Zavrieť

Porady

Stĺpovité ovocné stromy

V katalógu zásielkovej služby pre záhradkárov som objavila stĺpovité ovocné stromy, ktoré vraj dorastajú do výšky cca 2 - 2,5 m, ale sú skutočne úzke, akoby bez konárov, ovocie rastie na týchto stromoch iba okolo kmeňa. Jeden stromček predávajú cca za 650,- Sk. Má už niekto z Vás skúsenosť (dobrú aj zlú) s pestovaním takýchto ovocných stromov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    Myslim si, ze cena 650,-Sk za stromcek je vela. V Ostraticiach pri Topolcanoch predavaju stihle vreteno podstatne lacnejsie. Tie si mozte tvarovat. Som s nimi spokojna, mozes si vybrat odrodu aku chces

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Ďakujem za reakciu, Tina1 ... a vieš mi prosím, poskytnúť bližšie info (tlf. alebo www), kde konkrétne v Topoľčanoch po takéto stromčeky ísť? Predávajú to v záhradníctve, alebo niekde inde? A akú mávaš úrodu z týchto stromčekov? Ešte mi prosím daj vedieť, ktoré druhy pestuješ. A ak by to nebol problém, prilep, prosím, aj nejaké to vlastné foto.

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    Tie stromky mam iba 3. rok takze o nejakej velkej urode este nemozem hovorit. Mam odrodu Fuji, topaz, jonagold, ale zalezi na chuti kazdeho. Vyborna chut ma Fuji. O tie stromky sa treba starat /ale aj o tie od "starkla"/, pri kupe dostanete aj letak ako strihat 1.-5.rok. kontakt: http://www.fructop.sk/

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Myslím, že máš na mysli toto www.sieberz.sk
    Klikni napr. na ovocie. V názve máš napísané, či je strom stĺpovitý.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    ekopo Pozri príspevok
    Myslím, že máš na mysli toto www.sieberz.sk
    Klikni napr. na ovocie. V názve máš napísané, či je strom stĺpovitý.
    no áno, presne tieto stromčeky uvažujem kúpiť do záhradky, len by som rada vedieť, či to už nejaký poraďák odskúšal a ako je s nimi spokojný ???
    ... štíhle vreteno je asi trochu z iného súdka, ako toto... alebo sa mýlim ???

    taťko je offline (nepripojený) taťko

    taťko
    je to pestovanie na vreteno kuriatko, na malom priestore veľa stromov a aj úrody. Pozvi ma na koštovku.

    borob je offline (nepripojený) borob

    borob
    Fuji som sadil minulý rok bez problemov sa ujal a dokonca ukazal aj urodu,mal by to byť rezistentny strom -to znamena minimum alebo žiadna chemicka ochrana-tak mi ho predavali v Blave za zvaračskym ustavom na kopci a cena omnoho nižšia ako 600!!!

    Stĺpovité ovocné stromy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.