Zavrieť

Porady

Bolesti v päte

Prosím nemáte niekto skúsenosti s bolesťami v päte?. Bolí to iba na jednej nohe a odspodu. Nie je to následok otlačenej nohy od topánky, ani na pokožke nič nevidno. A podľa topánok mám v týchto horúčavách pocit, akoby mi tá jedna noha trochu puchla. Vďaka.
Usporiadat
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

sadzuje sa aj v kĺboch a spôsobuje osteochondrózu.Tak a tentoraz musím zájsť až k podststate problému, tak ako ma to učil pán Mischio KUSI, pri orientovaní sa vo východnej diagnostike. našiel sa človek, ktorý výkladu nerozumel.Je mojou povinnosťou vec vysvetliť!
Teda k veci: iste nikomu z dospelých nie je potebné vysvetľovať, že bez Vápniku by bol ľudský život nemožný! V ľudskom tele musí byť neustále určité nevyhnutné množstvo Ca(Vápnik).
Skutočnosť je ale taká , že ho v dôsledku nesprávnej výživy máme neustále málo. Horšie je o o to viac, že r a s t l i n n ý v á p n i k sa v našom tele nevstrebáva. kalcium živočíšne, obsiahnuté vo vývaroch s kostí,mäse,huspenine a mliečnokyslej forme výrobkov sa nachádza organické kalcium tak prepotrebné pre človeka.Ak by sme dostali nápad dopĺňať kalcium napríklad z mlieka, museli by sme ho denne vypiť najmenej desať litrov, lebo ak keď mlieko nadojené z kravy pôvodne obsahovalo 1400 miligramov kalcia pri pasterizácii z neho zostlao v mlieku sotva 140 mg. Teda táto cesta sa aj napriek masívnej reklame v médiach ukazuje ako hodne scestná.
Nerozčúli-pobaví!
naviac aj kalcium obsiahnuté v krvi je pernamnten vylučované z tela pri močení. preto je nevyhnutné ho doplňovať neustále. Ako jeden z mimoriadne bohatýchzdrojov kalcia a kolagénu sa ukázali kuracie behy. V Číne patria k mimoriadnej pochúťke. zato sa tam ťažko stretnete s osteroporóou alebo koksartrózou.
Iným druhom kalcia je "kostný vápnik"
ten si telo z tela pri nedostatku váípnika živočíšneho. Pre človeka niet horšej formy. Tento vápnik s aukladá v tele v podobe kameňov v obličkách,a žlčníku! Výborne sa zlučuje s trigliceridmi a v krvnom riečišti vytvára obávané choleterolové plátz. Dnes je už klinicky preukázané, že sa dokáže usadzovať aj na mitrálnych chlopniach (srdcových chlopniach)!
Usázduje sa aj v kĺboch a spôsobuje osteochondrózu! Preto môžete stretnúť aj mladého človeka ktorému vrzgajú kĺby.
Ľadvinové kamene, žlčníkové kamene,štítna žľaza, pankreas,ateroskleróza - majú svoj pôvod v nesprávnej výžive a v tralom deficite kalcia.
A k tomuto balíku chorôb je možné rpibaliť aj skoliózu a ktorej sa na stránkach porady vioedli tieš dosť zaujímavé debaty. Tak teda, jej vznik ma na svedomí nesprávne vstrebávanie vápniku do tela a to práve v období pubertz. Vápnik sa nevstrebe, je masívne vyplavovaný z tela čo nakoniec vedie k deformácii celek kostry, ale toto je len jeden z dôsledkov choroby.
Iný málo známy je, že už popísaný dej má vplyv aj na CNS(centrálna nervová sústava) a to už sú iné následky, tam ponúkaný korzet pomôže dosť ťažko!
A okrem popísaných chorôb sa vápnik podieľa aj na vzniku osteoporózy, a zhubnej osteoporózy. Má nepopierateľný podiel aj na vziku už popísaných ostrôh. Len toot je cesta, ako sa ich zbaviť.
A pri živočíšnom kalciu nehrozí aby sa vám podarilo dostť hyperkacémiu, teda predávkovanie kalciom. Zdôrazňujem len pri kalciu živočíšnom , teda nie tom ktorého su plné lekárne!!!
ta to by bolo asi švetko v kocke. Ak budú ešte nejaké dotazy a nejasnosti Vážený pane, pokojne sa opýtajte. Ak bude čas, rád pomôžem.
S úctou dusansl.
1 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

dusansl, ako je potom možné, ak sa rastlinný vápnik nevstrebáva, že sa osteoporotici vyliečili surovou stravou- zeleninou, ovocím, šťavami, orechami, semenami...?
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Uvedené potraviny skutočne obsahujú množstvo živín pre človeka prospešných. Označenie udajne konzumovaných potravín je značne voľné (zelenina?šťavy?atď..)
Ako bolo preukázané, že boli osteroporotici?
Ako sa dá dokumentovať že sa vyliečili?
Návrat zdravia vyššie popísanými metódami je biochemicky ako aj rádiologicky kontrolovateľný!
Dusansl.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

vysledky pred aj po úprave stravy boli myslím z merania hustoty kostí. (nie som odborník, neviem presný názov)
0 0
ingia ingia

ingia je offline (nepripojený) ingia

Ja mám tiež tento problém, alebo mala som??? Bolela ma pravá päta, lekár ma poslal na röntgen, potvrdil výrastky na päte. Odoslal ma na ožarovanie na Heydukovu na onkologický ústav, tam mi dali 3 ožiare, 2 mesiace som mala pokoj, potom ma to začalo bolieť znova, odoslal ma na terapiu ultrazvukom, 10x som skončila tento týždeň a je to dobré. Určite to nezanedbaj a choď. Veď na to sú tie prístroje, nech pomáhajú ľuďom. Neboj, všetka liečba je bezbolestná.
0 0
Lyda Lyda

Lyda je offline (nepripojený) Lyda

Ja som mala tento problém v roku 2007, keď som chodila v topánkach na vyššom podpätku, bolo to OK, ale keď som sa vyzula, alebo ráno vstávala, alebo na návšteve a tam so vyzula, hotové galeje, keď som urobila 5-6 krokov a obula, všetko znovu OK. Podstúpila som RTG terapia - ožarovanie röntgenovými lúčmi a to tak, že 4 ožiare, 2 mesiace pauza -toto sa opakovalo 3x za sebou a po posledných ožiaroch (12-tich) ešte asi mesiac až 6 týždňov a potom to zmizlo. Teraz nemá problém. Odporúčam a to som mal výrastky až 1,75 cm. Pri bolesti som myslela, že asi mám plochú nohu a tak som cvičila s loptičkou. Lekár nechcel veriť po RTG, že sú také veľké, obstreky by som si tam nedala, sú veľmi bolestivé a pri väčšom výrastku vôbec nepomôže. Teším sa teraz z ľahkej chôdze.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Niekomu pomôžu terapie na FRO oddelení ako ultrazvuk, magnety , elektroliečba , niekomu stačia obstreky, niekomu zaberie až RTG terapia..... Nie je pravda, že posledné možné riešenie je operácia...je tu ešte veľmi účinná terapia rázovými vlnami. Dala som niekde vo svojom predchádzajúcom príspevku aj link, kde sa dá o nej viac prečítať. Má vyše 90 % - ú účinnosť.
0 0
Izuzan Izuzan

Izuzan je offline (nepripojený) Izuzan

ja som mala tiež bolesti v päte bola som na RTG a nič, potom som vymenila topánky v práci a bolesť prestala...asi mi tlačila topánka na pätu. Mám zamestnanie kde stojím na nohách cely deň, tak som to dosť pociťovala, bolo to dosť nepríjemné.
0 0
dagmarik dagmarik

dagmarik je offline (nepripojený) dagmarik

dusansl Pozri príspevok
sadzuje sa aj v kĺboch a spôsobuje osteochondrózu.Tak a tentoraz musím zájsť až k podststate problému, tak ako ma to učil pán Mischio KUSI, pri orientovaní sa vo východnej diagnostike. našiel sa človek, ktorý výkladu nerozumel.Je mojou povinnosťou vec vysvetliť!
Teda k veci: iste nikomu z dospelých nie je potebné vysvetľovať, že bez Vápniku by bol ľudský život nemožný! V ľudskom tele musí byť neustále určité nevyhnutné množstvo Ca(Vápnik).
Skutočnosť je ale taká , že ho v dôsledku nesprávnej výživy máme neustále málo. Horšie je o o to viac, že r a s t l i n n ý v á p n i k sa v našom tele nevstrebáva. kalcium živočíšne, obsiahnuté vo vývaroch s kostí,mäse,huspenine a mliečnokyslej forme výrobkov sa nachádza organické kalcium tak prepotrebné pre človeka.Ak by sme dostali nápad dopĺňať kalcium napríklad z mlieka, museli by sme ho denne vypiť najmenej desať litrov, lebo ak keď mlieko nadojené z kravy pôvodne obsahovalo 1400 miligramov kalcia pri pasterizácii z neho zostlao v mlieku sotva 140 mg. Teda táto cesta sa aj napriek masívnej reklame v médiach ukazuje ako hodne scestná.
Nerozčúli-pobaví!
naviac aj kalcium obsiahnuté v krvi je pernamnten vylučované z tela pri močení. preto je nevyhnutné ho doplňovať neustále. Ako jeden z mimoriadne bohatýchzdrojov kalcia a kolagénu sa ukázali kuracie behy. V Číne patria k mimoriadnej pochúťke. zato sa tam ťažko stretnete s osteroporóou alebo koksartrózou.
Iným druhom kalcia je "kostný vápnik"
ten si telo z tela pri nedostatku váípnika živočíšneho. Pre človeka niet horšej formy. Tento vápnik s aukladá v tele v podobe kameňov v obličkách,a žlčníku! Výborne sa zlučuje s trigliceridmi a v krvnom riečišti vytvára obávané choleterolové plátz. Dnes je už klinicky preukázané, že sa dokáže usadzovať aj na mitrálnych chlopniach (srdcových chlopniach)!
Usázduje sa aj v kĺboch a spôsobuje osteochondrózu! Preto môžete stretnúť aj mladého človeka ktorému vrzgajú kĺby.
Ľadvinové kamene, žlčníkové kamene,štítna žľaza, pankreas,ateroskleróza - majú svoj pôvod v nesprávnej výžive a v tralom deficite kalcia.
A k tomuto balíku chorôb je možné rpibaliť aj skoliózu a ktorej sa na stránkach porady vioedli tieš dosť zaujímavé debaty. Tak teda, jej vznik ma na svedomí nesprávne vstrebávanie vápniku do tela a to práve v období pubertz. Vápnik sa nevstrebe, je masívne vyplavovaný z tela čo nakoniec vedie k deformácii celek kostry, ale toto je len jeden z dôsledkov choroby.
Iný málo známy je, že už popísaný dej má vplyv aj na CNS(centrálna nervová sústava) a to už sú iné následky, tam ponúkaný korzet pomôže dosť ťažko!
A okrem popísaných chorôb sa vápnik podieľa aj na vzniku osteoporózy, a zhubnej osteoporózy. Má nepopierateľný podiel aj na vziku už popísaných ostrôh. Len toot je cesta, ako sa ich zbaviť.
A pri živočíšnom kalciu nehrozí aby sa vám podarilo dostť hyperkacémiu, teda predávkovanie kalciom. Zdôrazňujem len pri kalciu živočíšnom , teda nie tom ktorého su plné lekárne!!!
ta to by bolo asi švetko v kocke. Ak budú ešte nejaké dotazy a nejasnosti Vážený pane, pokojne sa opýtajte. Ak bude čas, rád pomôžem.
S úctou dusansl.
Ahoj,zaujimalo by ma co su to kuracie behy?/kde sa daju zohnat?/dakujem
0 0
amira amira

amira je offline (nepripojený) amira

dusansl Pozri príspevok
sadzuje sa aj v kĺboch a spôsobuje osteochondrózu.Tak a tentoraz musím zájsť až k podststate problému, tak ako ma to učil pán Mischio KUSI, pri orientovaní sa vo východnej diagnostike. našiel sa človek, ktorý výkladu nerozumel.Je mojou povinnosťou vec vysvetliť!
Teda k veci: iste nikomu z dospelých nie je potebné vysvetľovať, že bez Vápniku by bol ľudský život nemožný! V ľudskom tele musí byť neustále určité nevyhnutné množstvo Ca(Vápnik).
Skutočnosť je ale taká , že ho v dôsledku nesprávnej výživy máme neustále málo. Horšie je o o to viac, že r a s t l i n n ý v á p n i k sa v našom tele nevstrebáva. kalcium živočíšne, obsiahnuté vo vývaroch s kostí,mäse,huspenine a mliečnokyslej forme výrobkov sa nachádza organické kalcium tak prepotrebné pre človeka.Ak by sme dostali nápad dopĺňať kalcium napríklad z mlieka, museli by sme ho denne vypiť najmenej desať litrov, lebo ak keď mlieko nadojené z kravy pôvodne obsahovalo 1400 miligramov kalcia pri pasterizácii z neho zostlao v mlieku sotva 140 mg. Teda táto cesta sa aj napriek masívnej reklame v médiach ukazuje ako hodne scestná.
Nerozčúli-pobaví!
naviac aj kalcium obsiahnuté v krvi je pernamnten vylučované z tela pri močení. preto je nevyhnutné ho doplňovať neustále. Ako jeden z mimoriadne bohatýchzdrojov kalcia a kolagénu sa ukázali kuracie behy. V Číne patria k mimoriadnej pochúťke. zato sa tam ťažko stretnete s osteroporóou alebo koksartrózou.
Iným druhom kalcia je "kostný vápnik"
ten si telo z tela pri nedostatku váípnika živočíšneho. Pre človeka niet horšej formy. Tento vápnik s aukladá v tele v podobe kameňov v obličkách,a žlčníku! Výborne sa zlučuje s trigliceridmi a v krvnom riečišti vytvára obávané choleterolové plátz. Dnes je už klinicky preukázané, že sa dokáže usadzovať aj na mitrálnych chlopniach (srdcových chlopniach)!
Usázduje sa aj v kĺboch a spôsobuje osteochondrózu! Preto môžete stretnúť aj mladého človeka ktorému vrzgajú kĺby.
Ľadvinové kamene, žlčníkové kamene,štítna žľaza, pankreas,ateroskleróza - majú svoj pôvod v nesprávnej výžive a v tralom deficite kalcia.
A k tomuto balíku chorôb je možné rpibaliť aj skoliózu a ktorej sa na stránkach porady vioedli tieš dosť zaujímavé debaty. Tak teda, jej vznik ma na svedomí nesprávne vstrebávanie vápniku do tela a to práve v období pubertz. Vápnik sa nevstrebe, je masívne vyplavovaný z tela čo nakoniec vedie k deformácii celek kostry, ale toto je len jeden z dôsledkov choroby.
Iný málo známy je, že už popísaný dej má vplyv aj na CNS(centrálna nervová sústava) a to už sú iné následky, tam ponúkaný korzet pomôže dosť ťažko!
A okrem popísaných chorôb sa vápnik podieľa aj na vzniku osteoporózy, a zhubnej osteoporózy. Má nepopierateľný podiel aj na vziku už popísaných ostrôh. Len toot je cesta, ako sa ich zbaviť.
A pri živočíšnom kalciu nehrozí aby sa vám podarilo dostť hyperkacémiu, teda predávkovanie kalciom. Zdôrazňujem len pri kalciu živočíšnom , teda nie tom ktorého su plné lekárne!!!
ta to by bolo asi švetko v kocke. Ak budú ešte nejaké dotazy a nejasnosti Vážený pane, pokojne sa opýtajte. Ak bude čas, rád pomôžem.
S úctou dusansl.
Ahoj Dusan, prosim ta, co su to kuracie behy? existuje pre telo vstrebatelny vapnik aj v nejakom inom produkte? Pripadne vo vyzivovych doplnkoch?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Tak sa aj ja hlásim k bolesti v päte. Mám za sebou rehabilitáciu, obstrek, v topánkach gélové vložky. Je to výrastok, a o 3 týždne mám prísť "otrčiť päty" znovu.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Dav Pozri príspevok
Tak sa aj ja hlásim k bolesti v päte. Mám za sebou rehabilitáciu, obstrek, v topánkach gélové vložky. Je to výrastok, a o 3 týždne mám prísť "otrčiť päty" znovu.
Nevyskúšala si ľudový recept. Kapustný list priložiť na pätu, natiahnuť ponožku a v tom trošku sa popromenádovať poprípade to tak nechať na noc?
Zvyčajne mne taká medicína zvykla zabrať.
1 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
.... navštív ortopéda a požiadaj ho, aby ťa poslal na rádioterapiu, je to mini ožiarovanie, neboj sa dávajú max. 5x každý druhý deň a bude po bolesti. Ja osobne som na to chodil a tiež až po obstrekoch a rehabilitácii, kde mi nič nepomáhalo. Ľudové lieky nezaberú.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
amira Pozri príspevok
Ahoj Dusan, prosim ta, co su to kuracie behy? existuje pre telo vstrebatelny vapnik aj v nejakom inom produkte? Pripadne vo vyzivovych doplnkoch?
Sú to obyčajné kuracie paprčky. Chutili nášmu bernardínovi.
0 0
saskaval saskaval

saskaval je offline (nepripojený) saskaval

mam skusenost s bolestou v pate, v zaciatku som to riesila rehabilitaciou, ultrazvukom, obstrekom pomohlo to na pol roka, znovu sa to vratilo, momentalne mam najlepsiu skusenost pouzitim tzv. razovej vlny, odporucam bolest presla uz po prvom sedeni, sice sa za to plati 9,62 € ale je to zatial najucinnejsie co som vyskusala.
0 0
VALIKA60 VALIKA60

VALIKA60 je offline (nepripojený) VALIKA60

Aj já som to mala výrastky na päte , bolesť ako keby ma rezali ked som stúpala na nohu.Navštív ortopéda a ten Ti predpíše ožiare na pätu.Vybrala som ožiare a prestalo ma to boleť.Injekcie alebo rehabilitácia Ti pomôže len prechodne.Držím Ti palce.
0 0
Pette Pette

Pette je offline (nepripojený) Pette

Moja bolest trva uz vyse dvoch rokov. Najskor zacala prava potom sa pridala aj lava, prava vsak boli viac a tu som aj intenzivne liecil. Absolvoval som uz vsetko mozne ortopedicke vlozky, obstreky niekolkokrat,radioterapia, razovce vlny no a nakoniec operacia. Zda sa vsak ze aj ta sa minula ucinku takze teraz uz naozaj neviem co bude nasledovat.... Dufam ze som neodradil tych ktory maju podobne problemi. Takze nazdravie ..:-) Peto.
0 0
Pette Pette

Pette je offline (nepripojený) Pette

Mozes mi prosim ta povedat kde si obsolvovala tie vlny? Pretoze ja som na jednej klinike a tam platil 200E a nopomohlo... dakujem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Pette Pozri príspevok
Moja bolest trva uz vyse dvoch rokov. Najskor zacala prava potom sa pridala aj lava, prava vsak boli viac a tu som aj intenzivne liecil. Absolvoval som uz vsetko mozne ortopedicke vlozky, obstreky niekolkokrat,radioterapia, razovce vlny no a nakoniec operacia. Zda sa vsak ze aj ta sa minula ucinku takze teraz uz naozaj neviem co bude nasledovat.... Dufam ze som neodradil tych ktory maju podobne problemi. Takze nazdravie ..:-) Peto.
tiež mám tento "poklad" na päte,, myslela som si , že ked už mi bude najhoršie, čo si myslím, že teraz je, tak cvaknem za rázové vlny a bude mat pokoj ty hovoríš, že nie ja som si našla rázové vlny sedenie po 50eu, treba dat 5-8 sedení.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

neviem, ci ste uvazovali nad tým, zže bolesť v päte nemusi mat pôvod prave tam? Ak boli miesto na spodku päty, asi v strede, je to viac ako pravdepodobne, pricina vo vaječníkoch /u muzov semenikoch/. Preto nezaberaju ziadne oziare ani razove vlny. Moze to byt pred zaciatkom klimakteria, pocas neho, ked vajecnikom "vyhara" cinnost, alebo je nedolieceny zapal. /reflexne zony na slape/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať