Zavrieť

Porady

Keratokonus

Máte niekto skúsenosti s touto očnou chorobou? Ja sa s ňou už pasujem 7 rokov.Najprv ľavé oko,teraz už pomaly začína aj pravé.Nosil som klasické šošovky,teraz som objednaný v BA na tvrdé. Má niekto skúsenosti s ich nosením?
Usporiadat
jadara jadara

jadara je offline (nepripojený) jadara

jarora Pozri príspevok
Chcem sa opýtať koľko stojí tvrdá šošovka od Angeliky de Rossi a v Brne. Ďakujem
no presne neviem koľko stoja, ale ja mám na obidve oči a v blave je to okolo 4 000,- Sk
0 0
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

ahojte, som prekvapena, ze tu existuje takato tema. totiz ja tiez trpim touto chorobou a uz dlhe roky. zistili mi to este niekedy pocas studii na VS. najprv to bolo prave oko a postupovalo to velmi rychlo... nevedeli mi prist nato, co to je, az jeden starsi skuselny lekar to zistil a poslal ma na tvrde kontaktne sosovky do brna. videla som vdaka nim ovela lepsie, ale nemohla som si na nich absolutne zvyknut. mala som velmi citlive oci a velmi mi to vadilo. zdalo sa mi, ze aj vdaka tymto tvrdym sosovkam mi choroba viac postupovala, tak potom ani neviem ako, ale privolila som na transplantaciu toho praveho oka. videnie sice nemam az take dobre, pretoze asi neexistuju okuliare, ktore by mi uplne zdokonalili videnie, ale aspon mam pocit, ze choroba sa zastavila a step sa ujal... neviem ako to bude dalej, ale je to uz 20r. snad to este nejaký cas vydrzi Druhe oko-lave sa mi zhorsuje pomalsie. (vdaka Bohu) Nosim stale okuliare, ale uz citim, ze s tym treba nieco robit... neviem, kde tu na Slovensku sa najlepsie operuje. Predtym ma operovali v Brne. (tesne pred revolucou este zadara) Pocula som, že v hlavne v Prahe je to super. Zaujal ma ten Intacs... kto to u nas robi? Len v Blave?
0 0
xazx xazx

xazx je offline (nepripojený) xazx

Re:Katka25 urcite najlepsie v Ba nemocnica SZU Cyrila a Metoda
Antolská Petrzalka u pána profesora MuDr. A Černáka. Mam velmi dobré skusenosti odporucam. Som po transplantacii rohovky a som zatial velmi spokojny.Druhe oko sa mi zhorsuje tiez pomalsie a na to mi p. profesor odporucil Cross Linking (CCL).Skus sa objednat priamo tam alebo potom tiez k p. profesorovi Černakovi na excimer kliniku v Karlovej Vsi Lísčie údolie BA. kontakty na .excimer.sk
0 0
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

xazx Pozri príspevok
Re:Katka25 urcite najlepsie v Ba nemocnica SZU Cyrila a Metoda
Antolská Petrzalka u pána profesora MuDr. A Černáka. Mam velmi dobré skusenosti odporucam. Som po transplantacii rohovky a som zatial velmi spokojny.Druhe oko sa mi zhorsuje tiez pomalsie a na to mi p. profesor odporucil Cross Linking (CCL).Skus sa objednat priamo tam alebo potom tiez k p. profesorovi Černakovi na excimer kliniku v Karlovej Vsi Lísčie údolie BA. kontakty na .excimer.sk
dakujem ti velmi pekne.urcite sa na p.profesora obratim, dufam ze hned po dovolenkovom obdobi.
0 0
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

ozaj xzaz, kto ti robil transpalntaciu? tiez prof.Cernak osobne? vidis ostro aj bez okuliarov ? ako je to teraz po operacii? tiez sa tyzden musi lezal so zaviazanymi ocami?
0 0
xazx xazx

xazx je offline (nepripojený) xazx

Re:Katka25
neviem ci mi robil transplantaciu pan profesor MuDr. Cernak ale bol som spokojny a hlavne s pristupom k pacientom. Velmi dobre. nemusel som mat oci zaviazane mal som len oko prelepene a na terti den uz bez prelepenia. Piaty den som isiel domov. Oko bolelo tak prve dva tri dni ale dalo sa to vydrzat. Bolest je vzdy po hociakej operacii. Teraz sa rohovky transplantuju myslim si ze ovela modernejsimi metodami ako v 80-90-tych rokoch. Videnie je lepsie ako s keratokonusom ale trochu "pokrivene" ale vraj sa to ma zlepsit po vytiahnuti pripadne dotiahnuti niektorych stehov. To ma asi caka tak potom este napisem. Ak by ti pan profesor odporucil Cross linking urcite si to daj urobit je to ovela lepsie ako posledna moznost - transplantacia.
0 0
Stvrty Stvrty

Stvrty je offline (nepripojený) Stvrty

Ahojte

Mám túto diagnózu s odporúčaním na operáciu
Kde v Ba sa mám obrátiť (UV lampa + keratoring) - jedine Antolská? Aké sú čakacie doby? Hradí všetko poisťovňa?

Na Antolskú na čísla MUDr Černáka sa neviem dovolať. Mám tam ísť osobne? Ako ste postupovali vy?
0 0
MiškaH MiškaH

MiškaH je offline (nepripojený) MiškaH

xazx môžem sa prosím opýtať koľko máš rokov? ďakujem
0 0
xazx xazx

xazx je offline (nepripojený) xazx

Re: MiskaH
moj vek 38r. Cital som tvoje prispevky. Mne keraring neodporucili lebo ja som mal na oku keratokonus v stadiu kde bola moznost uz len transplantacie. na druhe oko mi odporucili CCL.
0 0
Stvrty Stvrty

Stvrty je offline (nepripojený) Stvrty

x2x2 Pozri príspevok
Ja som sa teraz dozvedel ze je uz aj daky novy sposob liecby. voperuju ti daky silikonovy kruzok do oka a to je ako nahrada tej tvrdej sosovky. V blave to roby jeden Doktor. Sa tam cez leto chcem obiednat na prehliadku bo s tymi sosovkami su len starosti. Viac krat sa mi stalo ze som napriklad aj jedno stratil (Ak ces kontakt, daj vediat)
x2x2 mozem poprosit aj ja o kontakt? Dik!
0 0
Stvrty Stvrty

Stvrty je offline (nepripojený) Stvrty

Dobre, tak ešte raz.

Očividne je táto diagnóza v ranom štádiu prehliadaná.
Často sa odhalí pri vyšetreniach pred plánovanou laserovou operáciou, ALEBO v neskorom štádiu, kedy katastrofálny stav videnia núti pacienta sa aktívne dožadovať ďalších vyšetrení.

Moja otázka na tých, ktorí operáciu absolvovali: Hradí zdravotná poisťovňa niektoré zo zákrokov? Ak áno, ktoré? A kde sa vykonávajú? Koľko treba čakať?

Mne diagnózu zistili, keď som chcel ísť na odstránenie astigmatizmu laserom. Zistili v súkromnej klinike. K MUDr Černákovi ma sestrička objednala na polovicu augusta. Tak si kladiem otázku, koľko času ešte prejde, kým sa mi dostane od štátneho zariadenia starostlivosť, za ktorú si platím? Čo mám vlastne robiť?
0 0
xazx xazx

xazx je offline (nepripojený) xazx

Re:stvrty
Mas pravdu vatsinou sa to zisti az ked horsie clovek vidi a chce okuliare - to je moj pripad alebo to zistia az ked chce clovek laser. operaciu.No aj ked mne to lekarka zistila v zaciatocnom stadiu tak okrem tvrdych kont. sosoviek nebola v 90-tych rokoch u nas moznost - CCL alebo keraring (keraring je ten kruzok na ktory sa pytas). Ja som do BA za p. profesorom isiel kvoli keraringu lebo aj tie on implantuje no povedal ze pri mojom stadiu keratokonus je to uz neskoro. ale ty skus mozno ty este nemas chorobu tak pokrocilu a u teba sa to bude dat spravit. Ak sa tam nevies dovolat myslim ze to treba len v pondelok. Este lepsie budes mat sa objednat do sukromnej ambulancie excimer. Zaplatis par eur ale mas istotu ze ta zoberu, vysetria a odporucia ti ako dalej.
neviem ci CCL a keraring hradi poistovna ale za transplantaciu co som bol ja som neplatil nic. Napis potom ako si to povybavoval a co dalej.
0 0
Stvrty Stvrty

Stvrty je offline (nepripojený) Stvrty

Je to pravda, v 90tych rokoch nebola možnosť nikde, nielen u nás, CCL sa robí myslím od roku 2001, keraring asi ešte kratšie.

Ale bez ohľadu na existenciu týchto metód - diagnóza často ostáva neodhalená, kým nie je neskoro.

Ak sa niekomu stále zhoršuje astigmatizmus, ktrý podľa všetkých lekárskych príručiek má byť viac menej konštatný(v opačnom prípade je príznakom inej poruchy), tak sa veľmi čudujem prečo ma oftalmológovia nikdy nevyšetrili na podozrenie z keratokonusu. Asi im chýba osveta? Alebo možno aj trestné oznámenia za zanedbanie lekárskej starostlivosti?

Zatiaľ som sa moc nepohol, nemal som ešte čas ísť na poisťovňu, a zisťovať, či podľa ich názoru ide pri keartokonuse o zdravie, a či už pochopili, že sa tým majú zaoberať..
Naposledy upravil Stvrty : 06.07.09 at 10:59
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Stvrty Pozri príspevok
Dobre, tak ešte raz.

Očividne je táto diagnóza v ranom štádiu prehliadaná.
Často sa odhalí pri vyšetreniach pred plánovanou laserovou operáciou, ALEBO v neskorom štádiu, kedy katastrofálny stav videnia núti pacienta sa aktívne dožadovať ďalších vyšetrení.

Moja otázka na tých, ktorí operáciu absolvovali: Hradí zdravotná poisťovňa niektoré zo zákrokov? Ak áno, ktoré? A kde sa vykonávajú? Koľko treba čakať?

Mne diagnózu zistili, keď som chcel ísť na odstránenie astigmatizmu laserom. Zistili v súkromnej klinike. K MUDr Černákovi ma sestrička objednala na polovicu augusta. Tak si kladiem otázku, koľko času ešte prejde, kým sa mi dostane od štátneho zariadenia starostlivosť, za ktorú si platím? Čo mám vlastne robiť?
Su to nesprávne položené otázky a hlavne nesprávnym ľudom.Koľko budeš čakať na vyšetrenie,čo Ti hradí poistovna,kde má zazmluvnené pracoviská a koľko treba čakať je otázka na inštituciu,do ktorej platíš peniaze,čiže na Tvoju zdravotnu poistovnu.
0 0
Stvrty Stvrty

Stvrty je offline (nepripojený) Stvrty

Predtým, ako som tie otázku položil tu, som sa pýtal na poisťovni. Po telefóne žiadna šanca, tak som im poslal otázky písomne. Výsledok - odpovedia mi do 30 dní. Takže najskôr by som si mal vziať dovolenku a začať behať po úradoch. Len sa mi zdalo rozumnejšie skúsiť nájsť aspoň čiastočné odpovede od ľudí s podobnou skúsenosťou tu. Myslel som, že keď sa to volá "porada" , tak mi niekto poradí resp poradím sa o tom s niekym.
Naposledy upravil Stvrty : 09.07.09 at 19:28
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak za pokus to stálo,ale každá poistovna má svoje vlastné pravidlá,inak nastavené limity a čakacie listiny a aby to nebolo také ľahké,tak všetkých 5 poistovní tie pravidlá a limity 1x ročne,vždy ked uzatváraju novu zmluvu,mení.Takže aj keby Ti niekto odpovedal,nevieš čo platí v Tvojej poistovni práve teraz.
0 0
LeBronnQo LeBronnQo

LeBronnQo je offline (nepripojený) LeBronnQo

dnes to zistili aj mne ..d( ..mam isť do BA po tie tvrde šošovky ..nevem o tejto chorobe nič ..môže tato očná choroba spôsobiť aj to najhoršie??..d( ..dakujem
0 0
xazx xazx

xazx je offline (nepripojený) xazx

Urob s tym nieco ale co najskor a to podla toho v akom stadiu je u teba keratokonus. Ak je este v stadiu kedy pomoze CCL nevahaj a daj si to urobit. Kont. sosovky podla mna ak mas chorobu v pociatocnom stadiu nie je dobra volba. Pozri moje predchadzajuce prispevky.
0 0
Ivett28 Ivett28

Ivett28 je offline (nepripojený) Ivett28

Pridávam sa k téme, mne diagnostikovali keratokonus pred 3 rokmi na pravom oku, odporučená mi bola tvrdá kontaktná šošovka. Znášam ju dobre, nosím ju celý deň a veľmi som si na ňu zvykla, videnie bez nej je veľmi slabé. Kontroly u očnej lekárky dopadli vždy dobre, stav stabilizovaný, bez progresie, práve preto som zažila šok keď som išla do CMO v Bratislave, popýtaťať sa na metódu CCLa tam mi zistili že pravé oko je už v zlom stave a pomôže už len transplantácia rohovky a na ľavé oko mi odporučili CCL. Máte niekto skúsenosti s transplantáciou rohovky v CMO Bratislava, veľmi sa toho bojím. Ak máte niekto už po transplantácii, aké je vaše videnie teraz? Boli ste dlhodobo PN? ďakujem za odpoveď...
0 0
§§§§§ §§§§§

§§§§§ je offline (nepripojený) §§§§§

Ahojte, tak ja mám keratokonus diagnostikovaný už 12 rokov, zatiaľ je to stabilizované, ale môžem povedať, že som mala veľké problémy s lekármi, teda lekárkou, neviem či z ješitnosti, alebo čo, nechcela ma roky poslať do Blavy na odborné vyšetrenia, tak som sa raz naštvala a išla som na Antolskú na vlastnú päsť. Diagnozu potvrdili a doporučili ma k dr. Lackovičovi na hybridné kontaktné šošovky. Poznáte to niekto? Lebo som sa tu dočítala len o tvrdých šošovkách, toto sú také v strede vytvrdené a okolo normálny silikon. Sú skvelé, nosím ich už tri roky. Momentálne mám ale nejaký akútny problém, zajtra idem k mojej novej očnej, tak som zvedavá, možno som si len nejakú infekciu zaniesla... Alebo sa to nejak náhle zhoršilo...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať