Zavrieť

Porady

Melón

Pozná niekto postup,ako urobit melom s rumom? Ja si nepamätám presný postup, viem,že sa do melóna vpicháva rum, zasádruje sa a necha odležať na horšie časy.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hetty je offline (nepripojený) hetty

    hetty
    Aj my sme to tak robili. Naočkoval sa do vnútra rum. Samozrejme melón nemohol byť otvorený. Zasádroval sa a spustili sme ho s vedrom do studne, ale len do takej hĺbky, aby sa nedotkol vody. Asi pol metra nad hladinou. Neviem prečo sa to tak robilo - asi kvôli chladu. Žiaľ niekto nám tie melóny vyhliadol a ochutnal skôr ako sme sa k tomu dostali.

    pikulik je offline (nepripojený) pikulik

    pikulik
    No, ten rumový melón ,to musí byť riadna pochúťka.Aj by som vyskúšala.Koľko deci rumu ide do melóna?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ja som za totáčov,keď melóny neboli bežne k dostaniu zasádrovala dva melóny,aby boli na vianoce. No neoslovilo ma to a druhýkrát som radšej zjedla, ako sádrovala. Tá sadra nesmie mať ani malilinkú dierku,aby sa tam nedostal vzduch.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Tak toto som vyskúšala aj ja na začiatku nášho manželstva, chceli sme mať na Vianoce trošku inú pochúťku! Len raz a nikdy viac, po otvorení sme tzv.melónu sme museli počas silných mrazov vetrať celý dom, smrad až vytláčal oči! Asi diera v sádre? - neviem, ale ďalších 40 rokov som to už veru neskúšala!
    Teraz robievam občas túto lahôdku :
    - melón očistím od jadierok, nakrájam na väčšie kocky, dám do antikorovej misky, prelejem rumom, keď nie je môže byť aj Um, posypať čučoriedkami, opäť melón, kto môže posype si aj práškovým cukrom, prikryť pokrievkou a nechať dobre vychladnúť.
    Návštevy to chválili, len toho rumu bolo akosi - no, spevavo...

    tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

    z malickosti sa sklada svet. ...viac tiny77
    hetty Pozri príspevok
    Aj my sme to tak robili. Naočkoval sa do vnútra rum. Samozrejme melón nemohol byť otvorený. Zasádroval sa a spustili sme ho s vedrom do studne, ale len do takej hĺbky, aby sa nedotkol vody. Asi pol metra nad hladinou. Neviem prečo sa to tak robilo - asi kvôli chladu. Žiaľ niekto nám tie melóny vyhliadol a ochutnal skôr ako sme sa k tomu dostali.
    a co ak melonik padol do vody?? skusali ste pit potom vodu??

    ano presne tak ako pisali vyssie - ak aj dbas na to, aby sa cez sadru nedostal vzduch - ten melon prehnije. a nevyvetras ani do velkej noci

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Ja som tiež kedysi zo zvedavosti napichala melón rumom a podľa odporúčaní zamrazila. Výsledok: zbytočne zabraté miesto v mrazničke, pretože melón po rozmrazení skončil v smetiaku.

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Ak môžem odporučiť, zjedzte melón tak ako je a potom ho zapite rumom. V opačnom prípade škoda melóna a aj rumu. A sádra sa tiež zíde na niečo užitočné.

    hetty je offline (nepripojený) hetty

    hetty
    Ten náš určite nespadol do vody. Našli sme ho pri studni - sadra rozbitá, melón okusaný /bolo vidieť, že človekom/. Potom sme už nemali chuť na takéto experimenty.

    Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

    Fabiana
    hetty Pozri príspevok
    Aj my sme to tak robili. Naočkoval sa do vnútra rum. Samozrejme melón nemohol byť otvorený. Zasádroval sa a spustili sme ho s vedrom do studne, ale len do takej hĺbky, aby sa nedotkol vody. Asi pol metra nad hladinou. Neviem prečo sa to tak robilo - asi kvôli chladu. Žiaľ niekto nám tie melóny vyhliadol a ochutnal skôr ako sme sa k tomu dostali.
    Znie to výborne, keď si to teda zrekapitulujem - na túto pochúťku je potrebný cukrový melón a rum. Čím ten rum naočkuješ? Aké množstvo rumu? Môhol by si to popísať bližšie? Ďakujem.

    Tánička je offline (nepripojený) Tánička

    Tánička
    Fabiana Pozri príspevok
    Znie to výborne, keď si to teda zrekapitulujem - na túto pochúťku je potrebný cukrový melón a rum. Čím ten rum naočkuješ? Aké množstvo rumu? Môhol by si to popísať bližšie? Ďakujem.

    Neviem či sa to oplatí skúšať. Ja mám tiež skúsenosť. Naočkovali sme melón s injekčnou striekačkou rumom, zasadrovali a...... kompletne zhnil.

    jajax je offline (nepripojený) jajax

    Závisláčka jajax
    ten melon s rumom u nas dopadol tak ako u väcsiny.ale ak ozaj neviete co vymysliet s melonom tak vynikajuci je melon na kyslo.mensie melony sa nakrajaju na mesiaciky,zaleju sa nalevom na uhorky-bez cukru a daju sa sterilizovat.kazdy ako je zvyknuty len kratsiu dobu lebo melon vela nepotrebuje.kto chce moze pridat aj feferonku.je to dobre a na pohlad velmi efektne.skusala som aj hrozno a bolo tiez dobre ale len to velke a zda sa mi to drahy spas.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Súhlasím a niet lepšej pochúťky ako melón vodový, teda dyňu červenú nakrájať na kúsky sterilizovať v SKN, najlepší je nie celkom zrelý, s jednou fefe v pohári, u nás to bolo a býva na zabíjačkovú hostinu

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Ešte dovetok. všetci hovoria že počuli aký je dobrý melón s rumom len ho nikto nevidel ani nejedol

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    pavol54 Pozri príspevok
    Súhlasím a niet lepšej pochúťky ako melón vodový, teda dyňu červenú nakrájať na kúsky sterilizovať v SKN, najlepší je nie celkom zrelý, s jednou fefe v pohári, u nás to bolo a býva na zabíjačkovú hostinu
    mňaaaammmmm..... otcova teta ich robila výborné. A hoci nám aj dala recept, nikdy sa nám také dobré nepodarili ......

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Mne melon chutí so šampanským. Do pohárov malou lyžičkou povykrajujem melon bez zrniek a zalejem šampanským ( de luxe) je to vynikajúce, lepšie ako s jahodami. Teraz v záhrade melony krásne dozrievajú, keby sa dalo dopestovať aj to šampanské to by bolo fajn

    betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

    betyna8
    beba13 Pozri príspevok
    Mne melon chutí so šampanským. Do pohárov malou lyžičkou povykrajujem melon bez zrniek a zalejem šampanským ( de luxe) je to vynikajúce, lepšie ako s jahodami. Teraz v záhrade melony krásne dozrievajú, keby sa dalo dopestovať aj to šampanské to by bolo fajn
    ja som ho minule pokrájala aj s iným ovockom do sangrie,tiež mňam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.