Zavrieť

Porady

Prosim potrebovala by som poradit na zaciatok podnikania

Dobry vecer,
potrebovala by som od niekoho z odbornikov na zivnosti poradit ako pripadne zacat podnikat v mojom pripade.
Mam 21, som po skole, kozmeticka a vizazistka.
Mam moznost pracovat pre jednu znamu kozmeticku znacku ako kozmeticka poradkyna, a predajca tovaru.
Je moznost otvorit si vlastnu kancelariu v ktorej bude prevadzkovane poradenstvo(nie klasicke osetrenie,len skusanie pripravkov,aj na pleti ale vlastne nie kozmeticky salon.)
Pod akou zivnostou sa to vybavuje a aky je rozdiel od klasickeho salonu?
V podstate je to len predajna s poradenstvom?
A ak sa prosim niekto vyznate blizsie ake su priblizne mesacne poplatky a poplatky na zalozenie zivnosti?

Dakujem za Vas cas a rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Na založenie ŽL potrebuješ výpis z registra trestov a kolok v hodnote 1.000,- Sk. Vzhľadom k Tvojmu vzdelaniu Ti odporúčam vybaviť si ŽL na maloobchodnú činnosť v rozsahu voľných živností, veľkoobchodnú činnosť v rozsahu voľných živností, kozmetické poradenstvo. Keď sa časom rozhodneš otvoriť si kozmetický salón stačí Ti potom zájsť na živnostenské oddelenie a nahlásiť si prevádzku salónu. Teraz si nahlásiš prevádzku predajného miesta. K tomu potrebuješ inšpekčnú knihu a kolok za 50,- Sk. Po vybavní ŽL sa prihlásiš na DÚ, ZP, mestský /obecný/ úrad Ti schváli otváracie hodiny a ešte musíš požiadať aj hygienu o schválenie prevádzky. Na hygienu ešte potrebuješ kolok za 500,- Sk, kópiu ŽL, nájomnú zmluvu o priestoroch a prevádzkový poriadok.

    Prosim potrebovala by som poradit na zaciatok podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.