Zavrieť

Porady

VŠEMvs

Zdravím!
Práve som bol prijatý na externú formu štúdia na VŠEMvs v Zlatých Moravciach. Chcel by som, aby sa mi prihlásili absolventi uvedenej školy a poinformovali ma o priebehu štúdia atď. Zároveň hľadám študentov tejto školy z okolia Topoľčian. Maturoval som pred 25 rokmi a vzdelanie si dopĺňam pre uplatnenie v zamestnaní. Najväčšie obavy mám z AJ, maturoval som totiž z ruštiny a angličtinu ovládam jedine z bežného okolia.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
anelly anelly

anelly je offline (nepripojený) anelly

Zdravím, som na tom podobne. Prijali ma na tú istú školu ale ja som si vybrala Trenčín. Držme si palce. Asi si vyberiem angličtinu, ktorú som sa predtým neučila(na strednej som mala RJ a FJ, ale viete ako sa za komoušou učilo. Ja som z Partizánskeho, možno si navzájom pomôžeme, ak sa to bude dať časovo.
0 0
renatka.zem renatka.zem

renatka.zem je offline (nepripojený) renatka.zem

Ja som čerstvá absolventka VŠEMvs v Bratislave - v konzultačnoinformačnom centre v Trenčíne. Neviem čo konkrétne ťa zaujíma o priebehu štúdia, ale neboj sa toho s študuj, ja mám 42 rokov a zvládla som to v pohode. Samozrejme na skúšky sa treba pripraviť, ale dá sa to...niektorá bola ľahšia, niektorá ťažšia, ale záleží aj na tom kde pracuješ, aké máš záujmy a ako vieš svoje doterajšie vedomosti použiť v prípade potreby. A čo sa týka angličtiny, ja som nemčinárka, po anglicky som nevedela povedať ani ako sa volám, ale pomohla mi dcéra, nejaká literatúra, cédéčká s angličtinou a ešte som si pridala kurz pre začiatočníkov tu v TN na jednej strednej škole a skúšky som spravila, dokonca vraj až moc dobre na úplnú začiatočníčku, tak len odvahu a prajem veľa úspechov.
0 0
toptom toptom

toptom je offline (nepripojený) toptom

Ďakujem za povzbudivé slová. Budem i naďalej sledovať tieto stránky a v prípade potreby (svojej alebo Vašej) sa ozvem. Zatiaľ veeľká vďaka.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Renatka.Zem a ako prebiehala bakalárska skúška? Len obhajuješ bakalársku prácu alebo skúšali aj z ostatných predmetov? Bolo to písomne či ústne? Vôbec si to neviem predstaviť. Ďakujem za odpovede.
0 0
renatka.zem renatka.zem

renatka.zem je offline (nepripojený) renatka.zem

My sme mali obhajobu bakalárskej práce + odpovedať na tri okruhy otázok: ekonómia, manažment a ekonomika verejného sektora. Napr. manažment bol zložený z otázok :základy manažmentu, finančný m., marketing m., personálny m.
Komisia bola 5členná a otázky sme si ťahali z kopy, teda 3 otázky, z každého okruhu po jednej a odpovedalo sa ústne. Otázky môžem poskytnúť, keby si mal záujem na tvoj mail. Ak chceš ozvi sa na ss. Bola som pripravená tak, že keby som si bola čokoľvek vytiahla , bola by som vedela, tak hovorím, že to šlo...ale niektorí aj neurobili, neviem v čom mali problém, v septembri ich čaká opravák. Len odvahu a študuj...
0 0
inuš inuš

inuš je offline (nepripojený) inuš

Hovoríte o VŠ ekonomiky a manažmentu verejnej správy v Bratislave? Je to súkromná VŠ? Lebo ja som sa chcela prihlásiť tiež na Trenčín, ale nejak som prespala termín. Platí sa okolo 30 000,- Sk za ročník. To čo píšete mi dodalo odvahu prihlásiť sa na rok do školy, lebo tiež mám školské lavice daleko za sebou. Len som chcela vedieť, či je to tá istá súkromná škola, kde som chcela ísť aj ja. Vopred ďakujem za odpovede.
0 0
renatka.zem renatka.zem

renatka.zem je offline (nepripojený) renatka.zem

inuš, myslím, že ešte sa dá prihlásiť aj tento rok, veď na túto školu berú bez prijímacích skúšok, skús sa poinformovať na študijnom oddelení školy alebo priamo cez programového manažéra pre TN.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Pozri tu:
http://www.vsemvs.sk

Treba si tam zavolať, minulý rok brali prihlášky až do konca augusta. A hlavne netreba štúdium odkladať o rok.
0 0
anelly anelly

anelly je offline (nepripojený) anelly

inuš, môžeš si dať prihlášku ešte do konca augusta a podľa mojich informácií ťa do Trenčína vezmú s otvorenou náručou (priemer do 2,00). Keď si zavoláš na študijné oddenie do Blavy, sú veľmi zlatý a ochotný. Potom napíš ako si dopadla a možno sa tam stretneme. Inak zápis je 28.8.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

renatka a co druhy stupen? akreditaciu vraj nemaju...
0 0
inuš inuš

inuš je offline (nepripojený) inuš

akreditáciu nemajú pre druhý stupen ešte udelenú, ale bude to onedlho /povedali mi v Bratislave ked som tam volala/. Inak prihlášky berú len do 15.08.2007 - hovorím tak, ako mi bolo povedané na študijnom oddelení VŠEMvs v Bratislave. Takže idem vyplnať prihlášku do Trenčína. Ahojte
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Pozor na tú akreditáciu lebo ja som teraz v 2. ročníku idem do 3. a nám to tvrdia od začiatku. Je možné, že ju ani nedostanú, ktovie, ale treba aj s tým počítať, že je tu aj tá možnosť.
0 0
renatka.zem renatka.zem

renatka.zem je offline (nepripojený) renatka.zem

Zatiaľ nemajú, sľubujú nám to už tri roky, neviem, či ju vôbec získajú..."je to vo hviezdach" ale dá sa pokračovať aj na iných školách, ktoré majú akreditáciu...ja zatiaľ čakám, lebo ani Trenčianska univerzita nemá na tento odbor ani nič príbuzné. Treba to sledovať ako sa to vyvinie, určite by som chcela pokračovať.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

no ved prave, ked akreditaciu neziskaju, co budu robit cesrtvi bakalari? a dalsia vec je, neviem aku ma ta skola povest - ci teda studenti hlasiaci sa napriklad na EU nebudu odsuvani na druhu kolaj...

co sa ziskania akreditacie tyka, neviem ako je to realne, terajsia garnitura nie je velmi naklonena sukromnemu skolstvu...
0 0
toptom toptom

toptom je offline (nepripojený) toptom

Možno by bolo dobré, keby sa ohlásil niekto, kto má s touto školou nejaké skúsenosti, prípadne aká povesť predchádza túto ustanovizeň atď...
0 0
renatka.zem renatka.zem

renatka.zem je offline (nepripojený) renatka.zem

O povesti tejto školy sa zatiaľ veľmi nedá hovoriť, pretože tento rok sme boli jej prví bakalári a až čas ukáže ako nás budú ostatné školy rešpektovať v prípade, že by sme išli pokračovať na nejakú inú. Ale myslím si, že je to aj o vedomostiach aké študent preukáže na skúškach a to už nie je úplne len vizitka školy ale aj študenta...každý z nás je iný...
Zo získaním akreditácie tejto školy na druhý stupeň štúdia nie som optimista, lebo naozaj dnes sa moc nepraje súkromným školám...
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

renatka a aka je tvoja dalsia vizia? ved semester o chvilku zacina... ides na EU? alebo si das pauzu a budes cakat, ako sa to na vsemvs vyvinie?
0 0
inuš inuš

inuš je offline (nepripojený) inuš

Myslíte si , že po ukončení I.stupňa by som mohla pokračovať na hociakej VŠ a dorobiť si II.stupeň, alebo len si nájsť školu, ktorá má velmi podobný odbor. Pretože každá škola má iné študijné predmety. Nemáte skúsenosti ako to prebieha?
0 0
renatka.zem renatka.zem

renatka.zem je offline (nepripojený) renatka.zem

Ja si dávam pauzičku, ale nie celkom, idem sa venovať zase trošku jazykom (nemčina a angličtina) na jazykovej škole tu v TN (ako predtým, než som začala chodiť na VŠ) a budem čakať ktorá škola dostane akreditáciu. Pre mňa je prijateľná VŠEMvs alebo TNUNI. Na iné školy nechcem ísť z dôvodu dochádzania. Pokiaľ sa ide pokračovať druhý stupeň na inú školu ako sa vyštudoval prvý, tak sa robia také skúšky (neviem presný názov) - to vlastne preskúšajú tie predmety, ktoré sme my nemali a boli na škole na ktorú sa hlásiš. Predtým býva príprava na tieto skúšky, vraj sa to dá zvládnuť. Každá VŠ má o tom info na svojich web stránkach. Pekný deň vám všetkým ...a užívajte si ešte posledné dni prázdnin
0 0
layla layla

layla je offline (nepripojený) layla

ja tiez chodim na spominanu skolu, priamo do BA, ale na denne. co sa tyka tej akreditacie - tak ani sama rektorka sa k tomu vyjadrit nevedela. iba nam oznamuju, ze sa na tom pracuje...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať