Zavrieť

Porady

Zniženie starobného o deti - spätné

Chcem sa opýtať, či nemáte niekto skúsenosť so spätným uplatnením zníženia starobného na deti, konkretne za rok 2004. Mam zamestnankyňu, ktora si uplatňuje zniženie od januara 2005 na dve deti, tzn. o 1%. A teraz ma poziadala, ze ci sa to neda spätne aj za minuly rok. Poviem pravdu, ze doteraz som sa s tym este nestretla. Ak ste niekto tento problem riešili, budem velmi vdacna za akukolvek radu. Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    obávam sa, že ak to urobíš spätne, znamená to za každý mesiac opravný výkaz do sociálky...to sa ti chce preratávať každý mesiac, prepisovať výkazy? ako vypýtaš od sociálky tých pár chechtákov? akurát si vykoleduješ kontrolu...bonus jej daj v ročnom zúčtovaní a na 0,5% sa vy....kašli...to je môj súkromný názor...som zvedavá, čo ti povedia iní...

    Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

    Livia2
    Ja som mala opačný prípad. Zníženie odvodu si uplatňoval aj manžel aj manželka. Po dohode s pobočkou SP mám rozdiel odvodov dopočítať za minulý rok ručne a odviesť v aktuálnom výkaze. Netreba prerábať minuloročné výkazy. Skús si zavolať na SP, možno to bude rovnako aj v tvojom prípade.

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Livia2
    Ja som mala opačný prípad. Zníženie odvodu si uplatňoval aj manžel aj manželka. Po dohode s pobočkou SP mám rozdiel odvodov dopočítať za minulý rok ručne a odviesť v aktuálnom výkaze. Netreba prerábať minuloročné výkazy. Skús si zavolať na SP, možno to bude rovnako aj v tvojom prípade.
    Súhlasím s Líviou2. Tak nám hovorili aj na školení, ktoré robila Soc. poisťovňa v Trnave.

    Zniženie starobného o deti - spätné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.