Zavrieť

Porady

drevo

Najde sa tu nejaky domaci kutil, ktory mi poradi? Ako zaskrutkujem srobik do dreva ? Musim si to drevo predvrtat? Ta srobka na nepredvrtanom dreve mi do dreva nechce ist
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Je na predvŕtanie šikovný nástroj - nebožiec (nebozízek - česky), ale to sú asi iba ľudové názvy

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    myslela som ze sa da tomu predvrtavaniu nejak vyhnut ale citam ze asi nie
    skusim to dnes predvrtat snad to uz pojde

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    male srobiky nepredvrtavam, buchnem po nich kladivom ako po klinci, aby sa trosku zaborili do treva a drzali tam same a potom uz iba zasrobujem. idu do dreva ako po masle

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    duficek Pozri príspevok
    male srobiky nepredvrtavam, buchnem po nich kladivom ako po klinci, aby sa trosku zaborili do treva a drzali tam same a potom uz iba zasrobujem. idu do dreva ako po masle

    no prave ten problem mam ze mi tam nejdu ako po masle oni tam nechcu vobec ist a neviem kde je problem

    Magali je offline (nepripojený) Magali

    Magali
    Paula - nebožiec je správny názov

    Kvietocek - možno máš tvrdé drevo a naozaj pomôže len predvŕtanie. Ale inak by to nemal byť problém so samoreznými (či ako sa volajú) skrutkami, oni majú tú špičku ako keby to bol vrtáčik a malo by to ísť aj bez vŕtania. A máš šrobovačku alebo to robíš so šrobovákom, šrobovačka by ti to značne uľahčila

    Ak som trepla hovadinu, dúfam, že sa nejaký kutil aspoň dobre pobavil

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Kvietocek Pozri príspevok
    mam skrutkovac rucne to nevrtam
    No ak máš skrutkovač a nemôžeš to zavŕtať, tak ma napadá ešte...
    či máš kúpené skrutky do dreva. Tie sú špicaté, malo by stačiť buchnúť kladivkom, aby sa uchytili a šróbovačkou dotiahnuť.

    dad111 je offline (nepripojený) dad111

    Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
    Je vela druhov skrutiek do dreva, vela druhov skrutkovanych spojov, a vela druhov dreva. Kazdy vyzaduje iny postup. Predvrtanie sa pouziva u tvrdeho dreva, tenkeho dreva, kde hrozi rozstiepenie, pri spojoch dvoch dosiek a pouziti skrutiek ktore nemaju zavit v celej dlzke (napr. konfirmaty) a nemaju spicate zakoncenie. Najcastejsie sa v domacnosti pouzivaju drevoskrutky zlatej farby, ktore nevyzaduju predvrtanie. Su spicate a sami si rezu dieru a zavit. Najvhodnejsie je pouzit elektricku skrutkovacku a skrutku namazat mydlom alebo Indulona. Predvrtanie Ti ale vzdy pracu ulahci.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Kvietoček ,máš frajera.Ak nie tak urýchlene hľadaj.Väčšina frajerov to vie zašróbovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.