Zavrieť

Porady

Cetelem

Remeselník,stavbár.
Chcem poprosiť poraďákov o ich skúsenosti hlavne tý negatívne s splátkovou spoločnosťou CETELEM.Plánujeme si od nich vziať finančný úver.Načo si máme dať pozor pri podpise zmluvi.Ďakujem
Usporiadat
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ja som vždy mala pocit, že pracovníci CETELEMU pri rozhodovaní o poskytnutí úveru hrajú áno - nie - áno - nie. Známy chcel televízor za cca Sk 10 000,--. Čistý príjem mal vyšší ako Sk 15 000,--, slobodný, býval u rodičov a úver mu neschválili.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Ja som v marci kupovala notebook za 25.000 Sk, môj čistý príjem to ani zďaleka nie je, všetko som vybavila on-line zo Sharku cez Cetelem a úver mi bez akýchkoľvek problémov dali (10 splátok bez navýšenia). Toľko moja skúsenosť.

Zuzana
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

My sme brali od nich úver len raz - digitálny fotoaparát. Bola som spokojná. Vtedy mali akciu a celková suma splátok bola ešte o pár korún lacnejšia akokeby sme ho kupovali v hotovosti.
Keď sme si chceli neskôr kúpiť televízor, tak na splátky to už nebolo až tak výhodné. A kúpili sme ho radšej v hotovosti.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Zuzka, aj keď sa to nezdá a my laici by sme povedali opačne. ale problém bol práve v tom, že je slobodný a bývajuci u rodičov- oni práveže majú radi ženatých(vydaté) a s vlastným bývaním, aj keď logicky by to malo byť opačne.Pekný deň
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
katarina.j Pozri príspevok
Zuzka, aj keď sa to nezdá a my laici by sme povedali opačne. ale problém bol práve v tom, že je slobodný a bývajuci u rodičov- oni práveže majú radi ženatých(vydaté) a s vlastným bývaním, aj keď logicky by to malo byť opačne.Pekný deň

Na to sme prišli aj my, ale neskôr. Takže odteraz radím každému, aby uviedol, že je ženatý a skôr im to prejde.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

ZuzanaP Pozri príspevok
Na to sme prišli aj my, ale neskôr. Takže odteraz radím každému, aby uviedol, že je ženatý a skôr im to prejde.
V prípade uvedenia nepravdivých skutočností hrozí nielen finančná sankcia, ale aj trestné stíhanie. Treba pozorne čítať malé písmenká.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Braňo Pozri príspevok
V prípade uvedenia nepravdivých skutočností hrozí nielen finančná sankcia, ale aj trestné stíhanie. Treba pozorne čítať malé písmenká.

To viem, ale niekedy to navrhne aj pracovník úseku finančných služieb....
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

ZuzanaP Pozri príspevok
To viem, ale niekedy to navrhne aj pracovník úseku finančných služieb....
Prečo by nenavrhol. Jeho stíhať za to klamstvo nebudú
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
endrju Pozri príspevok
Prečo by nenavrhol. Jeho stíhať za to klamstvo nebudú
Čo už, .....
0 0
bisou bisou

bisou je offline (nepripojený) bisou

aj ja mám pozitívne skúsenosti, len sem tam meškaju šeky!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

220870 Pozri príspevok
Chcem poprosiť poraďákov o ich skúsenosti hlavne tý negatívne s splátkovou spoločnosťou CETELEM.Plánujeme si od nich vziať finančný úver.Načo si máme dať pozor pri podpise zmluvi.Ďakujem
Je to síce dávnejšie, čo som bral od nich na splátky, ale myslím, že pokiaľ platíš splátky pravidelne, bez meškania, tak žiedny problém nie je.

Treba si len vybrať správny produkt, aby si čo najmenej preplatila. Pozor, nie všekto, čo je za 0% úrok je zadarmo. Raz som tak bral nejakú vec, a pri tomto type produktu sa platilo 5% spracovateľský poplatok pri 6 splátkach, čo nakoniec vyšlo na 12% úrok p.a.

Ale nemám prečo nedoporučiť CETELEM, ak máš o splátkový predaj záujem.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Súhlasím s Chobotom. Tiež sme dávnejšie mali zmluvu s CETELEM a boli sme spokojní.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
V obchode robíme vačšinou len s Cetelemom. Sem tam sa mi podarilo aj robiť nejakú zmluvu, keď bolo treba kolegu zastúpiť.
Väčšinou pri schvaľovaní zmlúv prešli všetci, sem tam sa stalo, že neprešiel človek na invalidnom dôchodku, ktorý mal splácať splátky vo výške cca tretiny celého mesačného dôchodku.
Ale pri jednej som skoro padla na zadok: Rozvedená pani, 3 školopovinné deti, bývala v podnájme, príjem mala 12000,-, predávala na tržnici zeleninu, a PREŠIEL jej úver na tovar v hodnote cca 12 tisíc. Sama som čakala na to, aká odpoveď z cetelemu príde a bola som teda dosť šoknutá.

Inak, pri spotrebnom úvere máme najpoužívanejšiu splátku 10x10+5%, teda že cena sa rozdelí na 10 splátok, k prvej splátke sa pripočíta 5% poplatok z celkovej hodnoty tovaru a táto splátka + poplatok sa platia v hotovosti pri preberaní tovaru.
Výhodou je, že ďalšia splátka sa platí až nasledujúci mesiac k 15. či 20. dňu (to už presne neviem).

S následným preplácaním zmlúv od cetelemu nám obchodníkom tiež nie sú problémy, takže vrele doporučujem.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Chcem sa všetkým poraďákom poďakovať za poskytnuté rady.Ja som sa len bál či to nie je nejaká spoločnosť typu poskytneme vám úver a pri najbližšej príležitosti skonfiškujeme váš dom .
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
220870 Pozri príspevok
Chcem sa všetkým poraďákom poďakovať za poskytnuté rady.Ja som sa len bál či to nie je nejaká spoločnosť typu poskytneme vám úver a pri najbližšej príležitosti skonfiškujeme váš dom .
Nie nemusíš sa báť, je to fakt celkom rozumná firma, ktorá podniká poctivo a neokráda ľudí.Ja som s nimi bola velmi spokojná, podobne aj s Gemoney.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Vsetky splatkove spolocnosti uveruju nakup tovarov vyssou sadzbou zdrojov ako banky ( cca 25 az 50%). Ak deklaruju tzv.0% tak potom to robia iba tak, ze tovar nie je za 8 tisic, ale az za 10 tisic ci 12 tisic a k tomu uz ziadne navysenie nie je. Pozrite si schvalne konkretny tovar v katalogu a potom na internete, ci ho dokazete zohnat lacnejsie.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ZuzanaP Pozri príspevok
Na to sme prišli aj my, ale neskôr. Takže odteraz radím každému, aby uviedol, že je ženatý a skôr im to prejde.
O trestnom stíhaní za úverový podvod si ešte nepočula?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Rozalka Pozri príspevok
O trestnom stíhaní za úverový podvod si ešte nepočula?
Podla noveho platneho zakona uz nehrozi trestne stihanie za pozmenovanie udajov pri ziadosti o uver, ak je uver vcas splacany.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
duves Pozri príspevok
Vsetky splatkove spolocnosti uveruju nakup tovarov vyssou sadzbou zdrojov ako banky ( cca 25 az 50%). Ak deklaruju tzv.0% tak potom to robia iba tak, ze tovar nie je za 8 tisic, ale az za 10 tisic ci 12 tisic a k tomu uz ziadne navysenie nie je. Pozrite si schvalne konkretny tovar v katalogu a potom na internete, ci ho dokazete zohnat lacnejsie.
Cez cetelem nakupuješ tak, že si tovar vyberieš rovno v obchode, takže takýto problém ti určite nehrozí... Cetelem cez katalógy nefunguje...
0 0
martinhh martinhh

martinhh je offline (nepripojený) martinhh

urcite by som taketo moznosti zvazoval az ako posledne... tieto spolocnosti maju premrstene uroky a zaujimave vseobecne podmienky...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať