Zavrieť

Porady

Starobný dôchodca - trvalý PP - ukončenie

želám pekný deň, máme zamestnanca, kt. u nás pracuje na PZ v trvalom pracovnom pomere a rozhodol sa, že k 05.09.2007 ukončí pracovný pomer.Ja by som sa chcela spýtať či môžme s tým zamestnancom ukončiť PP ak sa dohodneme dohodou § 60 a ešte mám dotaz patrí mu nejaké odstupné alebo odchodné ako to je stým ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak ukončí PP dohodou, nárok na odstupné nevzniká. A kedže je už dôchodca, nárok na odchodné tiež.

    sonička je offline (nepripojený) sonička

    sonička
    Čiže ak som to správne pochopila ak ukončí PP dohodou tak nárok na odstupné mu nevzniká, a prečo nemá nárok na odchodné veď dôchodkový vek dovŕšil dňa 20.03.2007 , dostal rozhodnutie a stal sa poberateľom starobného dôchodku podľa mňa splnil podmienky nároku na odchodné.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Má nárok na odchodné. Pozri ZP § 76

    (6) Pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na predčasný starobný dôchodok, starobný dôchodok a invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, patrí zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku podľa § 134, ak požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo bezprostredne po jeho skončení.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    V prísp. si nepísala , či je to jeho prvý odchod do dôch., ak je to jeho prvý, tak nárok mu vznikne .

    Starobný dôchodca - trvalý PP - ukončenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.