Zavrieť

Porady

Odpisový plán

Pošle mi niekto vzor odpisového plánu pre hmotný majetok? Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Valika, moc nerozumiem otázke. Veď určite robíš v nejakom sw. Pretože v Alfe alebo Omege keď zaeviduješ DHM, tak ti hneď vypočíta jak daňové tak aj účtovné odpisy napr. na 4 roky keď je v I. odp. skupine. A to je ten odpisový plán. Ten si vytlačím a priložím ku karte DHM. A to je všetko.
    Alebo vypočítať ručne. Nie je k tomu čo viac písať.
    Pekný nedelný deň želám...

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Robila som r.2004 na SW CLERK asi dosť neznámy program, už v r.2005 som ho zmenila na MRP tiež som si vytlačila vlastne vypočítané odpisy napr. na 4 roky ale myslela som si že ešte niečo mi k tomu chýba.Tie odpisy sú vlastne rozplánované napr. na 4 roky.Máš pravdu.Utekám domov na dnes práce už stačilo ved je nedeľa!!!
    Pekný zvyšok dňa.
    Predstavovala som si ešte nejakú tabuľku napr. v EXCELI pre ten plán.Neviem ako to majú ostatní. Dííík.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Tak ako Manual:
    ja si v MRP vytlačím odpisy a ešte k tomu spravím kartu Dlhodobého majetku. Kvôli lepšej prehľadnosti.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    robím to presne tak isto-tlačím kartu každého majetku zvlášť -na nej je všetko-skupina, počet rokov odpisovania, samotné odpisy...
    Mám otázku k odpisom HIM.
    Jedná sa HIM vo firme,ktoré sa už odpisuje dosť dlho a tento rok to proste vychádza tak , že keby sa dali odpisy do nákldov bola by firma v strate čo majiteľ nechce pripustiť.Môže sa napr. jeden rok neodpisovať proste vynechať a nabudúci pokračovať?Alebo sa musí dodržovať odpisový plán?
    Naposledy upravil marcelaStanakova : 15.02.05 at 17:50

    gabri je offline (nepripojený) gabri

    gabri
    marcelaStanakova
    Mám otázku k odpisom HIM.
    Jedná sa HIM vo firme,ktoré sa už odpisuje dosť dlho a tento rok to proste vychádza tak , že keby sa dali odpisy do nákldov bola by firma v strate čo majiteľ nechce pripustiť.Môže sa napr. jeden rok neodpisovať proste vynechať a nabudúci pokračovať?Alebo sa musí dodržovať odpisový plán?
    Učtovné odpisy sa nesmú vynechať, zrejme si mala na mysli tieto, nie daňové.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    marcelaStanakova
    Mám otázku k odpisom HIM.
    Jedná sa HIM vo firme,ktoré sa už odpisuje dosť dlho a tento rok to proste vychádza tak , že keby sa dali odpisy do nákldov bola by firma v strate čo majiteľ nechce pripustiť.Môže sa napr. jeden rok neodpisovať proste vynechať a nabudúci pokračovať?Alebo sa musí dodržovať odpisový plán?
    Kludne môžeš prerušiť v r. 2004 odpisovanie HIM a v roku 2005 budeš pokračovať ďalej tak, ako keby nebolo prerušené, to značí, že neprídeš o žiadny odpis. A môžeš prerušiť odpis jedného HIM alebo všetkých HIM, firma má na výber.
    Pekný neskorý večer želám...

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    pripájam sa k tvojej odpovedi Manual-robím to tiež podla toho ako stojím zo ziskom alebo stratou-bud preruším odpis u jedného HM alebo u viacerých, nič tým nestrácam a nenavyšujem si zbytočne stratu

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Som toho názoru, že je treba stále plávať nad "daňovou" hladinou, veď čo je to za podnikatela čo je 3-4 roky v strate a popri tom ani neinvestuje z čoho by mohla strata vzniknúť. To 3-4 roky nosí vlasné peniaze do firmy ??? Čo Ty na to?
    Pekný večer želám...
    Mohli by ste mi prosim poslat Vas vzor odpisového plánu pokial ho este mate. Dakujem a prajem prijemny den.
    agrodruzstvo@centrum.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.