Zavrieť

Porady

platba kartou_faktúra

Prosím o radu ako postupovať v nasledovnom prípade t.j. aké doklady budú relevantné pre daňový úrad. Podnikateľ si objedná tovar v zahraničí napr. v USA (môžu to byť rôzne dáta, fotografie..., ktoré mu prídu v elektronickej forme prostredníctvom internetu. Systém pri objednávke vygeneruje invoice (faktúru) ktorú zaplatí platobnou kartou. Odberateľ však na základe takto urobeného obchodu nevie??? účtovne dokladovať správne faktúru pretože nie je podpísaná atď. Jediný doklad je z banky na výpise z bežného účtu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    heico Pozri príspevok
    Prosím o radu ako postupovať v nasledovnom prípade t.j. aké doklady budú relevantné pre daňový úrad. Podnikateľ si objedná tovar v zahraničí napr. v USA (môžu to byť rôzne dáta, fotografie..., ktoré mu prídu v elektronickej forme prostredníctvom internetu. Systém pri objednávke vygeneruje invoice (faktúru) ktorú zaplatí platobnou kartou. Odberateľ však na základe takto urobeného obchodu nevie??? účtovne dokladovať správne faktúru pretože nie je podpísaná atď. Jediný doklad je z banky na výpise z bežného účtu.
    Ja som sa pri daňovej kontrole stretla, že takúto faktúru akceptovali v elektronickej podobe, dokonca tam mali aj odfaxovanú. Bolo to konkrétne zo Švajčiarska, pretože keď sme pýtali od nich poslať faktúru poštou orazenú a podpísanú, tak nás vysmiali, že čo to od nich ešte chceme.

    heico je offline (nepripojený) heico

    heico
    Veľmi pekne ďakujem. Konzultoval som to na DU a potvrdili mi to isté, že ako danový doklad postačí vytlačená faktúra z počítača

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    ahoj poraďáci,

    aký je váš názor: keď FO, účtujúca v sústave JÚ, uhrádza dodávateľskú faktúru platobnou kartou, stačí, ak obdrží len potvrdenku z POS terminálu?? Nemal by dostať k takej platbe aj doklad z ERP?? Pokladníčka dodávateľa tvrdí, že do účtovníctva stačí ten spomenutý lístok z POS terminálu a žiadny iný doklad nie je ochotná vydať.
    Ďakujem za odpoveď.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    myslim ze staci, tiez som nedavno platil fakturu kartou, dostal som iba listocek z POS.
    danovy doklad predsa mas - fakturu
    potvrdenie o platbe mas - vypis z uctu + listok z POS
    aky iny doklad by si chcela?

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    vo všetkom s tebou súhlasím,
    ibaže doteraz ku kazdej úhrade faktúry platobnou kartou sme dostávali aj doklad z ERP ...... prípadne príjmový doklad - pri úhrade faktúry Orange napr.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    neviem ako funguje ERP, ale je mozne ze by to potom mala v ucte 2x, teda 2x fakturu, kedze aj blocek z ERP je povazovany za fakturu.

    to ze v orindzi ti daju aj doklad z ERP, neznamena ze to automaticky urobi aj iny subjekt. hlavne ked nemusi....

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ja mám takisto faktúry platené kartou, len bloček o zaplatení kartou. Veď faktúru zaevidujem, a takisto potom aj platbu. Aspoň sa mi do účta nedostane nič 2x.

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    ďakujem vám. Takže lístoček z terminálu stačí. A netreba si nad tým ďalej lámať hlavu .....

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Mohli by ste mi napisať ako takuto fakturu z orange účtujete v Pú.

    faktúra: 518/321
    ale potom je táto faktúra zaplatené na pobočke Orangu platobnou kartou, ku ktorej dostanem príjmový pokladničný doklad + doklad z terminálu o bezhotovostnej platbe. Neskôr mi príde výpis z Bú. Účtujete to cez priebežné položky? Ako?
    Ďakujem za radu.

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Mohli by ste mi poriadiť s účtovaním v Pú pri zaplatení fa od Orangu platobnou kartou?
    Evidencia fa 518/321
    Pri platbe na pobočke dostanem PPD + doklad z terminálu o platbe kartou? Ako to zaúčtujete, cez priebežné položky? Neskôr príde výpis z Bú.
    Za rady ďakujem.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Julča Pozri príspevok
    Mohli by ste mi poriadiť s účtovaním v Pú pri zaplatení fa od Orangu platobnou kartou?
    Evidencia fa 518/321
    Pri platbe na pobočke dostanem PPD + doklad z terminálu o platbe kartou? Ako to zaúčtujete, cez priebežné položky? Neskôr príde výpis z Bú.
    Za rady ďakujem.
    Keď príde výpis z BÚ, zaúčtuješ 321/221

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.