Zavrieť

Porady

Bolesti v päte

Prosím nemáte niekto skúsenosti s bolesťami v päte?. Bolí to iba na jednej nohe a odspodu. Nie je to následok otlačenej nohy od topánky, ani na pokožke nič nevidno. A podľa topánok mám v týchto horúčavách pocit, akoby mi tá jedna noha trochu puchla. Vďaka.
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ubka Pozri príspevok
neviem, ci ste uvazovali nad tým, zže bolesť v päte nemusi mat pôvod prave tam? Ak boli miesto na spodku päty, asi v strede, je to viac ako pravdepodobne, pricina vo vaječníkoch /u muzov semenikoch/. Preto nezaberaju ziadne oziare ani razove vlny. Moze to byt pred zaciatkom klimakteria, pocas neho, ked vajecnikom "vyhara" cinnost, alebo je nedolieceny zapal. /reflexne zony na slape/
RTG snímok nepustí
0 0
Pette Pette

Pette je offline (nepripojený) Pette

no to tiez nie je vyhra... aspon ti to zabralo? lebo ja som to mal len jeden krat, ale zato to fantasticky bolelo a este kde si to bola? D.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Pette Pozri príspevok
no to tiez nie je vyhra... aspon ti to zabralo? lebo ja som to mal len jeden krat, ale zato to fantasticky bolelo a este kde si to bola? D.
ja som na rázových vlnách ešte nebola len som si našla stredisko kde to vykonávajú za cenu akú som už písala, v ČR stojí jedno sedenie 500.-czk. ja som zatial bola na jednej sérií ožarovania - nezabralo
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

lujza a na snimku je vyrastok? nechcem spochybnovat diagnosticke vysetrenia, iba viem, ze aj vyrastok rastie postupne a povod je prave v dysfunkii vajecnikov. Razove vlny tiez iba zastavia, ak zastavia rast, ale neodstranuju uz jestvujuce vyrastky, tie treba odstranovat chirurgicky.
0 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

tiez mam bohuzial osobnu skusenost s vyrastkami na oboch patach.najprv som absolvovala obstreky.bolelo to ako ....(ved ked si predstavite tu konsku ihlu do prostriedku paty..)a vzdy sa ta bolest vratila spat.intervaly sa stale skracovali a nakoniec obstrek nezabral ani na 2 dni.potom som vyskusala laserovu terapiu.uz si presne nepamatam kolko sedeni to bolo, myslim ze 10, jedenkrat za tyzden.bolest prestala a takto to drzi uz aspon desat rokov.musim si zaklopat urcite odporucam.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ubka Pozri príspevok
lujza a na snimku je vyrastok? nechcem spochybnovat diagnosticke vysetrenia, iba viem, ze aj vyrastok rastie postupne a povod je prave v dysfunkii vajecnikov. Razove vlny tiez iba zastavia, ak zastavia rast, ale neodstranuju uz jestvujuce vyrastky, tie treba odstranovat chirurgicky.
výrastok ako "hovädo" jak háčik na uterák operáciu volím ako poslednú možnosť. vyradilo by ma to z cvičenia dnes je to celkom fajn ale posedné 3 dni som našlapovala iba na špičku
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
lujza.j Pozri príspevok
výrastok ako "hovädo" jak háčik na uterák operáciu volím ako poslednú možnosť. vyradilo by ma to z cvičenia dnes je to celkom fajn ale posedné 3 dni som našlapovala iba na špičku
Ja tiež mám s pätou problém.Bolesti, že by som to neodporučala ani najväčšiemu nepriateľovi. Mám tam už veľký výrastok, trikrát som už bola na obstreky môžem potvrdiť aké sú bolestivé aj na ožiare do Košic som chodila a nič nepomohlo. 6.4. už ma malí operovať,no čo čert nechcel zapálilo sa mi hrdlo tak sa to musí odložiť kým nebudem fit. Tiež som stále hovorila že operácia bude to posledné, ale ta bolesť je už tak neznesiteľná že už len čakám aby to bolo čo najskôr.
0 0
finis finis

finis je offline (nepripojený) finis

janka51 Pozri príspevok
Ja tiež mám s pätou problém.Bolesti, že by som to neodporučala ani najväčšiemu nepriateľovi. Mám tam už veľký výrastok, trikrát som už bola na obstreky môžem potvrdiť aké sú bolestivé aj na ožiare do Košic som chodila a nič nepomohlo. 6.4. už ma malí operovať,no čo čert nechcel zapálilo sa mi hrdlo tak sa to musí odložiť kým nebudem fit. Tiež som stále hovorila že operácia bude to posledné, ale ta bolesť je už tak neznesiteľná že už len čakám aby to bolo čo najskôr.
preco neskusis najprv nejaku dalsiu neinvazivnu metodu? mne skutocne 100%tne pomohol laser.obstreky su nanic.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka51 Pozri príspevok
Ja tiež mám s pätou problém.Bolesti, že by som to neodporučala ani najväčšiemu nepriateľovi. Mám tam už veľký výrastok, trikrát som už bola na obstreky môžem potvrdiť aké sú bolestivé aj na ožiare do Košic som chodila a nič nepomohlo. 6.4. už ma malí operovať,no čo čert nechcel zapálilo sa mi hrdlo tak sa to musí odložiť kým nebudem fit. Tiež som stále hovorila že operácia bude to posledné, ale ta bolesť je už tak neznesiteľná že už len čakám aby to bolo čo najskôr.
ja si ani neviem predstaviť, že raz budem musieť podstúpiť túto operáciu ešte pri stave nášho zdravotníctva. držím palce, daj potom vediet ako to dopadlo. ja sa bojím toho ,že to bude dlho trvat kým budem opät normálne chodit.
0 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
lujza.j Pozri príspevok
ja si ani neviem predstaviť, že raz budem musieť podstúpiť túto operáciu ešte pri stave nášho zdravotníctva. držím palce, daj potom vediet ako to dopadlo. ja sa bojím toho ,že to bude dlho trvat kým budem opät normálne chodit.
Ja som si to tiež nevedela predstaviť ale bolesť ťa doženie aj k tomu. Už len čakám kedy budem po tom a verím že sa to po tej operácii zlepši. Len kedy to teraz bude to ešte neviem lebo že operácia sa môže vykonať 4-6 týždňov po dobrati antibiotik. Dám potom vedieť. Poviem Ti pravdu aj sa bojím lebo mám kardiostimulátor.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

janka51 Pozri príspevok
Ja som si to tiež nevedela predstaviť ale bolesť ťa doženie aj k tomu. Už len čakám kedy budem po tom a verím že sa to po tej operácii zlepši. Len kedy to teraz bude to ešte neviem lebo že operácia sa môže vykonať 4-6 týždňov po dobrati antibiotik. Dám potom vedieť. Poviem Ti pravdu aj sa bojím lebo mám kardiostimulátor.
tak to je pravda, bolest je katastrofálna kto nezažil neuverí tiež by som sa bála na tvojom mieste s kardiostimulátorom, ale ja som taký pokakajko, že by som sa bála aj bez neho Držím ti velmi palce
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nedala by som to len tak operovať.....je to veľmi citlivá oblasť, nebezpečná, čo ja viem, tak nie moc s obľubou pristupujú lekári k operácii...dokonca keď som ja mala tieto problémy, tak ani mi nik operáciu nespomínal a to som prešla všetkým od elektroliečby, cez laser až po ožiare. Asi som to tu už niekde písala...jediné čo zaberá...zaberá nadlho je terapia rázovými vlnami. Keď som na tom bola , bolo to ešte "v plienkach"..neskutočne to bolelo...ale tá úľava potom..a vlastne podnes je k nezaplateniu. Kamarátka mala problémy najprv s jednou pätou, tiež na to išla do Žiliny..potom sa jej to urobilo na druhej a neľutovala tie peniaze...hoci ich v tej dobe ozaj nemala nazvyš..stojí to za to..aj bolesť aj tá suma. Všetko ostatné zaberá len dočasne.
1 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Vyskúšajte na kostné výrastky na pätách tento jednoduchý recept: do vhodnej nádoby, aby sa tam zmestila aspoň päta, dať vodu z kyslej kapusty, mierne nahriatú a močiť v tom pätu. Môžete pri liečbe cítiť bolesť až trhanie, vtedy isto účinkuje. Vrastky by sa mali stratiť. Vyskúšané...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
58vlasta Pozri príspevok
Vyskúšajte na kostné výrastky na pätách tento jednoduchý recept: do vhodnej nádoby, aby sa tam zmestila aspoň päta, dať vodu z kyslej kapusty, mierne nahriatú a močiť v tom pätu. Môžete pri liečbe cítiť bolesť až trhanie, vtedy isto účinkuje. Vrastky by sa mali stratiť. Vyskúšané...
Nestratia..tiež vyskúšané...a aj všetky ostatné "babské" recepty.....za 20 rokov trápenia som skúšala všetko, čo vraj funguje....jedine rázové vlny...
2 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Daniela, tak teda súcitím s Tebou tie bolesti, ja mám síce inakšie, ale tiež mi asi nikto nepomôže. A možno tá voda z kapusty Tebe nepomohla, ale ja viem, komu tie výrastky odstránila naisto. No každý si so sebou nesieme nejaký kríž...
0 0
riveri riveri

riveri je offline (nepripojený) riveri

Ahojky,

podľa môjho názoru ide o tzv. kohútiu ostrohu. Nedávno mi to zistili, musíš ísť na rtg nohy a tam ti zistia, či ju máš. potom je na ortopedovi, aku liečbu spusti, ja som mala teraz dva tyzdne magnetoterapiu+ ultrazvuk, nepomohlo a teraz idem dvakrat na radioterapiu tak som zvedava)Určite s tým zájdi lekárovi, ak ide o tú ostrohu, bude sa to iba zhoršovať a určite vtedy ked cviciš ešte viac)Vela šťastiaaa
0 0
renka007 renka007

renka007 je offline (nepripojený) renka007

Dobrý deň. Aj ja som si myslela, že sú to ostrohy. Ortopéda som navštívila až keď som od bolesti nemohla ani spať. Po roku zistili aj pôvod vyrastkov, vola sa to spondyloza. Tie výrastky mám aj na chrbtici. Výrastky utláčajú nervy a veľmi to bolí. K lekárovi treba ísť hneď zo začiatku a dá sa zabrániť ich dorastaniu. Mne veľmi pomohol wobenzim 3x6tabletiek denne po dobu 3mesiacov. Má to jednu nevýhodu tie pilulky sú dosť drahé. Renáta
0 0
aiwa42 aiwa42

aiwa42 je offline (nepripojený) aiwa42

pokuste si bylinkami precistit pecen ak vam môzem poradit.Mali by ste sa vyhnut pit kavu spolu s mliekom a treba organizmus precistit a bolesti by mali po urcitom case zmiznut
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

aiwa42 Pozri príspevok
pokuste si bylinkami precistit pecen ak vam môzem poradit.Mali by ste sa vyhnut pit kavu spolu s mliekom a treba organizmus precistit a bolesti by mali po urcitom case zmiznut
prepáč, ale toto asi nebude o káve s mliekom to sú proste pretažené nohy určite je fajn si prečistit pečeň bylinkami, ale neviem či mi z toho odpadne ten "háčik" z päty.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mna asi 2 tyzdne boli prava pata.zacalo to tym, ze ma bolela klenba. No iba, ked chodim, ked sedim, lezim, tak vobec nic. Boli ma aj klenba na nohe a nad klenbou mam take opuchnute miesta. Dokonca, ked som obula botasku, tak ta bolest, akoby mi tahala prsty a boli ma aj clenok.
Toto asi tie ostrohy nebudu, no ta menopauza sa mi blizi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať