Zavrieť

Porady

Vymenny kurz pri vybere z bankomatu v zahranici

Dobry den prajem.
Sem to asi nepatri, ale naozaj neviem koho sa opytat, pretoze v banke mi poradit nevedeli. Som zakaznikom SLSP a idem do Ciech. Mam vysoskoskolsky ucet a platobnu kartu VISA Electron. Potrebujem vediet akym kurzom mi prepocitaju vyber z bankomatu z Ceskej Sporitelni. Teda ak v Cechach vyberiem 1000 CZK,- , kolko mi to stiahne z uctu v SK?ä
Vopred dakujem za radu
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času
Monika Kováčová
To záleží od aktuálneho kurzu, ktorý si určí SLSP. Pozri ich všeobecné obchodné podmienky. Ďalej záleží na poplatku zahraničnej banky, či ti ho SLSP naúčtuje.

na www.slsp.sk nájdeš i toto:

Akým kurzom sú prepočítané transakcie zo zahraničia u VISA kariet?

Závisí to od typu karty a od toho, či máte vydanú kartu k účtu v USD, EUR alebo v Sk.

Pre VISA Electron, VISA Classic, VISA Business a VISA Gold platí:
Transakcie v zahraničí prepočítava spoločnosť VISA z meny transakcie na USD svojím kurzom platným v deň zúčtovania transakcie (nie v deň transakcie). Transakciu z USD prepočíta Slovenská sporiteľňa na menu účtu, ku ktorému je karta vydaná :

* ak je účet vedený v Sk, prepočíta z USD na Sk kurzom devíza predaj Slovenskej sporiteľne v deň zúčtovania transakcie,
* ak je účet vedený v EUR, prepočíta z USD kurzom devíza nákup na Sk a kurzom devíza predaj z Sk na EUR,
* ak je účet vedený v USD, preúčtuje sumu.

V kurze VISA je zahrnutý poplatok za konverziu mien v prípade, že mena transakcie je iná ako USD (pre transakcie v Európe 1 %, mimo Európy 2 %).

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man milo2
Keď Vám ôžem poradiť kúpte si tu na Slovensku hotovosť, ako je známe naše zmenárne neberu žiadne poplatky zato VISA je zdierač americka svina.
Okolo 1% berie VISA plus počitajte s tym že aj banka chce nejake drobne, ale to je individualne, takže jedine hotovosť !
tu si pozrite online update kurzy našich zmenární: [url]http://www.kurzy-online.sk/kurzovy-listok/zmenaren/url],

Najlepšie sa vyhnúť bankám.

Zoznam zmenární v SR zobrazujúcich kurzový lístok online:

Zmenáreň CACK Šariš
Zmenáreň Jáger
Zmenáreň Kalken Košice
PEKRAT exchange, Bratislava
Safe Change FK, Košice
Zmenáreň Best Change
Chobot Dobré ráno stará mama....

píšeš do témy, ktorá je stará 7!!!! rokov.

Vymenny kurz pri vybere z bankomatu v zahranici

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.