Zavrieť

Porady

Ako správne vystaviť faktúru.

FO SZČO platca dane na Slovensku, namontoval českému platcovi dane, ktorý má pridelené české CZ IČ DPH , neregistrovaný na Slovensku plynové zariadenie do automobilu. Montáž prebehla na Slovensku vrátane materiálu.
Poradte ako správne vystaviť faktúru pre českého platcu DPH/ je to s.r.o.
Treba vystaviť bez DPH alebo s DPH??
Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    §16/7 - bez DPH. - práca na hnuteľnom hmotnom majetku.
    Dajte si potvrdiť prehlásenie od odberateľa , že opravované auto opustí územie SR.

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    Ďakujem a ja nemusím robiť žiadne samozdanenie a z materiálu, ktorý som nakúpila na montáž si môžem normálne odpočítať DPH??

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Daduľa Pozri príspevok
    Ďakujem a ja nemusím robiť žiadne samozdanenie a z materiálu, ktorý som nakúpila na montáž si môžem normálne odpočítať DPH??
    Samozdanenie urobí český odberateľ v ČR.
    Nárok na odpočet si môžete uplatniť. ( V prípade, že spĺňate podmienky uplatnenia nároku na odpočet.- §49-51)

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    Čiže ja vystavím faktúru bez DPH, dam si ešte potvrdiť papier že majetok odíde z republiky, a to je všetko???
    Veľmi pekne ďakujem a pekny deň!

    andrea je offline (nepripojený) andrea

    trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac andrea
    Prosím Vás o radu: slovenský dopravca - platiteľ DPH robi prepravu pre slovenskú špedičnú firmu - platca DPH. Prepravu vykona z Talianska do Belgicka. Fakturu vystaviť so slovenskou DPH? Potrebujem to súrne..... ďakujem....

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    andrea Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu: slovenský dopravca - platiteľ DPH robi prepravu pre slovenskú špedičnú firmu - platca DPH. Prepravu vykona z Talianska do Belgicka. Fakturu vystaviť so slovenskou DPH? Potrebujem to súrne..... ďakujem....
    So slov. DPH (platí za podmienky, že šped. firma je platiteľom DPH) §16/1.

    Ako správne vystaviť faktúru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.