Zavrieť

Porady

Dar z EÚ - zdaniteľné plnenie alebo nie

Taliansky dovozca registrovaný v ITL pre DPH právnickej osobe registrovanej na území SR pre DPH poskytol hmotný dar vo výške 2 tis. EUR, ktorý prepravil na územie SR. Dar bude sčasti použitý pre výrobné účely spoločnosti, časť z neho je nepoužiteľný odpad. Ako sa bude posudzovať tento dar z pohľadu zákona o DPH. Neviem, či to mám považovať za zdaniteľné plnenie z členskej krajiny alebo vôbec nejde o zdaniteľné plnenie. Zaujímal by ma Váš názor na tento problém.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Monika1 je offline (nepripojený) Monika1

    Monika1
    Vidím, že sa nikto nechytá, tak si píšem sama odpoveď na svoju otázku, aby som pomohla niekomu ak by mal takýto problém ako ja. Ak by vám niekto z členských krajín EÚ poskytol dar bezodplatne, považuje sa tento dar za zdaniteľné plnenie a na Slovensku je potrebné na výstupe z daru odviesť daň. Postupuje sa v zmysle zákona o DPH §8 ods. 3. Na vstupe si môžeme odpočítať daň len z tej časti daru, ktorú použijeme pre svoje ďalšie plnenie.

    slavo je offline (nepripojený) slavo

    slavo
    zdravim,
    aj ja mam taketo dary z EU, dan odvadzam na vystupe,
    a zaroven si ju uplatnujem, kedze tieto dary vstupuju do vyrobnej cinosti
    zaujimalo by ma ale ako to uctujes?

    Dar z EÚ - zdaniteľné plnenie alebo nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.