Zavrieť

Porady

prvé príznaky tehotenstva

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Lalalalka
Dobrý večer, potrebujem poradiť, ..asi pred dvoma tyždnami ma začalo bolievať v podbrušku, citim sa celkom ina ako keby som to nebola ani ja, mala som menštruaciu len dva dni čo u mňa neni obvykle, citim sa ako keby mam teplotu nesmierne som smadna, uz len pri pomysleny na vodu ju hned potrebujem, stale som unavena som rada ked sa idem najest a to je dalsi problem, bez problemov dokážem zjest aj tri porcie a stale mam na niečo chuť čo by som si ešte dala
v lekárni je dostať kúpiť tehotenský test.. o takej možnosti vies?
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

zaphira Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kedy najskôr sa dá zistiť, že je žena tehotná, myslím, kedy sa prejavia prvé, tie najskoršie príznaky (bez použitia tehotenstkého testu). Čo sa prejaví skôr ako vynechanie menštruácie?
Ako dlho - koľko dní trvá kým prejde vajíčko z vajíčkovodu do maternice? A následne von z tela?
Ďakujem za odpoveď.
Asi 30 hodín po oplodnení je zygota v dvojbunkovom štádiu, po troch dňoch hovoríme o viacbunkovom štádiu a po štyroch dňoch pozostáva zo 100 jednotlivých buniek. Šiesty deň po oplodnení začína uhniezďovanie v maternici a trvá asi dva dni.
Zaphira, ak poznáš svoje telo dobre, tak pravdepodobne veľmi skoro spoznáš, že si tehotná. Väčšina žien rozpozná prvé príznaky po uhniezdení vajíčka v materenici, čiže tých pár dní po oplodnení. Čo sa prvých príznakov týka, tie by sa dali rozdeliť na SPOĽAHLIVÉ: pozitívny tehotenský test a potvrdenie ultrazvukom a NESPOĽAHLIVÉ:
1. náhly pocit hladu - vlčí hlad - prichádza odrazu
2. tmavšie sfarbenie prsných bradaviek
3. bolesti v podbrušku a krvácanie ľahké špinenie - približne 8 dní po oplodnení môže prísť ku krvácaniu tzv. uhniezďovaciemu špineniu a taktiež v termíne menštruácie môže prísť k tmavému výtoku
4. časté nutkanie na močenie - keď sa embryo uhniezdilo a produkuje hormón GCG, budeš potrebovať častejšie ako inokedy
5.únava - veľké množstvo progesterónu dáva pocit akoby si sa zúčastnila maratónu, i keď máš za sebou bežný deň. je to najčastejší príznak, ale nie spoľahlivý.
6. citlivé, naliate prsníky - v tehotenstve bývajú prsníky citlivé na dotyk, je to porovnateľné s časom pred menštruáciou, ale intenzívnejšie. Keď si telo zvykne na zvýšenú koncentráciu hormónov, tento pocit ustúpi
7. ranné nevoľnosti - keď budeš mať šťastie, vôbec sa s tým stretnúť nemusíš, u niektorých žien ide skôr o nechutenstvo, odpor k jedlu alebo vôni. Jednoducho sa môžeš cítiť zle, nemusí sa to týkať rána, ale naopak celého dňa. Môže prísť k zmene chutí, pocit chuti po káve, kove. Jedlá ktoré si mala rada vôbec nemusíš.
8. ak si náhodou meriaš bazálnu teplotu a táto sa 18 dní v kuse drží nad normálom si pravdepodobne tehotná.
9. vynechaná menštruácia - týka sa to samozrejme pravidelnej menštruácie
Mám tri deti a u každého z nich som mala iné príznaky. Pri prvom synovi som skoro denne jedla ryby. Pri dcére som mala odpor k sladkému a milovala som vôňu vlhkých pivníca kávy. Pri treťom synovi som jedla veľa, veľa ovocia. Len jedno bolo spoločné pri všetkých troch - nemala som žiadne problémy, bola som veľmi hyperaktívna a nesmierne spokojná, čo prajem všetkým.
1 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
tamizo Pozri príspevok
dobry den chcem sa opytat,
priatelku strasne bolia prsia 11 dni jej mimo periody
stalo sa to aj minuly mesiac ale take bolesti prsnikov este nemala
testy uz kupujeme na kvanta teraz sme to od poslednej periody este neskusali otestovat
bejbo velmi chceme a chcem sa len spytat moze byt tehotna pretoze kazdy dalsi nezdar je dost demotivujuci dakujem a pozdravujem
Každý lekár vám povie, prestaňte sa zameriavať na to, že chcete splodiť dieťa. Uvoľnite sa a skúste sex prežívať bez toho, aby ste mysleli na to, že výsledkom má byť dieťa.
Testy nekupujte a nechajte všetkému voľný priebeh!
1 0
Ivka161172 Ivka161172

Ivka161172 je offline (nepripojený) Ivka161172

articocka Pozri príspevok
Ahojte ja som tu nova a rada by som sa k vam pridala. Ako tak bruzdam po nete a zistujem ake su prve priznaky tehotenstva, som narazila na toto forum. Vskutku ma zaujala vasa konverzacia a kadeco som sa tu dozvedela, lebo sama sa trapim s tym ci som naozaj tehotna.Predsa uz som po 3 rokoch mimo cviku. S manzelom sme sa dohodli, ze by sme mohli popracovat na surodencovi pre naseho 3 rocneho syna. Prve pokusy sa uskutocnili 17.6., ale vtedy ma prekvapil menzes aj ked trval 4 dni a bol neobvykli. Druhy pokus bol 7.7. a 14.7. som si urobila prvy test a bol negativny.Som v ocakavani na menzes, ktory ma prist tak za 5 dni. Priznaky mam jemne tlaky v prsnikoch co nemavam, bolesti niekedy az podave v podbrusku, naduvanie a zaha, s ktorou mame problemy v rodine aj tak. Vzhladok k tomu, ze nanu beriem lieky ma uz netrapila. Napriek tomu ju mam posledne 3 dni rano a neskor ustupy sama.

Weronika12-na zaklade tvojho poosledneho prispevku som sa sem pridala. ked citam tvoj prispevok, akoby som citala o sebe. Mam vysoky tlak, som nan aj liecena ale poslednudobu ho mam nizky na svoje pomery.tlak v podbrusku a menzes tiez tak za 5 dni. Keed zistis ako si dopadla daj vediet. dakujem a ja naopak som zvedava co bude so mnou.). Na jednej strane sa velmi tesim ak nam zto vyslo a na druhej strane sa bojim ze sa tesim zbytocne. zacala som ako prevenciu brat kys. listovu. dobru noc
Articocka, ja si myslím že si si dosť zavčasu urobila test, keď menzes ti má prísť až o 5 dní. Urob si tak ako ja keď mi meškal tri dni. V pondelok som čakala že dostanem a keď neprišiel do piatku tak som si urobila a vyšiel pozitívny. Od pondelku som cítila ťažobu na žalúdku ale myslela som si že je to z týchto horúčav. No ale keď som mala vo štvrtok hustý výtok tak som si bola istá, že som tehotná. Teraz mi už pribúdajú ďalšie typické príznaky, bolesti v podbušku aj prsia mám citlivé ......

Podľa mňa je zbytočné si robiť testy predtým ako má prísť menzes. Mám skúsenosť, že príznaky som mala týždeň vopred, tak som si test kúpila vyšiel negatívny a hned som aj menzes dostala, tak ma to nahnevalo. Mohla som počkať jeden dva dni a test by som ušetrila na inokedy.
1 0
articocka articocka

articocka je offline (nepripojený) articocka

Ivka 161172- to je strasne, co si musela prezivat. Toto ma udivuje ze s polovice zien robia hysterky a neveria a nepocuvaju co ich trapy a potom ani nic nerobia. Fakt radsej umriet ako prezit nieco take, ale si odvazna a dufam ze tentoraz vsetko bude lepsie a kazdopadne ssa dostanes do lepsich ruk. Toto bol tvoj pribeh? rozplakal mna a modlim sa, aby som nikdy nic take nemusela prezit a ani nikto iny. Co moze byt horsie pre zenu ako nedrzat svoju malicku a spolocne s nou sa tesit zo zivota. Jeden nepatrny krok ktory ti zmeni zivot. Moja sesterke tiez odtiekle plodova voda a o 24 hodin nato dosli. Potom maleho tahali von pelotou, ale chvalabohu pre neho to dobre dopadlo.Takze omyly sa deju, ale myslim ze tu nie su povolene kedze sa jedna o ludsky zivot.Vela stastia.
1 0
1lucinda1 1lucinda1

1lucinda1 je offline (nepripojený) 1lucinda1

Ahojte baby ja len chcem povedat tym čo sa snažia o babatko čo mne poradil moj doktor tiež som chcela otehotniet a nedarilo sa nam rok tak mi doktor povedal nech si značim do kalendara kedy sme sa milovali presne kedy mam menzes kedy aky vytok podla toho mi povedal kedy mam plodne dni a aby sme sa 4 dni pred plodnymi dnami vobec nemilovali a potom to skusili po tomto som otehotnela hned na prvy šup a o 9mesiacov sme sa už hrali takto to vraj radi každej žene vraj ak sa milujeme každy den tie spermie su menej kvalitne a pohyblive a tiež treba zistit kedy ma žena plodne dni lebo niektora ich može mat aj počas menzesu aj ked takych je menej ale to vam gyn. zisti podla ultrazvuku kedy je ovulacia a všetkym babam prajem ktore chcu otehotniet nech sa im to čoskoro podari pekny deň prajem
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

chapem vsetky co tu pisu,hlavne tei,ktore si tehotenstvo velmi zelaju.treba pockat,nic neunahlit,cim viac si vsugeruvavate "tehotenske stavy",tym viac bude boliet sklamanie ak to nebude ono-viem o com hovorim.......
dajte si cas a uvolnite sa!!!!!!!!!
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

jasmin rahoman
gdo mi moze poradit malasom s pratelo sex pez ocharani 2 kar za noc ale ked sa spravil nie do mana a po minute zas sme pokracovali nie viem ci mozem byt tehotna kolko sperma stacia abi som bola tehotna prosim o radu dakjem
koľko ? stačí jedna spermia.......to hádam vieš......
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Lalalalka
Dobrý večer, potrebujem poradiť, ..asi pred dvoma tyždnami ma začalo bolievať v podbrušku, citim sa celkom ina ako keby som to nebola ani ja, mala som menštruaciu len dva dni čo u mňa neni obvykle, citim sa ako keby mam teplotu nesmierne som smadna, uz len pri pomysleny na vodu ju hned potrebujem, stale som unavena som rada ked sa idem najest a to je dalsi problem, bez problemov dokážem zjest aj tri porcie a stale mam na niečo chuť čo by som si ešte dala
Prepac, ale co cakas? Ze ti niekto na 100% potvrdi,alebo vyvrati tehotenstvo cez monitor na zaklade tvojho prispevku?

Rozumnejsiu radu,ako to, ze mas navstivit gynekologa ti nikto neda...
1 0
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

Môžem prispieť len vlastnou skúsenosťou. Keďže som bola fajčiarka, prejavilo sa mi to tým, že mi cigareta vôbec nechutila a už to bolo jasné. Iné príznaky, ako rôzne chute na jedlo sa prejavili až neskôr.
0 0
gabriska gabriska

gabriska je offline (nepripojený) gabriska

Ja mam zasa skusenost s vonami, resp. kadejakymi pachmi, napr. aj dovtedy oblubeny parfem som nemohla absolutne ani citit, potom napr. zubna pasta, ktr. som musela vymenit za uplne inu znacku a pod.Mimochodom, urcite by som sa ale nespoliehala na ziadne taketo a podobne "priznaky"...Ved dokonca ani test urobeny pred (ne) ocakavanou menstruaciou nemusi byt 100%. Zalezi od toho, kedy doslo k pocatiu a potom je to otazka 5-10 dni, kym sa vajicko uhniezdi v maternici a kym telo zacne produkovat hormon HCG, ktr. je v tele pritomny prave v tehotenstve. Takze odporucam v kazdom pripade mat trosku trpezlivosti, pockat, kym nebude meskat menstruacia, urobit test a potom navstivit gynekologa + odobrat vzorku krvi atd.Vela na tuto temu najdete aj na nete, napr. si pozri stranku http://www.primar.sk/Page.aspx?ID=2649.
Prajem pekny vecer
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
zvracanie, nadúvanie, pachy...
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Ešte pred vynechaním menzesu, obrovská chuť na jedlo,napätie v prsiach a väčšia citlivosť na rôzne pachy. Po oplodnení vajíčka, vajíčko putuje do maternice a kým sa v nej uhniezdi prejde 6-10 dní. Ja som vždy vedela, kedy som zostala tehotná, lebo ma to usadenie vajíčka v maternici vždy strašne zabolelo, až tak, že som sa na to zobudila.
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Rada by som sa spýtala či má niekto skúsenosť /akúkoľvek/ s výpočtami počatia podľa Eugena Jonáša. Nejde o to, kedy sa narodí chlapec/dievča, ale o to kedy je správny čas otehotnieť.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Podľa mojich skúseností s Jonášovou metódou je to asi takto: Ak si úplne zdravá, nemáš žiadne zrasty, anovulačný cyklus, nemáš zrasty, nemáš endometriozu, toxoplazmozu, polycystické vaječníky, no proste nejaké iné prekážky, tak sa dá podľa toho orientovať. Ale ak nie sú úplne zdravá, tak to fungovať nemôže a sú to zbytočne vyhodené peniaze.
A príznak tehotenstva? Hoci každé tehotenstvo (z vlastnej skúsenosti) je úplné odlišné, tak jeden príznak som mala vždy rovnaký. Ak som sa sledovala, tak po počatí do tých cca 12 dní ma tak zvláštne zapichalo v maternici - 3x posebe.
Prajem veľa šťastia!
0 0
anmary anmary

anmary je offline (nepripojený) anmary

Podľa lekárky je všetko v poriadku. Prvé tehotenstvo bezproblémové, dokonca "na prvý šup". A teraz už rok nie a nie.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Mne sa chcelo velmi spat. A vadilo mi ohrievane kurca. Smrdelo mi a nechutilo. A tiez cela chladnicka. A mala som chut na slane - sterilizovanu kukuricu a zemiakove lupienky. Ziadne kysle uhorky.

anmary VYDRZAT a NESTRESOVAT SA.
Mam kamosku, ktora nemohla otehotniet, bola na viacerych umelych oplodneniach a nakoniec, ked si povedala, ze toho stresu a sklamania uz bolo dost - otehotnela prirodzene.
Nemboj! Idu dlhe zimne vecery, to zvladnete........
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Robila ti lekárka napr. hormonálny profil? Už len zvýšený prolaktín ti bráni v otehotneniu.
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

Ako tu už bolo písané, tak medzi prvými sa aj u mňa objavila zmena vo vnímaní pachov a vôní...a hneď na to časté močenie (pomaly som sama seba stretávala cestou na toaletu)...no a ešte som bola od samého začiatku priveľmi precitlivelá (plakala som nad polročnou dcérkou, že mi veľmi rýchlo vyrástla, plakala som keď som čítala v časopise že žena Maroša Kramára materstvom opeknela a ja som sa cítila byť veeeeľmi škaredá...)


Anmary - naozaj sa netreba stresovať, keď to má prísť, tak to príde. Držím pršteky.

0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

k tomu skúšaniu a vyšetreniu- otehotneniu môžu brániť aj problémy so štítnou žľazou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať