Zavrieť

Porady

Maľovanie izby

Dobrý deň,
Potrebujem súrne pomoc. Pred dvoma dňami som sa rozhodla namaľovať si izbu na tmavo-ružovo. Rozhodla som si dať namiešať farbu podľa svojích predstáv a akonáhle som ju priniesla domov, šup do práce. Po treťom nátere, nadšenie z maľovania ma rýchlo prešlo, lebo čím viac som sa snažila, tým viac na stenách zostávali šmuhy, ktoré ani po 4 nátere nechceli zmiznúť, tak po urputnom boji som sa rozhodla primiešať do zvyšnej farby biely Primalex. Moje obavy sa naplnili. Momentálne izba vyzerá ako po náhodnom vyliati farby na stenu. Horšie sa to už popísať nedá.
Preto hľadám pomoc, kto sa do toho aspoň trošku rozumie, a pomohol by mi , čo mám teraz robiť. Ďalšieho namiešania farby sa bojím, a preto som sa rozhodla si sama rozrobiť farbu. Nevie mi niekto poradiť ako dosiahnuť spomínaný odtieň, kt. po nátese nebude zanechávať škvrny?
Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Tmavá ružová je už raz taká komplikovaná, ja som to tiež raz skúšala a mala som šmuhy. Teraz som dala kuchyňu fialovú - krásna farba, robil mi to odborník ,ale smuhy mám. Tmavšie odtiene sú komplikované. Poradiť neviem,nech Ťa aspoň poteší to, že nie si v tom sama. Časom si na smuhy zvykneš.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
V špecializovaných predajniach farby laky dostať kúpiť primalex už namiešaný, sú to množstvá odtieňov, ak si pokazila, tak už len táto varianta asi zachráni... Alebo - ale valčeky sa už nedávajú, tam by biely zachránil šmuhy, prípadne ak sa jedná o izbu mladej slečny, alebo mládenca dajú sa s fantáziou namaľovať rôzne tvary, vzory, obrázky...Pred x - rokmi naša prvá izba bola vymaľovaná naružovo a z jedného rohu do druhého viedla notová osnova
s notami, manžel ich dokonca presne okopíroval z piesne F.K.Veselého - "Když kvete konvalinkám..."
Skús použiť fantáziu ak nechceš mať nánosy farieb, prípadne mramorovú stierku, je nádherná !
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Veľmi pekný nápad od Vlastičky. Len myslím že každý nezvládne tak perfektne urobiť notovú osnovu. Treba mať istú ruku aby to vyzeralo pekne.
Jednoduchsia rada je urobiť pokrievky na stenu a vymaľovať ich, t.j. také kruhy alebo štvorce a môžu sa aj prekrývať. Kde je fľak tak ho tam daj a vymaľuj. Myslím že keď daš viac náterov môže sa ti začať olupovať stena a to by nebolo nič príjemné. Inak ak si nespokojná, tak len všetko umyť a maľovať odznova...
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

1) Neviem, prečo si maľovala na 3x a potom ešte si dala bielu farbu do už
namiešanej.Na 2x väčšinou stačí.
2) A ak je predtým stará maľovka, je dobré to penetrovať, lebo sa môže odúvať.
(Skúsenosť u svokry) Svokra mala starý náter na plafóne, neviem, či bol
miešané s latexom a zhurta sa rozhodla vymaľovať bezo mňa - došla som z
roboty a tradááá - my sme vymaľovali. A doobeda druhý deň padali
z plafónu lokše farby Pridala mi robotu - umývanie
s mazľavým mydlom - robota na celý deň.
3) Aký si mala odstup po maľovaní 1 a 2 a 3 náteru. Vieš najlepšie je nechať
jeden náter vyschnúť do druhého dňa.....a potom sa uvidí, čo to potrebuje.
4) Maľovala si valčekom?

Nenadarmo práca chvatná málo platná.
0 0
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

pozor ak chceš sýtu farbu obrazne povedane čislo 5 tak neradno natierať 3x sytosťou 5 ale 2x sýtosťou 3 a potom až 5kou neviem či chapeš najprv viac krat troška bledšou a potom sýtou. Tie tmave farby paradoxne maju menšiu kryciu schopnosť ako tie manej sýte lebo je tam vela pigmentov - ani mne to nedavalo logiku ale naučil ma to profik. Druha vec je valec a mriežka Valec najlepšie Fasadny široký mriežka na vytieranie bezpodnienečne kovová nie umelá prvý pohob zospodu hore.
Vela zdaru
boro
0 0
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

TZeraz pozeram nepenetrovala si!!!!!!!!!
to je pruser tieto nove farby su strašne silne asi bude treba špachtlu do ruky a dole s tým lebo sa tá farba potrha a bude to vyzerať ako rozbyté sklo.
0 0
stankakac stankakac

stankakac je offline (nepripojený) stankakac

maľovala som ju 3 dni. Prvý deň som umyla starú farbu, nechala som steny vyschnúť a naniesla som najprv jednú vrstvu, počkala som kým to vyschne, tak nasledovala druhá vrstva. druhý deň sa to zopakovalo, no ani po treťom dni mi vyditeľné šmuhy nechceli zmiznúť. Tak som sa rozhodla trochu zosvetliť farbu bielym Primalexom, lebo čo to som sa dopočula, že tmavé farby sa ťažko nanášajú a zanechávajú stopy, ale ani teraz to nie je ono, nie je to tá charba, kt. som si priala, teraz vyzerá ako vyblednutá 10 ročná ružová farba, preto som sa teraz rozhodla namiešať si sama farbu, alebo prijala by som iný zaujímavejší alebo reálnejší spôsob ako to všetko napraviť. Maľovala som valčekom.

Mám ešte jednu otázku : Ako si namiešam ružovú farbu. Mám použiť červenú a namiešať ju do bieleho primalexu?
ďakujem
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Stanka, tvoj postup bol vcelku správny, škoda ,že výsledok nebol vyhovujúci.
Ešte by som ti mohla navrhnúť na opravu spôsob, ktorý nie je taký náročný a dá sa všeličo ním zachrániť a je okrem toho aj moderný - tupovanie alebo mramorovanie. Steny vyzerajú luxusnejšie.
Skús si dať do vyhľadávača a nájdi si postup.
Napíš, či sa ti to páči, alebo nie.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Malovanie vyraznymi a tmavymi farbami je narocne na pripravu podkladu, ktory by mal byt velmi rovny, inak tienuje a prejavuje sa ako smuhy, na dobre pripraveny podklad, ktory sa neviaze s farbou a nevytvara smuhy, na dobre rozmiesanu farbu, na tahy stetcom iba jednym a tym istym smerom. Taka farba robi problemy aj profikovi maliarovi, pretoze vysledok je neisty a vyhybaju sa tomu, najma, ak nie su si isti podkladom.Najlepsie je stenu najprv prelakovat bezfarebnym lakom, aby sa jeho povrch neviazal nehomogenne s farbou , pretriet Primalexom a potom natiahnut farbu. Ale aj tak vysledok nie je isty a sklamanie moze byt na ceste.Ale ako skusenost je to dobra, odoberie chut na experimentovanie v buducnosti a drzanie sa neutralnej bielej :-))))) Nakoniec sklamanie je vysledkom toho, ze nase predstavy a realita sa navzajom velmi lisia.
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

borob Pozri príspevok
TZeraz pozeram nepenetrovala si!!!!!!!!!
to je pruser tieto nove farby su strašne silne asi bude treba špachtlu do ruky a dole s tým lebo sa tá farba potrha a bude to vyzerať ako rozbyté sklo.
Mne maliar oškrabal, prestierkoval napenetroval a smuhy mám. Farbu som mala originál namiešanú - kvalitnú a nič nepomohlo - tmavšia fialová -krásna ale smuhy sú.
0 0
stankakac stankakac

stankakac je offline (nepripojený) stankakac

Re: heja3

Ďakujem za tip, veľmi sa mi zapáčil, no bude to vyžadovať dosť trpezlivosti, kt. budem musieť pohľadať, určite to použijem aspoň na jednu stenu. Ešte raz ďakujem.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Minuly rok som maloval modrou. Sam si miešam farby. Pouzivam primalex plus, natieram valčekom, neboli žiadne fľaky.
Komu "preráža" cez nový náter starý okrasný valček, doporučujem soľ, ktorá dobre potláča uvedený neduh-Telsal. Valčeka sa nezbavite, ak bol použitý v prvom nátere po dokončení omietok (napr. v staršich bytoch)
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Veľmi sa mi táto téma zapáčila. Máte také znalosti o maľovaní, že skladám klobúk. Mám pocit, že práve absolvujem rekvalifikačný kurz.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Marína Pozri príspevok
Mám pocit, že práve absolvujem rekvalifikačný kurz.
Dufam, ze to myslis tak, ako si to aj napisala. Kludne mozem hodit obrazok. Tento rok ma caka obyvacka, marholovou farbou. Pred 6 rokmi som si ju musel sam namiesat z 3 farieb. Teraz mam tonovaciu farbu origoš.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

duves Pozri príspevok
Dufam, ze to myslis tak, ako si to aj napisala. Kludne mozem hodit obrazok. Tento rok ma caka obyvacka, marholovou farbou. Pred 6 rokmi som si ju musel sam namiesat z 3 farieb. Teraz mam tonovaciu farbu origoš.
Áno, myslela som to vážne a úprimne. Ja asi predsa len ostanem pri bielej farbe. Tiež nás čaká maľovanie.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Marína Pozri príspevok
Áno, myslela som to vážne a úprimne. Ja asi predsa len ostanem pri bielej farbe. Tiež nás čaká maľovanie.
Jasne, biela, tam sa hadam nic neda skazit. Len manzelke sa to uz nepaci. Vsade chce pastelove farby.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

lubica_02 Pozri príspevok
Mne maliar oškrabal, prestierkoval napenetroval a smuhy mám. Farbu som mala originál namiešanú - kvalitnú a nič nepomohlo - tmavšia fialová -krásna ale smuhy sú.
To je zaujimave. Ja som nedavno kupil nehnutelnost po Ciganoch, jedna izba tam bola uple fialova a ta malovka bola perfektna. Samozrejme vsetky omietky isli dole, ale problemy s smuhmi nemali...
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Nie je nič lepšie ako cigánske šikovné ručičky.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Jeden môj poznatok. Nikdy nepridávať do hocijakej maliarskej bielej farby 2 farebné odtiene. Vznikajú totiž takto "čmuhy". Vždy pridať len jednu farebnú kolorku. Ak chcete napr. tmavšiu oranžovú, tak kúpiť viac koloriek oranžových..atď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať