poprosila by som poradiť v nasledujúcej veci:
zamestnankyňa v hlavnom PP od r.2002- trvá,
má od 24.1.2011 vystavenú OČR na dieťa. Aké obdobie bude VZ pre účely potvrdenia na sociálnu poisťovňu? celý rok 2010?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

janaGT Pozri príspevok
poprosila by som poradiť v nasledujúcej veci:
zamestnankyňa v hlavnom PP od r.2002- trvá,
má od 24.1.2011 vystavenú OČR na dieťa. Aké obdobie bude VZ pre účely potvrdenia na sociálnu poisťovňu? celý rok 2010?
Áno, celý rok 2010
2 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ďakujem
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ešte jedna otázka ohľadom očr:
môže si zobrať očr svokra na svoju nevestu, ktorá je na materskej dovolenke s dvojičkami a zostane chorá? Žijú v spoločnej domácnosti, majú rovnaký trvalý pobyt.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

janka, kuk sem http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-...2011-a.html#39
2 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať