Zavrieť

Porady

Nový vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ministerstvo financií Slovenskej republiky navrhuje nový vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty pre zdaňovacie obdobia začínajúce sa od 1. októbra 2007.

Viac nájdete tu:

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=6205
Naposledy upravil Jozef Mihál : 26.07.07 at 12:08
Usporiadat
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
no, zaujímavé. Tak už bude tá DPH podelená.
Ďakujeme za informáciu.
0 0
YVETTE YVETTE

YVETTE je offline (nepripojený) YVETTE

Tiež vrúcna vďaka za info. A čo keby tak vymysleli jednotné tlačivo na všetky dane, a jednotné tlačivo na všetky poistné, alebo jednotné tlačivo na všetko?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Absolútne zbytočné tlačivo. Keď sa zmení sadza DPH, zase sa budú tlačiť nové a zostane halda starých. Terajšie vyhovuje viac, aj keď sú dve sadzby dane.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ešte buďme radi, že nezmenili sadzby DPH v polovici júla ako kedysi
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Toto je najlepšie :
Ďalej vzor daňového priznania je potrebné upraviť nadväzne na novelu zákona, ktorá nadobudne účinnosť od 1. októbra 2007 a ktorá zavádza platenie preddavku na daň pri predaji tovaru na trhovom mieste.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Som zvedavý, či bude doplnený § 70, zákona o DPH o vetu "Platiteľ je povinný viesť podrobné záznamy za každú sadzbu dane osobitne pri dodržaní podmienok ustanoveným § 70"
Pretože podľa môjho názoru by tam podobná veta mala byť. Alebo mi niečo ušlo?
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

To bude až v ďaľšej novele. Námety si treba šetriť. Vieš si predstaviť, že do tej ďaľšej by nemali čo dať?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Konečne niečo nové. Už som sa obávala, že mi upgrade softvéru vydrží aspoň 3 mesiace.
0 0
lalenko lalenko

lalenko je offline (nepripojený) lalenko

nerobím nič nové len platím upgraty, každý mesiac si vymyslia niečo nové aby sme sa náhodou nenudili. Nedávno mi prišiel upgrate ohľadom miezd a teraz môžem čakať toto....hrúza!!!!!!!
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ehm. Požiadajte zamestnávateľa o upgrade Vašej mzdy...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Asi by ho zamestnávateľ rýchle resetoval.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

A čo my samostatne zárobkovo nečinní?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Budeme držať hubu a krok .
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

co sa ondiete, ved sa zmenila iba druha strana, prva ostala nezmenena, to nie je take hrozne
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

duficek Pozri príspevok
co sa ondiete, ved sa zmenila iba druha strana, prva ostala nezmenena, to nie je take hrozne
Pri tomto som si spomenula na moje obľúbené, inteligenčne náročné úlohy typu: "nájdite rozdiel medzi dvomi obrázkami". A veruže som našla. Na prednej strane budeme písať aj číslo telefónu oprávnenej osoby.
Som dobrá .
A ešte nám v dátume zmizol aj predtlačený začiatok tisícročia 200_ . Snáď nám to nechcú nechať v platnosti ešte aj v roku 2010 ?
Naposledy upravil abel : 29.07.07 at 18:16
0 0
Ingeborg1 Ingeborg1

Ingeborg1 je offline (nepripojený) Ingeborg1

Potrebujem poradiť.

Firma v SR - potrebuje vystaviť FA do ČR - odberateľ aj dodávateľ je platca DPH. Ako vystavím FA? Celkovú sumu s DPH a urobím rozpis základu dane, alebo len celková suma (s DPH) a neuvediem daň ani základ dane. Prosím aj o radu ako postupovať v prípade, že odberateľ je súkromná osoba - tiež občan ČR.

Ďakujem

Inge
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ingeborg1 Pozri príspevok
Potrebujem poradiť.

Firma v SR - potrebuje vystaviť FA do ČR - odberateľ aj dodávateľ je platca DPH. Ako vystavím FA? Celkovú sumu s DPH a urobím rozpis základu dane, alebo len celková suma (s DPH) a neuvediem daň ani základ dane. Prosím aj o radu ako postupovať v prípade, že odberateľ je súkromná osoba - tiež občan ČR.

Ďakujem

Inge
Aj tu si . Ale ak aj dodávateľ aj odberateľ je plátcom dph tak fakturuješ vo všeobecnosti (lebo nepíšeš, že čo) bez dph. Je to vývoz do členských krajín. Odberateľ v ČR vykoná samozdanenie.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Odkaz pre abel: Na prednej strane je pridaný ďalší dátum (zistenia skutočnosti na podanie dodatočného priznania). Všetko je ale o tom, aby softvérové firmy mali čo robiť, no a my tiež ...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Na stránke drsr sa objavil oznam o schválení nového tlačiva
http://www.drsr.sk/wps/portal
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dnešným dátumom (15.9.2007) bol zavŕšený kompletný legislatívny proces ohľadne nového tlačiva na DPH ktoré vstupuje do platnosti od 1.10.2007. V ozámení MF SR publikovanom v Z.z. ohľadne opatrenia z 21.9.2007 č. MF/19376/2007-73 ktorým sa ustanovuje vzor DP k DPH nadobúda účinnosť od 1.10.2007.
Zvýraznené slová su pritom najpodstatnejšie pre uvedenie tlačiva do praxe.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať