Zavrieť

Porady

Prenájom bytu

Ahojte, od decembra 2004 som dala do prenájmu byt. Príjem za rok 2004 činil z prenájmu 6.000 Sk. Okrem toho som mala príjmy zo závislej činnosti.
Som povinná uvádzať sumu 6000 v daňovom priznaní /typ "B"/, keď to nepresahuje 5-násobok životného minima? Alebo stačí podať daňové priznanie FO "A", len pre závislú činnosť?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ivab
    Ahojte, od decembra 2004 som dala do prenájmu byt. Príjem za rok 2004 činil z prenájmu 6.000 Sk. Okrem toho som mala príjmy zo závislej činnosti.
    Som povinná uvádzať sumu 6000 v daňovom priznaní /typ "B"/, keď to nepresahuje 5-násobok životného minima? Alebo stačí podať daňové priznanie FO "A", len pre závislú činnosť?

    Ďakujem
    Záleží na tom koľko si mala príjem zo ZČ - celkový príjem ak presiahne 5 násobok musíš si spraviť DP a uviesť aj príjmy z prenájmu:p .

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    To som mala viac. Ja som myslela, že sa to jedná len toho prenájmu.

    Takže mám podať "B" a uviesť tam aj prisluchajúce výdavky, pravda.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    ano, ale ten prispevok je na rok 2005. On sice plati aj v roku 2004, ale az v roku 2005 je mozne danit iba rozdiel nad 20xxx Sk. V roku 2004 este plati, ze ak presiahne, tak dani celu sumu.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Paragraf 9 ods. 1 pism h jednoznačne hovorí že pokial prijem z prenajmu paragraf 6 ods 3 nepresiahne 5 násobok životného minima tak je to oslobodené od dane, to znamená ak to bolo 6000 SK tak sa to v danovom prizananí neuvedie.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    este sa chcem opytat, ci v pripade, ze obcan prenajima byt a nema ine prijmy podla §6, teda nie je SZCO, ale ma povedzme prijmy podla §5, ci si moze uplatnit pri prijmoch z prenajmu pausalne vydavky 25%. No a co s takym clovekom ohladne fondov? Vznika mu povinnost platit si fondy? vdaka.

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Pár mesiacov pred ukončením vzťahu som platila bývalému partnerovi pomerne vysokú sumu za to, že u neho bývam. Tento príjem nezdanil. Môže mať za to nejaký postih v prípade, že sa na túto skutočnosť príde?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.