Zavrieť

Porady

seknutie v krížoch

pekny den prajem,

minuly tyzden v stredu ma seklo v krizoch a odvtedy to stale citim je to pomaly tyzden a nechce to prestat, mastin si to specialnou mastou na stuhnute svalstvo, bolave klby atd.

zajtra planujem ist na masaze, len neviem ci mi to nemoze uskodit.
poradite nieco co zaberie?

obstreky a injekcie nechavam az na koniec.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Obstreky/vcelicky/ pomozu vyborne od bolesti,mozem odporucat

    martinaj je offline (nepripojený) martinaj

    martinaj
    Mne pomáha nahrievanie elektrickou poduškou.
    A tiež sú dobré kapsaicínove náplasti - to je taká veľka náplasť, ktorá po krátkom čase po nalepení na kožu v oblasti bolesti začne neuveriteľne hriať, až pálivo štípať. Náplasť hreje asi tri dni, teplo postupne slabne. Miesto s náplasťou si potom nenahrievam, lebo by bolo teplo silnejšie. Upozorňujem však, že strhávať náplasť je nutné ráznym trhnutím (ako pri depilácii). Zabolí to, ale je to lepšie, ako odtrhávať ju po kúskoch a trpieť.

    P.S. Kapsaicín obsahujú aj čili papričky...

    Clone1 je offline (nepripojený) Clone1

    Clone1
    oki dakujem z Pk nie som, dnes este budem musiet zvladnut rocha narocnejsieho pohybu a hybat sa musim nakolko v stvrtok letim na dovolenku a musim ponakupovat par veci ale inak sa budem snazit nenamahat.

    prejde to aj samo a neuskodi mi klasicka masaz?

    dakujem

    puff je offline (nepripojený) puff

    puff
    Teplý obklad a klasická masáž, to určite tiež pomáha. Oveľa rýchlejší účinok majú banky. Ale to už v krížovej časti nie je také príjemné ako masáž, ale má to okamžitý efekt.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    prejde to aj samo a neuskodi mi klasicka masaz
    samé to prejde, ale trvá to dlhšie, úplne najlepšie /moja skúsenosť/je nahriať sa elektrickou poduškou /s masážou veľmi opatrne/, potom nejaký veľmi dobrý čajík /s výberom pomôžu v lekárni/ a jednu tabl. ibalgin

    gabriska je offline (nepripojený) gabriska

    gabriska
    Ja by som bola s tymi teplymi obkladmi a masazami opatrnejsia. V 1. rade by bolo dobre zistit pricinu "seknutia" - ci to je nasledkom prudkeho pohybu, napr. dvihanie nejakeho tazsieho predmetu v nespravnej polohe - v tom pripade sa moze jednat o vyskocenie platnicky, resp. pricviknuty nerv, vhodne by bolo navstivit chiropraktika, tam nepomozu ziadne specialne masticky. No a dalsia moznost moze byt prechladnutie, co je skor ochorenie nerv. systemu.Ak sa jedna o zapal sed. nervu, tzv. ischias, kde bolest vystreluje az do jednej koncatiny, vtedy v ziadnom pripade nedavat teply obklad, to zapal moze len skomplikovat!!!! Hovorim z vlastnej skusenosti, viackrat som prekonala ischias a stale sa to vracia.V mojom pripade ale bolo jedno, ci som krize natierala len mastickami, alebo dostavala injekcie, nic nepomohlo, bolest vzdy presla az po niekolkych tyzdnoch kludu na lozku.A najhorsie je to, ze stale citim napatie v krizoch... Mam sedave zamestnanie = nedostatok pohybu a po porode oslabene brusne svalstvo, co podla neurologa moze byt tiez na pricine...Takze ak ste podobny pripad ako ja, tam pomoze (preventivne)len uplne zmenit zivotny styl. Co sa tyka liekov, ja som uzivala FLUGALIN, ktr. mi sice trochu zmiernil bolesti, ale mal silne vedlajsie ucinky (hnacky), tak som ho musela vysadit....skratka "nekonecna story" Ak niekto vie, ako sa NAVZDY zbavit tej bolesti, piste piste piste....

    Clone1 je offline (nepripojený) Clone1

    Clone1
    seklo ma pri dvihany velmi tazkeho predmetu Cca 130 Kg rolky, ktoru som posuval - šúchal po zemi odomna vpred a ako som zabral vtedy ma seklo 1 az 3 den kaput je to cca mesiac skoro ale citim to stale

    jasu je offline (nepripojený) jasu

    jasu
    myslim, ze so seknutim ma skusenost viacero z nas. S tym, co spomina gabriska mozem len suhlasit, treba zistit pricinu. ale v tvojom priipade to musi byt spojene s prudkym pohybom. Trocha kludu, kvalitna masaz a potom treba zacat cvicit a posilnovat chrbtove svalstvo. presne takto reaguju svaly, ktore cely den nic nerobia, hlavne my ( teda ja a spol) kancelarsky sme viac ohrozeni. po presedenom dni pride nejaka fizicka namaha, svaly to nezvladnu a jednoducho ta sekne. je to neprijeme to ano, preto je lepsie tomu predist spravnou prevenciou a to je cvicenie, plavanie, posilnovanie... nic ine neporadim ( nie som lekar, hovorim z vlastnej skusenosti) Prajem rychle uzdravenie a nicim nerusenu dovolenku

    Clone1 je offline (nepripojený) Clone1

    Clone1
    no plavat plavem pravidelne 1 az 2x tyzdenne posilovat neposilujem ale chystam sa lebo nemam cas a fyzicky pracujem s tyzsimi predmetmi po cely den okrem toho jazdim na bicykli cize neviem ci v tom to bude

    bastila je offline (nepripojený) bastila

    bastila
    pri seknuti v krizoch neodporucam klasicku ani ziadnu inu masaz, teplo je vhodne, ale len suche teplo..t.j. infracervene alebo fen, odporucam skusit teplo a keby sa to nahodou zhorsilo tak urcite s teplom nepokracovat vtedy ide o zapal...medikamenty urcite nejake myorelaxans......domace myorelax.je poharik paalenej , ale NIE V KOMBINACII S LIEKMI!! ...a samozrejme urcite je potrebna protibolestiva poloha to je na boku , alebo este lepsia je v lahu na hrbte s vysoko podlozenymi dolnymi koncatinami.....takze ziadne chiropraktiky, masaze ...hlavne KLUD KLUD a KLUD.....

    josiph68 je offline (nepripojený) josiph68

    josiph68
    ja už som vyskúšal toho veľa.mám vyskočenú platničku 9mm,no v akútnom stave pomôžu infúzie u chirurga,ináč som sa naučil s bolesťou žiť.

    johnatan je offline (nepripojený) johnatan

    johnatan
    ak niekoho sekne v ziadnom pripade by som neodporucal nic ine ako pokoj na lozku suche teplo a klud nic ine. Ziadne masaze by som neodporucal viem o com hovorim mam za sebou dve operacie chrbtice v lumbalnej casti hernia disci intervertebralis takze klud lozko a mozno nejaky ibalgin, ibuprofen.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Marian19 Pozri príspevok
    pekny den prajem,

    minuly tyzden v stredu ma seklo v krizoch a odvtedy to stale citim je to pomaly tyzden a nechce to prestat, mastin si to specialnou mastou na stuhnute svalstvo, bolave klby atd.

    zajtra planujem ist na masaze, len neviem ci mi to nemoze uskodit.
    poradite nieco co zaberie?

    obstreky a injekcie nechavam az na koniec.

    dakujem

    lekár, podá injekciu po ktorej by sa vám malo ulaviť

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Mna seklo vcera, pri pravidelnej rannej rozvicke, konkretne pri drepoch. Nebolo to nic strasne, ale rozcvicku som radsej ukoncil. Pocas celeho dna som mal problem si sadnut, lahnut a chodil som trochu dopredu nahnuty.
    Vecer ked som videl svoju postavu v zrkadle tak mi prislo zle ....
    Neviem ako to popisat, ale od pasa hore som mal telo zvlnene (pohlad spredu), tazko to popisat, ale bolo to strasne.
    Noc som prespal celkom v pohode a rano to uz bolo lepsie. Teraz je vecer a uz sa celkom v pohode pohybujem, nemam az taky problem si lahnut/sadnut. Telo sa mi trocha narovnalo, ale stale je to deformovane (je to vidiet aj zo zadu, pri krizoch mi chrbicu taha do pravej strany.
    Uvidim ake to bude rano .... nemam nejaku chut ist k lekarovi, ale ak to nebude lepsie (a zajtra je piatok) tak tam asi pojdem
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jurivo Ak sa to stalo pri rozcvičke tak nemusí ísť o klasické seknutie. Pravdepodobne je natiahnutý chrbtový, bedrový alebo sedací sval. V horšom prípade môže ísť o zablokovaný kĺb stavca, ktorý tlačí na koreň nervu. Pomáha kľud, pomalý strečing a cviky na uvoľnenie chrbtice. Svaly po čase povolia a bolesť sa stratí. Niekedy to trvá trochu dlhšie, záleží na tom v akom rozsahu to je.
    m1chal Toto mam uz pravidelne. U mna sa jedna o posunuty stavec s tym, ze ten tlaci na nerv. Chrbat sa ti ohol preto, aby si nemal vahu na tom mieste, cize je to pre teba dobre a prestane to.
    Co sa tyka liecby, tak u mna pomohol jedine chiropraktik alebo thajska masaz. Oni vedia dany stavec dat na spravne miesto. Ziadne masticky a lekari nepomohli.
    Fero11 Prave som sa vratil z masaze + banky a citim sa celkom OK, no ohnuty som stale
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.