Zavrieť

Porady

Ako adoptovat dietatko

Ahojte poradaci !!!

Potrebujem poradit v jednej specifickej veci. Mame s manzelom podanu ziadost o adopciu a zacali sme robit cez referat pripravu, ale sme iba na zaciatku. Kamaratka je zamestnancom DD /v inom meste, ako byvame my/ a robi "profesionalnu" mamu, cize sa doma stara o zverene dieta, o ktore zatial neprejavili zaujem ziadny adoptivny rodicia. Teraz ma doma 5 mesacneho poloromskeho chlapceka, poslala mi cez vikend mailom fotku a je to nadherne babo. S manzelom sme si povedali, ze by sme ho velmi radi mali za svojho, ale ako to spravit ??? Mame to riesit cez pravnika alebo socialku a kde ??? Problem je v tom, ze by sme o malom nemali vediet, lebo nesmie podavat informacie o zverenych detoch. Nechceme jej spravit problem, ale ani cakat, kym dokoncime pripravu... je otazne, ci ho dovtedy este bude mat a ci dokazeme preskocit poradovnik, do ktoreho nas zaradia. Urcite je nejaka klucka, ako sa to da vyriesit, len potrebujeme poradit... Dakujem
Usporiadat
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Andrejkaf Pozri príspevok
irma, slubila som jej, ze nespravim nic bez jej vedomia a budem sa toho drzat, len ona zo strachu neche pristupit absolutne na nic...
O jeden dôvod na poriadnu diskusiu navyše. Aby potom nezazmätkovala a neurobila niečo, čo by jej mohlo ublížiť.
Ak má vnútorný problém, že bude klamať, tak ju naozaj navštív a ďalej postupuj ako je treba. Už to potom nebude klamstvo, len nepoviete celú pravdu.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Andrejkaf Pozri príspevok
gabi, som sa jej na to pytala... ze nech mi to normalne priamo povie a ja od svojho zameru upustim... ale uistila ma, ze si ho nenecha, lebo nemoze... predsa by som sa ho nesnazila ziskat, keby si ho chcela nechat... ved dd su plne deti...

práve ona ako profesionálna mama by Ti mohla sprostredkovať stretnutie s riaditeľkou DD a pomôcť k tomu aby si si dieťatko mohla adoptovať. Príp. sa spojiť s riaditeľkou a informovať sa akým spôsobom by bolo najvhodnejšie sa k dieťatku dostať.
0 0
Andrejkaf Andrejkaf

Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

nemame radsej oslovit nejakeho pravnika, nech nam poradi prip to riesi za nas ???
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Nie som o tom presvedčená, že by to urýchlilo uvedený proces.
0 0
Andrejkaf Andrejkaf

Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

miska a ako ju mam presvedcit, aby sa s riaditelkou spojila, ked nechce ??? ona iba chce, aby sme mali maleho my, ze s nim do buducnosti nestrati kontakt a uvidi ho vyrastat, ale to je asi vsetko... ja som jej tiez navrhovala, aby nam dohodla stretko s riaditelkou, ale ee
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Andrejkaf Pozri príspevok
miska a ako ju mam presvedcit, aby sa s riaditelkou spojila, ked nechce ??? ona iba chce, aby sme mali maleho my, ze s nim do buducnosti nestrati kontakt a uvidi ho vyrastat, ale to je asi vsetko... ja som jej tiez navrhovala, aby nam dohodla stretko s riaditelkou, ale ee
Choď ju navštíviť, "zbadaj" malého a dohodni si stretko s riaditeľkou sama.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

No, nejak sa mi nezdajú v poriadku jej kroky. Ale možno sa mýlim.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Andrejkaf Pozri príspevok
miska a ako ju mam presvedcit, aby sa s riaditelkou spojila, ked nechce ??? ona iba chce, aby sme mali maleho my, ze s nim do buducnosti nestrati kontakt a uvidi ho vyrastat, ale to je asi vsetko... ja som jej tiez navrhovala, aby nam dohodla stretko s riaditelkou, ale ee
Andrejkaf, veľmi sa čudujem tomu postoju čo má Tvoja kamarátka. Keď Ti nechce dohodnúť stretko s riaditeľkou, skús si zavolať individuálne do DD. Neverím, že keď vysvetlíš riaditeľke, že by si chcela informácie, že by Ti ich neposkytla. Čo je na tom zlé, že si videla dieťatko o ktoré by si mala záujem a priamo sa opýtaj, či je možné si ho adoptovať.
0 0
Andrejkaf Andrejkaf

Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

miska, aj ja to uz zvazujem, ze to bude asi ta najlepsia cesta... len ma desi, ak by mala z toho problem, ze za to budem niest vinu ja... nerada by som niekomu zavarila
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Andrejkaf, pokiaľ sa ideš len informovať nie je dôvod, aby kamarátka mala z toho problém. Len mám pochybnosti o dotyčnej kamarátke, lebo neviem pochopiť jej postoj či voči Tebe, ale aj k tomu dieťatku. Veď by mala mať radosť z toho, že pre dieťatko zabezpečí rodinu, ktorá ho bude vyhcovávať s láskou a ešte bude aj vedieť ako sa darí maličkému.
0 0
Andrejkaf Andrejkaf

Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

porozpravam sa dnes s manzelom, ze by sme si spravili vyletik a uvidime... najradsej by som to s tou riaditelkou riesila osobne...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Držím Ti palce, ozvi sa priebežne a daj vedieť ako sa veci riešia. Možno spoločne prídeme na to správne riešenie.
0 0
Andrejkaf Andrejkaf

Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

miska dakujem, ved dnes vecer podam hlasenie, ako sme sa dohodli s manzelom ja by som tak strasne chcela, aby to vyslooo
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Andrejkaf, nie len ja ale určite aj všetci "poraďáci" Ti to zo srca veľmi prajeme, aby sa Ti to podarilo dotiahnuť do štastného konca......
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Andrejka asi som vo svojom prispevku prehľadla, že už mate podanú žiadosť. Tak potom choďta na krajský úrad pretože z UPSVaR /okresného/ žiadosti idú na kraj, kde je poradovník a z krajského úradu Vám dajú povolenie navštíviť DD o ktoré máte záujem. Navštívite ten dotyčný DD a môžte sa s riaditeľkou dohodnút. Je tu však veľký otáznik, ona keď je profesionálna mama musí mať tiež rozhodnutie súdu na aké obdobie jej dieťa zveruje do opaterí, nie? A ona nie je zamestnankyňa DD?
0 0
Andrejkaf Andrejkaf

Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

zlatica, asi si poriadne necitala moj uvodny prispevok... vsetko tam najdes... ano, je zamestnankynou dd...
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Tak potom postupuj ako som napísala vyššie musíte mať povolenie z krajského úradu ináč vám v DD nedajú informácie o právne voľných deťoch. Ak máš už vybráne dieťa tak aj v poradovníku sa dá preskočiť a dostať sa na 1. miesto.
0 0
Andrejkaf Andrejkaf

Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

ahojte poradaci,

tak som sa s kamoskou dohodla a buduci tyzden ideme k nej aj s manzelom na navstevu /omrknut deturence/, stravime s nou a detmi sobotu, uvidime ich v reale a to nam napovie daleko viac, ako fotky. ak bude vsetko ok, zavolam pani riaditelke a dohodnem si s nou stretko a uvidime, aka bude ochotna... ak sa to nepodari nevadi, maleho mi bude sice luto, ale dd su plne inych, urcite tiez krasnych a zlatych deti...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Andrejkaf Pozri príspevok
ahojte poradaci,

tak som sa s kamoskou dohodla a buduci tyzden ideme k nej aj s manzelom na navstevu /omrknut deturence/, stravime s nou a detmi sobotu, uvidime ich v reale a to nam napovie daleko viac, ako fotky. ak bude vsetko ok, zavolam pani riaditelke a dohodnem si s nou stretko a uvidime, aka bude ochotna... ak sa to nepodari nevadi, maleho mi bude sice luto, ale dd su plne inych, urcite tiez krasnych a zlatych deti...
Andrejkaf, som naozaj rada, že si sa s kamoškou predsa len na čomsi dohodla. Daj vedieť ako dopadla uvedená sobota.
0 0
Andrejkaf Andrejkaf

Andrejkaf je offline (nepripojený) Andrejkaf

jasne dam, ale je to sobota az buduci tyzden, nie tato... tak to chvilu potrva... ale na niektorych veciach sa mozno dohodneme dovtedy aj cez mail /dnes komunikuje normalne /
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať