Zavrieť

Porady

založenie intetového obchodu

dobrý deň prosím o radu, chcel by som si založiť internetový obchod ale som zamestnaný normálne u zamestnávateľa.
chcel by som vedieť čo všetko k tomu potrebujem aby som to mohol uskutočniť
vopred ďakujem
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

rozhodne potrebuješ aspon živnosť. Internetový obchod môžeš prevádzkovať aj popri zamestnaní, ak to nevadí tvojmu zamestnávateľovi (napríklad z dôvodu konkurencie )
Predpokladám, že veci okolo webu a tovaru máš zvládnute, takže máš asi vybraný nejaký program, domenu, umiestnenie, tovar a podobné veci.

Kludne sa pýtaj dalej, ak máš otázky, internetivý obchod prevádzkujem už viac ako rok
0 0
kowler kowler

kowler je offline (nepripojený) kowler

tovar a domena je zvladnuta potrebujem skôr vediet či mi treba reg. pokladnicu ako je to s odvodmy a daňami a podrobnosti o tej živnosti
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kowler Pozri príspevok
tovar a domena je zvladnuta potrebujem skôr vediet či mi treba reg. pokladnicu ako je to s odvodmy a daňami a podrobnosti o tej živnosti
Registračnú pokladnu nepotrebuješ, ale budeš vystavovať faktury a tie ti budú platiť bud prevodom na účet alebo na dobierku.

Živnosť, záleži od toho, čo budeš pradávať, ale minimálne maloobchod v rozsahu voľných živností mimo predajne tam budeš potrebovať. Idealne je na internete omrknúť živnostenký list (http://www.zrsr.sk/) , prípadne výpis z obchodného registra (http://www.orsr.sk/) nejakej podobnej internetovej predajne.

Na zriadenie živnosti potrebuješ výpis z registra trestov. Potom ideš na živnostenský úrad podla miesta trvalého bydliska. Po siahodlhých papierovačkach dostaneš živnosť a pridelené ičo. S tým sa ideš prihlásiť na danový úrad a do zdravotnej a socialnej poistovne. Neviem, či sa momentalne nemýlim, ale nakolko chceš podnikať popri zamestnaní, tak minimalne prvy rok nebudeš platiť. Až podľa danového priznania za prvý rok (t.j. do 31.12)
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Odvody prvý rok naozaj nemusíš platiť. Platba dane bude závisieť toho ako budeš podnikať /ako sa Ti bude dariť/ a tú by si teoreticky mal platiť na základe podaného daňového priznania za rok 2007 k dátumu 31.03.2008.
0 0
alfacali alfacali

alfacali je offline (nepripojený) alfacali

Dáša koľko ťa vyšla stránka? Akého doručovateľa používaš? Ide ti to?
0 0
kowler kowler

kowler je offline (nepripojený) kowler

stranka nie je problem ked trochu pobruzdas na internete w nawodoch tak za par hodín programowania vytvoris (ak nemas teda len zakladnu znalost pc) slušnú stránku bez problémov

btw existuje nato aj kopa pomocných programov, kde si robíš stránku, pridávaš obrázky a tak a ten software to za teba automaticky konvertuje do html kódu
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Máte niekto skúsenosti so spôsobmi platieb okrem dobierky a prev príkazu? Akceptujete plat karty a z ktorej banky máte terminál?
0 0
All4Net All4Net

All4Net je offline (nepripojený) All4Net

kowler Pozri príspevok
stranka nie je problem ked trochu pobruzdas na internete w nawodoch tak za par hodín programowania vytvoris (ak nemas teda len zakladnu znalost pc) slušnú stránku bez problémov

btw existuje nato aj kopa pomocných programov, kde si robíš stránku, pridávaš obrázky a tak a ten software to za teba automaticky konvertuje do html kódu
No tak to by som sa pozrel na ten e-shop, ktory by sa dal spravit za par hodin programovania
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

stranka ma stoji cca tisícku mesačne. Po pravde, na osCommerce, ktorý je free som si netrúfala, v tom čase isto nebol lokalizovaný. S PC sa sice kamarátim, ale nemám až tak celkom prístup k niektorým veciam, ako priestor na webe...
Mám inshop od Zoneru. Mala som podmienku, že si potrebujem obsluhu robiť sama - nechcela som každú jednu zmenu robiť cez nejakého administrátora. Takže som si to skúšala všetko sama. Sú aj iné produkty, možno sú aj lacnejšie, ale lepšie, ale proste som sa rozhodla a už nad tým nešpekulujem.

Čo sa týka prevádzky, tak po roku si obchod zarába sám na seba. Zatial nie sú zisky nejaké závratné. Ale ani sa tomu nevenujem ako jedinej aktivite.
0 0
Hamer01 Hamer01

Hamer01 je offline (nepripojený) Hamer01

kowler Pozri príspevok
stranka nie je problem ked trochu pobruzdas na internete w nawodoch tak za par hodín programowania vytvoris (ak nemas teda len zakladnu znalost pc) slušnú stránku bez problémov

btw existuje nato aj kopa pomocných programov, kde si robíš stránku, pridávaš obrázky a tak a ten software to za teba automaticky konvertuje do html kódu
No tak ty si teda asi riaden programator. ked chces spravit internetovy obchod za par hodin, no sa mi zda ze vtom mas riaden prehlad.
HTML a obchod ???
0 0
d.o.m.i d.o.m.i

d.o.m.i je offline (nepripojený) d.o.m.i

Dobrý deň, chcela by som si zalozit internetový obchod... Ale nie ako fyzická osoba, ale ako občianske združenie... Je mi jasné, že tu píšete o živnostiach, ale nemá náhodou niekto skúsenosť so združením? Prosím :-) či aj v tomto prípade je potrebné, aby som si otvorila živnosť alebo stačí, keď bude združenie vystupovať ako právnická osoba, ktorá môže vystavovať faktúry... Ďakujem veľmi pekne za odpoveď...

A ešte by som mala jednu otázku, aká forma platby sa vám osvedčila najlepšie ? Lebo mám pocit, že v niektorých prípadoch hrá rolu aj vyššia cena tovaru z dôvodu platby poštovného napr. a zákazníci si radšej kúpia tovar o niečo nižšej ceny v reálnom obchode...


Domi
0 0
radioxxl radioxxl

radioxxl je offline (nepripojený) radioxxl

d.o.m.i Pozri príspevok
A ešte by som mala jednu otázku, aká forma platby sa vám osvedčila najlepšie ? Lebo mám pocit, že v niektorých prípadoch hrá rolu aj vyššia cena tovaru z dôvodu platby poštovného napr. a zákazníci si radšej kúpia tovar o niečo nižšej ceny v reálnom obchode...

Domi
- ee , čím ďalej, tým viac zákazníkov/ľudí je pohodlnejších, môžem aj neskôr podložiť.

Dáša_:
aká a ako si vedieš účtovníctvo?
0 0
Adri83 Adri83

Adri83 je offline (nepripojený) Adri83

Ahojte,
Dáša_:
chcela by som sa len spytat, či mas aj nejaky sklad, resp. ci je vôbec potrebne si nejaky zriadit alebo je jednoduchsie objednavat veci az vtedy, ked si ich zakaznik objedna odo mna?
0 0
supky supky

supky je offline (nepripojený) supky

dobry den,
chcela by som sa informovat, ci mi vie niekto poradit ako je to s webhostingom (zalozenie internetoveho obchodu)? Vie mi niekto poradit, aky je najlepsi. Dakujem
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
supky Pozri príspevok
dobry den,
chcela by som sa informovat, ci mi vie niekto poradit ako je to s webhostingom (zalozenie internetoveho obchodu)? Vie mi niekto poradit, aky je najlepsi. Dakujem
Najlepší je platený a rýchly, čo sa týka načítania tvojej stránky. Ja som si robila sama celý net+e-shop pomocou redakčného systému joomla. Nevedela som pred rokom a pol absolútne nič ohľadom html, webu, ftp .... chce to však strašne veľa času na prelúskanie možných problémov.

to supky :
tvoje stránky sa na tomto webhostingu načítajú veľmi rýchlo....čo sa týka vyhľadania tovaru cez googla.....samozrejme bez reklamy na nete a inde to nejde
Naposledy upravil Richard : 09.08.07 at 13:20
0 0
supky supky

supky je offline (nepripojený) supky

OK SUPER. Vyzera to dobre, my praveze uvazujeme ze si to asi dame spravit na kluc. Inac tolko casu cca ti to zabralo???
Vynasa ti ten shop?
Naposledy upravil supky : 08.08.07 at 11:46
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
supky Pozri príspevok
OK SUPER. Vyzera to dobre, my praveze uvazujeme ze si to asi dame spravit na kluc. Inac tolko casu cca ti to zabralo???
Vynasa ti ten shop?
Kým som to pochopila ako to funguje, tak 3 mesiace intenzívneho študovania na nete. Teraz už problém nemám. Toto je môj už druhý design stránky a aj zložitejší.

Inak, E-shop nám moc nevynáša. Tovar-oblečenie treba vyskúšať a väčšinou si ho zákazníci vyhliadnu na nete a prídu vyskúšať do kamennej predajne a tam kúpia. Len z e-shopu by sme neprežili ( ale predáva sa ). Máme veľké množstvo tovaru a nestíhame to dávať na net. Zákazník si už teraz cez google nájde vždy to najlacnejšie (napr. v Čechách a v EÚ), kde sú ceny lepšie, ale to už zase my (teda konkrétne v našom jobe) ovplyvniť nevieme, nakoľko máme presne stanovené MOC a s nimi nemôžeme do určitej doby hýbať smerom dolu.

Je to všetko o serióznosti. My trebárs zasielame hneď alebo na druhý deň od objednania, ale sú e-shopy kde zákazník čaká na tovar aj 3-4 týždne. A zákazník na tovar takú dlhú dobu čakať nebude !!! Naši slovenskí zákazníci chcú mať tovar doma hneď a čo najlacnejšie !
Naposledy upravil jess : 09.08.07 at 14:10
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
jess Pozri príspevok
Je to všetko o serióznosti. My trebárs zasielame hneď alebo na druhý deň od objednania, ale sú e-shopy kde zákazník čaká na tovar aj 3-4 týždne. A zákazník na tovar takú dlhú dobu čakať nebude !!! Naši slovenskí zákazníci chcú mať tovar doma hneď a čo najlacnejšie !
Tiež máme e-shop, tiež funguje popri klasickej kamennej predajni. Rovnako si myslím, že zákazník uprednostní obchod, ktorý dodá tovar na druhý deň, ako ten, čo o 3-4 týždne. Hoci aj u nás je to niekedy problematické, nemáme veľké skladové priestory a ani nechceme viazať veľa prostriedkov v zásobách, takže častokrát je dodacia lehota aj dva -tri týždne. Objednávame totiž až keď sa nahromadí viac objednávok. Ale zase máme nižšie ceny ako konkurencia, nuž ale zákazník si môže vybrať, či to chce lacnejšie, alebo ihneď. Je to pritom taký paradox - aspoň ja mám taký pocit, že u malých e-shopov zákazníci očakávajú, že tovar budú mať na druhý deň doma, no pritom giganty v SR (quelle a pod.) majú bežnú dodaciu lehotu 2-3 týždne a to zákazníkom nevadí. Tak to vidím ja.
A ešte doplním. Napr. poštovné a balné, u veľkých zásielkových obchodov nie je problém pre zákazníka zaplatiť povedzme 119 a viac Sk poštovné a balné, ale vidím to v našom e-shope, že keď máme akciu "bez poštovného a balného", tak objednávky rapídne rastú.
Naposledy upravil Leila2006 : 09.08.07 at 06:32
0 0
supky supky

supky je offline (nepripojený) supky

hmm no jasne, zakaznici letia na takeho akcie.
my by sme cchceli predavat skor bielu techniku, a pod. tak uvidime ako to pojde. Vyskusat treba vsetko.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja mám doma aj taký minisklad - predsa len vo vačšom nakúpim lacnejšie. Ale po pravde, ten sklad sa mi neustále rozširuje a všetko čo zarobím tuším vrážam do tovaru. Zatiaľ ma to neživí. Je to iba bokovka. S tým súvisí aj odpoveď na otázku ohľadne účtovníctva - ako sro robím podvojné.

Čo sa týka zriadenia internetovej predajne ako občianskeho združenia, čo vás vedie k tomu zriadiť obchod ako občianske združenie? Zrejme by to išlo (asi treba poznať stanovy), ale budú z toho nejaké výhody? Nebude to skor komplikacia?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať