Zavrieť

Porady

Bolesti v päte

Prosím nemáte niekto skúsenosti s bolesťami v päte?. Bolí to iba na jednej nohe a odspodu. Nie je to následok otlačenej nohy od topánky, ani na pokožke nič nevidno. A podľa topánok mám v týchto horúčavách pocit, akoby mi tá jedna noha trochu puchla. Vďaka.
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alaya1 Pozri príspevok
Mna asi 2 tyzdne boli prava pata.zacalo to tym, ze ma bolela klenba. No iba, ked chodim, ked sedim, lezim, tak vobec nic. Boli ma aj klenba na nohe a nad klenbou mam take opuchnute miesta. Dokonca, ked som obula botasku, tak ta bolest, akoby mi tahala prsty a boli ma aj clenok.
Toto asi tie ostrohy nebudu, no ta menopauza sa mi blizi.
máš asi spadnutú priečnu aj pozdĺžnu klembu skús íst ortopédovi ak to potvrdí predpíše ti vložky do topánok. ja to mám na oboch nohách a na ľavej ešte aj tú ostrohu
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
alaya1 Pozri príspevok
Mna asi 2 tyzdne boli prava pata.zacalo to tym, ze ma bolela klenba. No iba, ked chodim, ked sedim, lezim, tak vobec nic. Boli ma aj klenba na nohe a nad klenbou mam take opuchnute miesta. Dokonca, ked som obula botasku, tak ta bolest, akoby mi tahala prsty a boli ma aj clenok.
Toto asi tie ostrohy nebudu, no ta menopauza sa mi blizi.
alaya1 aj ja mám rovnaký problém. Predpísali mi vložky - no do tých topánok, ako nosím ja sa nevmestili , tak som začala konať a to intenzívne. Najskôr laser a gély, potom rehabilitácia 15x, doma obklady - všetko čo kto poradil od skorocelových zábalov po kostihojovú masť , máčanie v kúpeľových soliach a nateranie fastumgelom a dnes som mala na večeri topánky na vysokom opätku. Nepreháňam to , pretože keď ich mám dlho pichá a bolí ma znova v klenbe aj keď je už noha v kľude.
Ale opuchy zmizli. No pri tých všetkých pokusoch Ti ani neviem povedať od čoho.

Rieš rýchlo - neotáľaj a ak Ti liečbu nenavrhne lekár- sama si ju žiadaj.
Držím Ti
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j Pozri príspevok
máš asi spadnutú priečnu aj pozdĺžnu klembu skús íst ortopédovi ak to potvrdí predpíše ti vložky do topánok. ja to mám na oboch nohách a na ľavej ešte aj tú ostrohu
Dakujem pekne, no mazem to s cim uz len viem. Dnes som dala octanovu mast a zaviazala obvazom. teraz, ked som bola dnes cely den doma, tak je to v pohode. No asi pred tyzdnom som rano nemohla urobit ani krok, ked som sa zobudila. No len dufam, ze to nie su tie ostrohy. Boli ma aj v pate, ale ked chodim, tak aj v klenbe, skor v casti blizsie k pate. Pojdem k lekarovi na druhy tyzden. No uz en toto mi chybalo

Merlnick- mna nepicha, mna len tak cudne tupo boli, no ale az ma pot oblieva. Minule som myslela, ked som vencila psa, ze tie botasky vyzujem a pojdem bosa, az mi slzy tiekli. Mna v klude nikdy neboli.
Dakujem za podporu.
Naposledy upravil alaya1 : 30.07.10 at 21:46
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Najskôr rontgen, aby si vedela či je to klenba, ale hovorím Ti rieš to za horúca.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Melnick Pozri príspevok
Najskôr rontgen, aby si vedela či je to klenba, ale hovorím Ti rieš to za horúca.
ze mam spadnutu klenbu viem uz viac ako rok, vidim to aj na stupaji.

dakujem, dufam ze budem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alaya1 Pozri príspevok
Dakujem pekne, no mazem to s cim uz len viem. Dnes som dala octanovu mast a zaviazala obvazom. teraz, ked som bola dnes cely den doma, tak je to v pohode. No asi pred tyzdnom som rano nemohla urobit ani krok, ked som sa zobudila. No len dufam, ze to nie su tie ostrohy. Boli ma aj v pate, ale ked chodim, tak aj v klenbe, skor v casti blizsie k pate. Pojdem k lekarovi na druhy tyzden. No uz en toto mi chybalo

Merlnick- mna nepicha, mna len tak cudne tupo boli, no ale az ma pot oblieva. Minule som myslela, ked som vencila psa, ze tie botasky vyzujem a pojdem bosa, az mi slzy tiekli. Mna v klude nikdy neboli.
Dakujem za podporu.
bolesti nôh sú také strašné, že pokiaľ ich niekto nezažil neuverí, najhoršie je to ráno kým sa rozchodím a potom keď si večer ľahnem do postele a po čase zase vstanem, tak som ako mrzák, kým to trošku prejde.pätu cítim aj pri zmene počasia nie kedy sa snažím si bolesť nevšímať pretože sa s tým nedá nič robiť občas si dám predpísať lieky od bolesti dám si 2-3dni, aby som sa nezbláznila ja mám vložky do topánok vyrobené aj také tenké čo sa mi zmestia aj do topánok.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kupila som si, sice su znackove, no take sportove sandale, maju cele chodidlo vytvarovane, ortopedicke. Tak a uz sa mi chodi lepsie. neboli to tak.Len ta cast pri klenbe ma tlaci, to znamena, ze je spadnuta poriadne. No k nohaviciam ich mozem vziat, ale co ine? Musim vymenit vsetky topanky, no nebude to mala polozka.Hlavne teraz v lete. Lebo do celych su kupim len vlozky.
0 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Ďakujem za túto tému veľmi mi pomohla aj za názory.Ja mám bolesť v päte už pol roka.A začína mi dovolenka tak pôjdem za tým ortopédom.
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dievčatá , bolesť v päte ma " prikovala " na 3 mesiace do kresla , postarala sa mi o absenciu na plesoch a tiež mi zabezpečila nejakých pár sedem kíl hore či dole ? Hádajte . Chodila som na injekcie , ale tie sa tiež môžu brať iba 3, pretože obsahujú kortikoidy a tie zasa oslabujú svalstvo. A sme doma. Svalstvo drží pohromade dolnú končatinu a ak je ochabnuté k spadnutej klenbe už je iba krôčik.
Po hrozných bolestiach a po neúspešných obstrekoch som bola v BA u ortopéda a ten mi povedal, že tie injekcie sa musia aplikovať priamo do miesta bolesti , že je to bolestivé , ale malo by to pomôcť. Skúsila som a neľutujem. Z nemocničnej brány som už kráčala bez pokrivkávania. Sama som tomu nemohla uveriť.
Druhá noha si už nedovolila toľko ma trápiť, pretože to odvápňovanie sa prejavilo aj na druhej nohe, už som vedela ako na to ! Mám už vyše roka pokoj .
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Melnick Pozri príspevok
Dievčatá , bolesť v päte ma " prikovala " na 3 mesiace do kresla , postarala sa mi o absenciu na plesoch a tiež mi zabezpečila nejakých pár sedem kíl hore či dole ? Hádajte . Chodila som na injekcie , ale tie sa tiež môžu brať iba 3, pretože obsahujú kortikoidy a tie zasa oslabujú svalstvo. A sme doma. Svalstvo drží pohromade dolnú končatinu a ak je ochabnuté k spadnutej klenbe už je iba krôčik.
Po hrozných bolestiach a po neúspešných obstrekoch som bola v BA u ortopéda a ten mi povedal, že tie injekcie sa musia aplikovať priamo do miesta bolesti , že je to bolestivé , ale malo by to pomôcť. Skúsila som a neľutujem. Z nemocničnej brány som už kráčala bez pokrivkávania. Sama som tomu nemohla uveriť.
Druhá noha si už nedovolila toľko ma trápiť, pretože to odvápňovanie sa prejavilo aj na druhej nohe, už som vedela ako na to ! Mám už vyše roka pokoj .
priamo do miesta bolesti asi nikdy, mňa momentálne klemby nebolia asi sa "skydli" už na dobro dolu a bude pokoj, alebo mám nebolistivé obdobie ale ten "hák" na päte bolí ako sviňa
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

....nechcem byť nechutná, ale pre tie ktoré ešte nevedia ako vyzerá "ostroha na päte" tak toto je môj "hák"
Snímka0957.jpg  
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hekla lava (Hecla)

DOLNÍ KONČETINY

Nemoci kyčlí.

Výrůstky na holeni, velké, s trvalou bolestí, která znemožňuje práci; nekróza kostí dolních končetin.

Bolest po operaci kostí na nohou.

Ostruha patní kosti - lze léčit i bez ozařování a operace [Blackieová].
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu-na pravej nohe (konkrétne na päte) sa mi vytvoril výrastok, tzv.ostroha.Absolvovala som 5 ultrazvukových ošetrení, ale stav sa mi nezlepšil, noha stále pobolieva. Na odporúčanie známej som začala užívať homeopatikum: hekla lava,nakoľko ma súčastne trápia bolesti zubu, vlastne celej pravej strany čeluste (od ucha až po bradu)- je to taká vystreľujúca bolesť. Bolesť po užití hekly krásne ustala. Úplne náhodou sme zistili, že týmto homeopatikom sa dajú dobre liečiť aj výrastky na päte. Chcela by som sa opýtať, či je toto homeopatikum naozaj pre mňa vhodné a ak áno v akej potencii a ako často ho mám užívať. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a prajem všetko dobré.?


Homeopaticum Hekla lava má výrazný účinok na spodnú čelusť, má schpnosť zastaviť veľa rôznych foriem ochorenia kostí, osteitídu, kostižer, nekrózu, exostózy, ktoré sú bolestivé a citlivé na dotyk. Je výborným liekom tvárovej neuralgie od pokazených zubov, tiež po vytrhnutí zubu.
Vo Vašom prípade tzv. ostrohy doporučujeme Hecla lava CH9 2x5 granúl denne po dobu ťažkost

Môžem vrelo doporučiť ...
Manželka mala problémy s ostrôžkami , po vybratí určitej dávky / nepamätám si množstvo / sa stav upravil ...výrazné zlepšenie , takpovediac k normálu , ako bolo predtým ...a to už bola na ožarovanie objednaná ...
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

MIlí poraďáci,
svojou krátkou reakciou na danú tému asi napoteším žiadneho z trpiacich.
Ostrohy, ako sa tieto výrastky volajú, sa v tele človeka tvoria pri dlhodobom a akútnom nedostatku biologického kalcia.
Rôzne chirurgické zásahy do stavby chodidla, majú len prechodný úspech. Chirurgicky odtránený výrastok kosti, ktorý tlačí na nervové zakončenia mekých tkanív dorasti, a je to len otázkou času a bioriztmu človeka.
jeho odstránenie neivazívnou liečbolu je možné. chce to len dlhodobo dodať telu také množstvo kalcia živočíšnehopôvodu, aké pre normálnu činnosť potebuje a ešte ten povestný chlp navyše. Potom namiesto stavby ostrohu ju začne vstrebávať.
No a jedného májového dňa sa postavíte na nohy,začnete chodiť a po nejakej dobe si uvedomíte , že Vás nič nebolí.
prosím bude to znamenať, že ste opäť zdravý a nie mŕtvy.
Pekný večer praje dusansl
6 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
dusanl, si ma fakt potešil, lebo sa hovorí,že ak po 50-tke ráno vstaneš a nič Ťa nebolí s najväčšou pravdepodobnosťou si asi mŕtvy.

PS 1 : ale čo sa týka ostrohu naozaj Tvojim slovám verím.

PS 2 : manžel sa ma stále pýtal, kedy mi dodajú aj koňa, keď ostrohy už mám. Zabiť som ho išla.
2 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. môj muž tiež ľutuje, že nešiel s tým skôr ... až keď som ho už ja objednala tak musel..
Teraz má po liečbe, je to lepšie.. neviem čo všetko bolo - ale laser určite... a tiež si aj niekoľkokrát denne strieka Ketospray - dá sa normálne kúpiť (asi sedem evri). Tvrdí, že to pomáha (hlavne ke´d viac pochodí).
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

lujza.j Pozri príspevok
....nechcem byť nechutná, ale pre tie ktoré ešte nevedia ako vyzerá "ostroha na päte" tak toto je môj "hák"
Lujza, Ty si "číslo" veľmi ma pobavil písaný text a tiež obrázok, prepáč, ale pripadlo mi to , ako, no čo sa tu chvastáte, pozrite čo mám ja! a je to pravda,každý tú svoju bolesť prežíva najintenzívnejšie, v "cudzej topánke kamienok netlačí" si cool !
Žiaľ, ani chirurgická liečba nie je zárukou zbavenia sa bolesti, a všeliek neexzistuje. Každému na chvíľu zaberie niečo iné. možno najlepšie je používať výstelku do topánky, aby to zmiernilo bolesť pri chôdzi a tak ako uvádzaš, počkať na obdobie kedy to bolí menej.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ubka Pozri príspevok
Lujza, Ty si "číslo" veľmi ma pobavil písaný text a tiež obrázok, prepáč, ale pripadlo mi to , ako, no čo sa tu chvastáte, pozrite čo mám ja! a je to pravda,každý tú svoju bolesť prežíva najintenzívnejšie, v "cudzej topánke kamienok netlačí" si cool !
Žiaľ, ani chirurgická liečba nie je zárukou zbavenia sa bolesti, a všeliek neexzistuje. Každému na chvíľu zaberie niečo iné. možno najlepšie je používať výstelku do topánky, aby to zmiernilo bolesť pri chôdzi a tak ako uvádzaš, počkať na obdobie kedy to bolí menej.
som pesimista čiže ja už dopredu zatracujem chirurgický zákrok, že mi proste nepomôže a desí ma to, že by ma to vyradilo na dlho z normálneho fungovania /moje cvičenie a pod./ to že sa mi tam vytvorilo, niekto povie, že je to z preťažených nôh /dosť si v robote odstojím, teda za posledné 4,5r/ale skôr to pripisujem tomu, že na osteopéniu užívam Caltrát Plus 600mg-vápnik, užívam to asi 6r, ale až teraz bolo zistené, že sa mi ten vápnik neukladá tam kde treba a je možné že sa mi uložil tak, že mi vznikla tá ostroha alebo možno aj nie
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Lujza, načo toľko pesimizmu? Ak chceš, vyskúšaj ráno na lačno pohár vody s 1 pl jablčného octu a 1 k.l medu aspoň jeden mesiac a uvidíš, či tie ostrohy nepokoríš Máš pravdu, dopĺňanie vápnika tabletami nemá vždy ten najlepší efekt, no človek často príde na to po funuse...
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

To myslis vazne??? Mas to vyskusane??
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ubka Pozri príspevok
Lujza, načo toľko pesimizmu? Ak chceš, vyskúšaj ráno na lačno pohár vody s 1 pl jablčného octu a 1 k.l medu aspoň jeden mesiac a uvidíš, či tie ostrohy nepokoríš Máš pravdu, dopĺňanie vápnika tabletami nemá vždy ten najlepší efekt, no človek často príde na to po funuse...
ďakujem skúsim a vody asi koľko 2dc?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať