Zavrieť

Porady

Bolesti v päte

Prosím nemáte niekto skúsenosti s bolesťami v päte?. Bolí to iba na jednej nohe a odspodu. Nie je to následok otlačenej nohy od topánky, ani na pokožke nič nevidno. A podľa topánok mám v týchto horúčavách pocit, akoby mi tá jedna noha trochu puchla. Vďaka.
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dav Pozri príspevok
Skúsila som asi mesiac, ale ocot sa nevedel "dohodnúť" s mojou inou diagnózou...
škoda...
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Tiež som si kúpila takéto topánky, ale od inej fy. Neviem si ich vynachváliť. Bolesti päty ustúpili (ťažko teraz povedať, či nastálo, alebo nie), chodím vzpriamená a ... spokojná. Doporučujem.
0 0
viliam18 viliam18

viliam18 je offline (nepripojený) viliam18

Gina Er Pozri príspevok
vraj to strašne bolí.....a aká je cena?
Po niekoľkých bolestivých obstrekoch a X ožiarení som absolvoval aj jednorázovú vlnu v BA (Kozia ul.)tu sú skúsenosti:
1. Objednanie vstupnú prehliadku na deň a hodinu.
2. Vstupná prehliadka trvanie asi 15 min. z toho ma doktor asi 10 minút presviedčal aké sú výborné šľapky zn. Birkenstoc za cca 60 € a aký je zákrok úspešný na 90% avšak bez záruky. Odoslal ma na RTG, ktorý robia len v nemocnici u Milostrdných sestier - vstupné vyšetrenie 30 €.
3. RTG u Milosrdných sestier - bezplatne.
4. Po RTG som šiel na zákrok (na objednávku). Doktorovi som podal CD na ktorom boli snímky mojej päty. Sestričke oznámil, že nemajú v PC prehliadač a tak som absolvoval zákrok bez toho aby sa doktor pozrel na snímky. Zákrok však vykonajú len vtedy, keď podpíšete prehlásenie, že absolvujete zákrok na vlastné riziko a pritom tam písali, aké má rázová vlna vedľajšie účinky. Mimochodom aj onkologické.Tu v porade a na internetových stránkach som sa dočítal, že zákrok sa robí pri lokálnom umŕtvení. No máš ho vidieť. Také niečo bolestivé som ešte nezažil. Bez umŕtvenia. cena 200 €.
5. Nasledoval 5 - 7 dňový pokoj na lôžku a bolesti nechceli nijako ustúpiť.
6. Som 3/4 roka po zákroku a bolesť vôbec neustúpila.
7. Inak to CD som doma v pohode otvoril na mojom PC. Dokonca na CD bol aj program, ktorým sa dali snímky prehliadať.
8. Vrele odporúčam čo chcú experimentovať.
3 0
hellena555 hellena555

hellena555 je offline (nepripojený) hellena555

Ahojte. Ja ostrohy nemam. Ale bolesti v pate mam. Prisla som na to, ze v noci musia chodidla byt oprete. Vsetko prestalo. V praci chodim cely den na nohach. Mam 80 kg. Takze to je zataz na chodidla a na slachy Plantar Fasciiis. Takze dobra rada. V noci si oprite chdidla a snazte sa ich mat oprete. Ja som si dala prekazku za seba, aby som bola v posteli kratsia a teda na operadlo aby som dociahla celu noc. Rano som sa mohla postavit na nohy bez bolesti. Pomaha to verte mi.
A este pomaha so salom robit strecing chodidiel. Natahovat si so salom chodidla.
Nech vam moja rada pomoze.
Ahojte!
0 0
Dabe Dabe

Dabe je offline (nepripojený) Dabe

viliam18 Pozri príspevok
Po niekoľkých bolestivých obstrekoch a X ožiarení som absolvoval aj jednorázovú vlnu v BA (Kozia ul.)tu sú skúsenosti:
1. Objednanie vstupnú prehliadku na deň a hodinu.
2. Vstupná prehliadka trvanie asi 15 min. z toho ma doktor asi 10 minút presviedčal aké sú výborné šľapky zn. Birkenstoc za cca 60 € a aký je zákrok úspešný na 90% avšak bez záruky. Odoslal ma na RTG, ktorý robia len v nemocnici u Milostrdných sestier - vstupné vyšetrenie 30 €.
3. RTG u Milosrdných sestier - bezplatne.
4. Po RTG som šiel na zákrok (na objednávku). Doktorovi som podal CD na ktorom boli snímky mojej päty. Sestričke oznámil, že nemajú v PC prehliadač a tak som absolvoval zákrok bez toho aby sa doktor pozrel na snímky. Zákrok však vykonajú len vtedy, keď podpíšete prehlásenie, že absolvujete zákrok na vlastné riziko a pritom tam písali, aké má rázová vlna vedľajšie účinky. Mimochodom aj onkologické.Tu v porade a na internetových stránkach som sa dočítal, že zákrok sa robí pri lokálnom umŕtvení. No máš ho vidieť. Také niečo bolestivé som ešte nezažil. Bez umŕtvenia. cena 200 €.
5. Nasledoval 5 - 7 dňový pokoj na lôžku a bolesti nechceli nijako ustúpiť.
6. Som 3/4 roka po zákroku a bolesť vôbec neustúpila.
7. Inak to CD som doma v pohode otvoril na mojom PC. Dokonca na CD bol aj program, ktorým sa dali snímky prehliadať.
8. Vrele odporúčam čo chcú experimentovať.
Je to smola, že máš zlú skúsenosť s rázovými vlnami. Je mám práveže dobru skúsenosť. Od začiatku dokonca, cez prístup doktora, samotný proces klepkania na pätu. Mal som lokálnu anestézu inekciou, bez ktorej si to neviem predstaviť. A bez presnej lokalizácie výrastku doktor nemôže vedieť, kde má sustrediť účinok. To čo opisuješ ty, mi pripadá ako čistý biznis zo strany ambulancie, a uplne amatérsky odflak. Inač mne to odznelo až po 8-mich mesiacoch po zákroku. Dovtedy 3 roky trápenia obstrekmi, octami, masťami, ožarovaním bez úspechu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Aj keď je to staršia téma, možno pomôže príspevok.
Môj súrodenec v puberte začal odmietať vajíčka aj mäso. Mama si s ním nevedela poradiť. Ozvala sa päta veľkými bolesťami, až sa nakoniec nemohol postaviť na nohu. Odležal si v nemocnici na ortopédii pol roka, asi pol roka i viac chôdza s barlami. Dg . - odvápenenie kosti päty. Rozpadávala sa mu.
Prečo organizmus začal brakovať vápnik práve z päty, ktovie.
Ako sa to dalo do poriadku, po celý život je bez následkov.
0 0
ivaral ivaral

ivaral je offline (nepripojený) ivaral

Popíšem vám moju skúsenosť s ostrohou na päte - Calcar calcanei.
Vzniká vraj pri neobvyklom dlhotrvajúcom ťahu šľachy na pätovú kosť, a to buď zospodu na šlape, alebo zhora na achilovke - dámy, ktoré často nosia vysoké podpätky. Týmto ťahom sa na päte vytvorí ostroha a v mieste úponu šľachy o ňu sa šľacha zapáli, čím nám spôsobuje tú neskutočnú bolesť. Ostroha nám ostane vraj natrvalo, avšak zápal sa dá vyliečiť a následne si treba zvyknúť šetriť si nohy.
Ja som si to privodil na obe päty pred pár rokmi. V práci totiž stojím na nohách aj 15 hodín denne. Bohužiaľ som vtedy mal ortopéda, ktorý neprekypoval snahou pomôcť pacientovi. Najskôr som bol na ultrazvuku, po 3 sedenia na každú pätu. Pomohlo mi to len na pravú pätu, ktorá ma bolela menej. Sestrička na rehabilitácii mi poradila, aby som teraz skúsil laser. Môj doktor ma však na laser odporučil tak, že "... si ho mám zabezpečiť sám." Tak som začal pátrať na nete po rôznych riešeniach, ktoré niekomu aj pomohli. Zistil som, že postupnosť procedúr je rôzna a rôzne aj ľuďom pomáhajú. Ja mám momentálne už laser za sebou a to 2 x 5 aplikovaní na bolestivú oblasť. Laser sa dporúča aplikovať 5 x za sebou, v odstupe max. 3 dni. a potom v prípade potreby opäť 5 x. Zatiaľ po týždni necítim úľavu a obávam sa, že budem musieť podstúpiť rontgenoterapiu na Heydukovej. Tá by mala pomôcť, ale vraj sa môže aplikovať max. 3 x za život, tak ešte hľadám cestu, ako sa tomu vyhnúť. Momentálne rozmýšľam, že si od niekoho požičiam biolampu Bioptron alebo Biostimul, keďže je to tiež druh svetloliečby ako aj laser.
Medzitým som začal nosiť v obuvi podpätenky z rôznych materiálov a veľmi mi pomohli aj ortopedické vložky. Kompletne som si musel vymeniť všetku obuv za takú, ktorá má mäkkú pätu, aby som na ňu nedopadal tvrdo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nikdy som nenostila topanky- vysoke opatky...mne pomohol ako tu uz pisala...iba jablcny ocot...uz ho dlhsie nepijem....pata neboli...napriek tomu,ze ostroha je....ziadnu speci lampu som nekupovala....ani nekupim!
0 0
ivaral ivaral

ivaral je offline (nepripojený) ivaral

Fajn lujza.j Som rád, že si našla riešenie pre daný problém. Ale niekomu pomôže to, inému zase ono.
Ja som len napísal moju subjektívnu skúsenosť s týmto problémom, keďže viem, že je veľa ľudí, ktorí hľadajú na nete radu alebo riešenie svojho problému a mnohých tiež zaujíma priebeh riešenia problematiky.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ivaral
Momentálne rozmýšľam, že si od niekoho požičiam biolampu Bioptron alebo Biostimul, keďže je to tiež druh svetloliečby ako aj laser.
ivaral
Fajn lujza.j Som rád, že si našla riešenie pre daný problém. Ale niekomu pomôže to, inému zase ono.
Ja som len napísal moju subjektívnu skúsenosť s týmto problémom, keďže viem, že je veľa ľudí, ktorí hľadajú na nete radu alebo riešenie svojho problému a mnohých tiež zaujíma priebeh riešenia problematiky.
....jj , NET je ten najlepší lekár ...to si píš ...
Čochvíľa sa bude aj operovať pacient sám , teda pod patričným vedením nejakého poradcu ...

Manželka si s problémom poradila hentým prípravkom .
http://www.kezdravi.cz/oddeleni/227-...tky-na-kostech
Susedka na chalupe mala tiež problém , začala užívať tie tabletôčky a pomaly sa jej uľavuje ...
0 0
ivaral ivaral

ivaral je offline (nepripojený) ivaral

Vďaka buchač za tip, už som o nich tiež počul, ale akosi mi vŕta v hlave, ako dokáže daný prípravok "vyliečiť" práve miesto, kde je kostný výrastok, bez toho, aby odoberal vápnik na iných miestach v tele?
lujza.j, moja priateľka má tiež ostrohu, momentálne už bezbolestnú (až po rontgenoterapii). Tá sa jej vytvorila pri achilovke, a pritom zásadne nenosí vysoké podpätky, práve naopak, rada nosí športovú obuv ...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Najviac verím príspevku od dusansl z 08.08.10 21:22 v tejto téme. Má to prirodzenú logiku, dusansl, kto ho nepozná, sa venuje tibetskej medicíne, mňa zatiaľ alternatíva zatiaľ nikdy nesklamala, práve naopak. A nielen mňa v našej rodine.
Jeho príspevok sa nachádza na strane 4.

Na liečbu odporúča dodávať do organizmu biologický vápnik.
Poznám bývalú primárku (nie ortopédku), dnes má cca 80, aktívna ešte i dnes vo svojom odbore.
Pred 25 rokmi mi s mojím dieťaťom odporúčala v ramci súkromného rozhovoru jej recept proti znižovaniu vápnika a udržanie zdravia do vysokého veku.
Denne Biomin-H spolu s ČL medu. (Vápnik v Biomine pochádz iba z vaječných škrupín.)
Ako som ju teraz videla po rokoch v TV, vyzerala výborne. Rovnako.

http://www.sukl.sk/buxus/generate_pa...6&lie_id=24027

2. KVALITATÍVNE A KVANTITATÍVNE ZLOŽENIE

3 g perorálneho prášku (1 vrecko) obsahujú: 1 110 mg Kalcia (vo forme vápenatej soli uhličitan vápenatý), 15 mg Magnézia (vo forme horečnatých solí), 1,8 mg Fosforu (vo forme fosforečnanových solí) a iné stopové prvky.
Uhličitan vápenatý je anorganická látka, ktorá je v prípade lieku Biomin H látkou, ktorej pôvod je úplne biologický a teda liek je možné považovať za biopreparát.

Úplný zoznam pomocných látok, pozri časť 6.1.
Naposledy upravil korela : 19.10.13 at 15:12
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som si daný výrastok nijako nevyliečila iba som odstránila bolesť tým, že jablčným octom zmäkol a prestal bolieť....ostrohu na pate mám...ked stojím na tvrdom povrchu bosá a "hrgľujem" s nohov...je tam........ tematické foto tejto témy je moje foto...
1 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Pri tomto probléme pomôže jeden dobrý cvik alebo taká malá masáž. Budete potrebovať stoličku, tvrdú loptičku (najlepšie golfovú) a samozrejme svoje nohy . Sadnete si na stoličku aby nohy tvorili zhruba pravý uhol (nohy sú bosé). Pod jedno chodidlo dáte loptičku a miernou silou asi 1-2 minúty masírujete celé chodidlo, nohy vystriedate. Toto opakujete viackrát cez deň kým bolesti neustúpia.
Touto masážou uvoľníte plantárnu fasciu, ktorej napätie spôsobuje zápal v mieste kde sa upína na pätu.
0 0
ivaral ivaral

ivaral je offline (nepripojený) ivaral

Jurivo, na tvojej rade niečo bude . Tiež som si všimol, že úľavu mi prinesie aj časté striedanie obuvi - iná obuv prináša vždy inú tvrdosť podrážky, resp. päty a tak sa dlhodobo nevyvíja rovnaký tlak na bolestivé miesto. Dôležité je tiež nohy polohovať a dopriať im dostatok oddychu. Ja cez týždeň stojím na nohách 15 - 16 hodín a sadnúť si môžem len výnimočne. Ale cez víkend, keď doprajem mojim nohám patričný oddych, tak potom ani neviem, že mám nejaký problém Bohužiaľ, pracovať musím a tak si bolesť v nadchádzajúcich dňoch opäť privodím
Momentálne som v polovici hmeopatickej liečby Hekla Lavou 9, potom, skúsim dať info, ako mi to pomohlo
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ivaral
Momentálne som v polovici hmeopatickej liečby Hekla Lavou 9, potom, skúsim dať info, ako mi to pomohlo
Čo je to polovica ???
Koľko tubičiek si vybral ???
Ako dlho užívaš Lavu ?

Len preto sa pýtam , nakoľko manželke prestali tie bolesti po cca 2 - 3 mesiacoch ...
0 0
ivaral ivaral

ivaral je offline (nepripojený) ivaral

Niekde som našiel o tomto debatu s doktorkou od Boiron, a tam napísala, že treba užívať "Hekla Lava 9" dve tubičku a to vždy po 5 guličiek. Jednu tubičku využívať 2 x denne a druhú tubičku už len raz denne. To by malo stačiť.

Ja som si to začal liečiť neskoro a tiež, ako som už písal vyššie, nemám moc šancu si nohy šetriť. To má určite zásadný vplyv na dĺžku liečby.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

hekla lava 5,9,15,30.........tak ktorú?
0 1
ivaral ivaral

ivaral je offline (nepripojený) ivaral

kopretinka
hekla lava 5,9,15,30.........tak ktorú?
Veď som napísal, že tú 9 doporučovala priamo na ostrohu doktorka z Boiron-u (to je producent Hekla lava)
Tiež mi tú 9 doporučili aj v špecializovanej lekárni.
Čím vyššie číslo, tak je vraj vyššia koncentrácia lávového prachu, ale to mám info od neprofesionála.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ivaral
kopretinka
hekla lava 5,9,15,30.........tak ktorú?
Veď som napísal, že tú 9 doporučovala priamo na ostrohu doktorka z Boiron-u (to je producent Hekla lava)
Tiež mi tú 9 doporučili aj v špecializovanej lekárni.
Čím vyššie číslo, tak je vraj vyššia koncentrácia lávového prachu, ale to mám info od neprofesionála.
Ja som sa nepýtala konkrétne teba,tak neviem,prečo si mi dal neužitočné.buchač píše o 15.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať