Zavrieť

Porady

Cetelem

Remeselník,stavbár.
Chcem poprosiť poraďákov o ich skúsenosti hlavne tý negatívne s splátkovou spoločnosťou CETELEM.Plánujeme si od nich vziať finančný úver.Načo si máme dať pozor pri podpise zmluvi.Ďakujem
Usporiadat
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

velvet Pozri príspevok
Pri akejkoľvek splátkovej treba pozrieť RPMN - ak je menšie ako 18% preplatíš dosť, ale dá sa to...ak ja to menej ako 10% - tak je to super...no ale ak je viac ako 18% - utekaj

Ja mám karty od všetkých spoločností, využívam keď potrebujem, poväčšine ak vrátim do troch mesiacov, tak je to bez úroku...občas sa aj takéto peniažky hodia...určite by som takúto možnosť nezahodila...jediná spoločnosť ktorú vrcholne neznášam je Multiservis, po novom GEMoney...majú vysoké úroky, pri podpise zmluvy žiadajú toľko papierov že strach, a neskutočne otravujú život rôznymi telefonátmi s ponukami...darmo poviem jednému že nemám záujem, ozvú sa traja ďalší...volajú kedykoľvek...ráno, večer, cez pracovnú dobu, aj po nej...a čo ma vytočilo - boli telefonáty cez víkend
srdečná vďaka,
veľmi ste mi pomohli zorientovať sa v cetelem...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Wilmuška (Danka) , úvery uzavreté do novembra sú normálne v platnosti- viac na www.gemoney.sk. Pa
ďakujem
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

A k cetelemu- zdajú sa mi celkom fér, mala som prechodne problém so splácaním a prišiel mi list, že dlžnú čiastku, (aby som nemusela uhradiť jeden mesiac bežnú aj dlžnú) mi presunuli na koniec splátkového obdobia. Takže celkom ústretový krok z ich strany.
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

velvet Pozri príspevok
Pri akejkoľvek splátkovej treba pozrieť RPMN - ak je menšie ako 18% preplatíš dosť, ale dá sa to...ak ja to menej ako 10% - tak je to super...no ale ak je viac ako 18% - utekaj

Ja mám karty od všetkých spoločností, využívam keď potrebujem, poväčšine ak vrátim do troch mesiacov, tak je to bez úroku...občas sa aj takéto peniažky hodia...určite by som takúto možnosť nezahodila...jediná spoločnosť ktorú vrcholne neznášam je Multiservis, po novom GEMoney...majú vysoké úroky, pri podpise zmluvy žiadajú toľko papierov že strach, a neskutočne otravujú život rôznymi telefonátmi s ponukami...darmo poviem jednému že nemám záujem, ozvú sa traja ďalší...volajú kedykoľvek...ráno, večer, cez pracovnú dobu, aj po nej...a čo ma vytočilo - boli telefonáty cez víkend
teraz som zistila, je to 18,39% ?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mazanova Pozri príspevok
teraz som zistila, je to 18,39% ?
No 18,39%- NIEJE TAK VEĽA-všAK BANKY MAJú ZHRUBA 15%- takže to nieje až tak veľa...
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Cez Cetelem som riesil pár nákupov väčších spotrebičov ako práčka a chladnička... Nikdy s nimi som problém nemal. Ale vždy som to splatil predčasne, takže asi v jednom prípade, kde mi vychádzalo nejaké navýšenie ceny (bral som niečo tusím na 12 mes) som toho píliš veľa nepreplatil. Samozrejme som sa dopredu informoval na presnú sumu akú bolo treba poukázať k danému dátumu.
0 0
Armand Armand

Armand je offline (nepripojený) Armand

Na pôžičku od nebankovky Cetelem treba dať veľký pozor !!
Cetelem sa navonok snaží vystupovať ako seriózna spoločnosť, avšak ich zmluvy nie sú formulované dostatočne zrozumiteľne .
Z vlastnej skúsenosti som rozhodnutý brať úver len a len z bánk. V banke má človek "istotu" cca 25 % úroku pri kreditnej karte, čo vôbec nie je výhra, ale je to jednoznačne lepšia voľba ako úrok vo výške 50 %, ktorý Cetelem zvykne účtovať , ten považujem za skutočne nehorázny.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Armand Pozri príspevok
Na pôžičku od nebankovky Cetelem treba dať veľký pozor !!
Cetelem sa navonok snaží vystupovať ako seriózna spoločnosť, avšak ich zmluvy nie sú formulované dostatočne zrozumiteľne .
Z vlastnej skúsenosti som rozhodnutý brať úver len a len z bánk. V banke má človek "istotu" cca 25 % úroku pri kreditnej karte, čo vôbec nie je výhra, ale je to jednoznačne lepšia voľba ako úrok vo výške 50 %, ktorý Cetelem zvykne účtovať , ten považujem za skutočne nehorázny.
cetelem je dobrý len pred vianocami: 10% + 9x10%
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

srska Pozri príspevok
cetelem je dobrý len pred vianocami: 10% + 9x10%
Tiež využívam tieto bezúročné akcie. Ich ponuky na úver úspešne ignorujem.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Chobot Pozri príspevok
Tiež využívam tieto bezúročné akcie. Ich ponuky na úver úspešne ignorujem.
sú to ale tiež "obchodníci" niekedy pred vianocami to majú 14dní, niekedy 10 a niekedy 3dni. potom len 10%+10x10%
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

srska Pozri príspevok
sú to ale tiež "obchodníci" niekedy pred vianocami to majú 14dní, niekedy 10 a niekedy 3dni. potom len 10%+10x10%
Inak ja si myslím, že tú akciu nemá Cetelem, ale konkrétny predajca elektroniky. Lebo som si všimol, že tie akcie platia len napr. v NAY, alebo v TPD (naposledy som tam kupoval v novembri netbook), u iných predajcov to neplatí. Preto si myslím, že tie úroky uhradia predajcovia elektroniky, len aby mali obrat. Prečo by Cetelem dávali zadarmo úver, keď je to ich biznis?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Chobot Pozri príspevok
Inak ja si myslím, že tú akciu nemá Cetelem, ale konkrétny predajca elektroniky. Lebo som si všimol, že tie akcie platia len napr. v NAY, alebo v TPD (naposledy som tam kupoval v novembri netbook), u iných predajcov to neplatí. Preto si myslím, že tie úroky uhradia predajcovia elektroniky, len aby mali obrat. Prečo by Cetelem dávali zadarmo úver, keď je to ich biznis?
Ja som na to došiel- ja som raz bral pc na splátky cez Ge money a splatil som to bez úrokov v 6 mesiaci, ale už ma mali v evidencii a poslali mi hentakú kartičku, takú ponuku na úver a pod.- a to už aj s úrokmi a ver mi, že majú velmi dobre spočítané,že sa im to oplatí...
Všetko za niečím je- nikto ti nič nedá zadarmo...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja som na to došiel- ja som raz bral pc na splátky cez Ge money a splatil som to bez úrokov v 6 mesiaci, ale už ma mali v evidencii a poslali mi hentakú kartičku, takú ponuku na úver a pod.- a to už aj s úrokmi a ver mi, že majú velmi dobre spočítané,že sa im to oplatí...
Všetko za niečím je- nikto ti nič nedá zadarmo...
No, však aj mne poslali rovno kreditnú kartu, že stačí len urobiť prvý výber a tým ju aktivovať.

Na ten výber ešte stále čakajú...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja som na to došiel- ja som raz bral pc na splátky cez Ge money a splatil som to bez úrokov v 6 mesiaci, ale už ma mali v evidencii a poslali mi hentakú kartičku, takú ponuku na úver a pod.- a to už aj s úrokmi a ver mi, že majú velmi dobre spočítané,že sa im to oplatí...
Všetko za niečím je- nikto ti nič nedá zadarmo...
kartu poslali aj mne - zásadne hneď použijem nožnice
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Chobot Pozri príspevok
Inak ja si myslím, že tú akciu nemá Cetelem, ale konkrétny predajca elektroniky. Lebo som si všimol, že tie akcie platia len napr. v NAY, alebo v TPD (naposledy som tam kupoval v novembri netbook), u iných predajcov to neplatí. Preto si myslím, že tie úroky uhradia predajcovia elektroniky, len aby mali obrat. Prečo by Cetelem dávali zadarmo úver, keď je to ich biznis?
predajca sa podelí o maržu?
0 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

My máme na splátky cez cetelem skoro všetky elektrospotrebiče a nemali sme s nimi negatívnu skúsenosť až kým sa muž nedal nahovoriť na nejakú blbú poistku ktorú bolo potom problém zrušiť ale nie zo strany celelemu ale cez poisťovňu. No aj to sa po pár telefonátoch (každý deň) a milostných dopisoch podarilo zrušiť.
A tie super kartičky neberieme do úvahy t.j. neaktivujeme.
0 0
Micheallin2003 Micheallin2003

Micheallin2003 je offline (nepripojený) Micheallin2003

Je lepsie splacat ako setrit

ACH!!!
0 0
katarinakatkarinka katarinakatkarinka
spolocnost overuje uvedeny prijem u zamestnavatela, neviete?

dakujem
0 0
lt-pek lt-pek

lt-pek je offline (nepripojený) lt-pek

Aj ja som skúšal cez cetelem nie že by som nemal peniaze ale mali akciu 0% navýšenie tak prečo nie. No čuduj sa svetu pôžičku zamietli aj keď celkom dobre zarábam. Keď vidím ako to dostavajú asociali a mne zamietnu....Mne to pripadá že práve takým dajú aby nesplácali a potom hup a prídu exekúcie, pokuty .....A to preverovanie až sa mi rozum zastavuje, chcú súkromne údaje výpisy s účtov, výplatné pásky a iné dôverne informácie/a to som chcel prefinancovať 400,-euro/ toľko papierov nepotrebujete ani ku hypotekárnemu úveru, v obchode stačia 2 doklady a ide to. Podľa mňa sú to podvodníci....
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Ak si nemajetný, tak ti dajú podpísať aspoň životnú poistku.
Keď na voľačo peniaze nemám, tak si to jednoducho nekúpim alebo vydržím so starou vecou. V dnešnej neistej dobe ak človek stratí zamestnanie a má na krku ešte aj nebankovku - tak sa môže ísť zrovna obesiť. A vtedy príde na rad tá životná poistka...... a rodina oblíže holú labu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať