Zavrieť

Porady

Chov rýb v záhradnom jazierku.

Zdravím. Ma niekto z vás skúsenosti s chovom rýb v záhradnom jazierku. (vybudovanie, prevádzka, ake druhy rýb, rastlín atd) Prip. kde mozem najst info. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzkaCE je offline (nepripojený) zuzkaCE

    zuzkaCE
    O rybách neviem nič, ale hlavne si tam nevpusti potom vodnú korytnačku. Známi tak urobili a ráno mali po rybách!!!!

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    My máme jazierko s pretekajúcou vodou. Niekde pri Trenčíne sme kúpili malé násady pstruhov /cca 100/, dosť rýchlo narastú. Ale tie sú asi vhodné len do pretekajúcej vody.

    Ospaly je offline (nepripojený) Ospaly

    Ospaly
    Takto to planuje aj kamos (kupuje pozemok na konci ktoreho tecie potok) Ja ale take moznosti nemam (neviem ci by to nahradilo precerpavanie cerpadlom)
    Ahoj. Chcel by som na pozemku vykopať jazierko na chov pstruhov. Neviem ale či mi bude stačiť len prečerpávanie čerpadlom a filtrácia(napr.piesková) Nemám potok,len vodu zo studne. Poraďte ak máte niekto skúsenosti. dík

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    V záhradnom jazierku je najlepšie chovať rôznofarebné mutácie karasa zlatého, alebo KOI kapra. Existuje nepreberná škála ich farebných variácií. Dokážu žiť aj v záhradnom jazierku, kde je väčšinou v lete teplá voda, ktorá neobsahuje veľa kyslíka a žiadne iné ryby by tam nevydržali.
    Samozrejme čím väčšie jazierko tým lepšie! V tých hlbších a väčších je treba na zimu spustiť vzduchovanie, aby bublinky zabránili úplnému zamrznutiu. V tých menších by ryby cez zimu zamrzli a tak ich treba dať na zimu niekde, kde im voda nezamrzne.
    S tým potokom to by ma celkom zaujímalo. Popíš ako to máš urobené. Obávam sa, že to musí byť niekde v tieni, aby nebola voda moc teplá a mžno chladnejšie podnebie a prirodzený potok, nie voda zo studne...?

    Chov rýb v záhradnom jazierku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.