Zavrieť

Porady

Odborná spôsobilosť v doprave

Vie mi prosím niekto poradiť čo je obsahom skúšky na odbornú spôsobilosť na podnikanie v cestnej doprave.Dakujem
Usporiadat
augustino_11 augustino_11

augustino_11 je offline (nepripojený) augustino_11

Dobry den, ak by niekto mal zaujem o podrobnejsie informacie ohladom testov k odbornej sposobilosti pre nakladnu cestu dopravu, konkretne testovych otazok, pripadovych studii a ich odpovedi, nech ma kontaktuje mailom: cechmaster@gmail.com
0 0
Standa Standa

Standa je offline (nepripojený) Standa

Ja len stále nechápem ako niekto môže zrušiť už získanú odbornú spôsobilosť. Veď sa ju získalo na základe niečoho ( školenie, maturita...). Neviem si to vysvetli, či maturitná skúška z pred roku 1999 je menejcenná ako maturitná skúška vykonaná po tomto dátume, alebo tí čo maturovali pred 30.9.1999 a stále pracujú v odbore cestnej dopravy, sa menej vyznajú v problematike ako niekto kto absolvoval nejaký kurz odbornej spôsobilosti? Veď v Nariadení 1071/2009 na ktoré sa všetci odvolávajú sa nič nepíše o tom, že by sa mali už vydané odborné spôsobilosti zrušiť, alebo im ukončiť platnosť. Hovorí sa tam " je potrebné modernizovať platné pravidlá udeľovanie povolení na výkon povolanie...." a nie riešiť tie ktoré už boli udelené a bez problémov fungujú a nie je dôvod odoberať. Fakt nechápem o čo tu ide, ak neberiem do úvahy peniaze vysolené za literatúru ku skúškam ako aj za absolvovanie skúšky. Skôr sa mi zdá, že niektorí členovia komisií si čistia svoj obchodný priestor, keďže členmi týchto komisií ktorí rozhodujú či sa odborná spôsobilosť uzná alebo nie sú vo veľkej miere aj majitelia dopravných firiem
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Standa Pozri príspevok
Ja len stále nechápem ako niekto môže zrušiť už získanú odbornú spôsobilosť. Veď sa ju získalo na základe niečoho ( školenie, maturita...). Neviem si to vysvetli, či maturitná skúška z pred roku 1999 je menejcenná ako maturitná skúška vykonaná po tomto dátume, alebo tí čo maturovali pred 30.9.1999 a stále pracujú v odbore cestnej dopravy, sa menej vyznajú v problematike ako niekto kto absolvoval nejaký kurz odbornej spôsobilosti? Veď v Nariadení 1071/2009 na ktoré sa všetci odvolávajú sa nič nepíše o tom, že by sa mali už vydané odborné spôsobilosti zrušiť, alebo im ukončiť platnosť. Hovorí sa tam " je potrebné modernizovať platné pravidlá udeľovanie povolení na výkon povolanie...." a nie riešiť tie ktoré už boli udelené a bez problémov fungujú a nie je dôvod odoberať. Fakt nechápem o čo tu ide, ak neberiem do úvahy peniaze vysolené za literatúru ku skúškam ako aj za absolvovanie skúšky. Skôr sa mi zdá, že niektorí členovia komisií si čistia svoj obchodný priestor, keďže členmi týchto komisií ktorí rozhodujú či sa odborná spôsobilosť uzná alebo nie sú vo veľkej miere aj majitelia dopravných firiem

Nie je problém v tom, či niekto štúdium v odbore ukončil pred rokom 1999, ale v tom, že Krajské úrady dopravy pred rokom 1999 vydávali Osvedčenia (či už na základe štúdia alebo na základe vykonanej skúšky), ktoré neboli v súlade s normami EU, tzn. v súčasnosti stratili platnosť.
0 0
veducidopravy veducidopravy

veducidopravy je offline (nepripojený) veducidopravy

Ponukam svoju odbornu sposobilost v doprave na preukazanie odbornej sposobilosti pre prevadzkovatela dopravy podla z 56/2012.
Vlastnim odbornu sposobilost na: nakladnu dopravu
osobnu dopravu
taxislužbu
Aktivne pracujem v doprave, mam prax na pozicii veduceho dopravy, vysoka flexibilita , bezúhonnost... SNV, PP, okolie ... cela SR (dohoda)
0918649689
0 0
dyxfghd dyxfghd

dyxfghd je offline (nepripojený) dyxfghd

V Banskej Bystrici sa to robí za úplatok 300€ aj bez skúšok....
0 0
igigi747 igigi747

igigi747 je offline (nepripojený) igigi747

Dyxfghd poprosil by som na vás kontakt,chcel by som sa informovať o tej odbornej spôsobilosti v doprave co sa da urobiť v BB .môj kontakt je sv.idko@gmail.com
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať