Zavrieť

Porady

ZTP a dialnicna znamka.

Zdravim, neviem presne kde zadat tuto otazku tak ju dam sem.
Otec ma preukaz ZTP. Volakde som sa dozvedel, ze drzitelia ZTP by mali mat
bud zlavu alebo by nemali platit za dialnicku znamku vobec.
Je to pravda? Ak hej kde to vybavim?
Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mojto je offline (nepripojený) mojto

    mojto
    Žiaľ, to platilo len úplne prvý rok platnosti diaľničných známok, potom bola novela, kde tá veta vypadla. Sorry.

    mojto je offline (nepripojený) mojto

    mojto
    Mýlim sa, ale nemýlim iných.
    Našiel som Ti toto:

    Podľa § 6 ods. 5 písm. ch) cestného zákona sa úhrada neplatí pri motorových vozidlách na ktoré sa občanovi s ťažkým zdravotným postihnutím poskytuje peňažný príspevok na zvýšené výdavky súvisiace so zabezpečením prevádzky osobného motorového vozidla.

    Uvedený peňažný príspevok sa poskytuje v súlade s ustanovením § 64 zákona č. 195/1998 Z.z. o sociálnej pomoci v znení neskorších predpisov. V zmysle ods. 6 písm. b) tohto ustanovenia peňažný príspevok na kompenzáciu zvýšených výdavkov súvisiacich so zabezpečením prevádzky osobného motorového vozidla možno poskytnúť aj občanovi s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorý je podľa § 17 odkázaný na individuálnu prepravu osobným motorovým vozidlom a ktorý nie je vlastníkom alebo držiteľom osobného motorového vozidla, ale jeho prepravu zabezpečuje fyzická osoba, ktorá nemá oprávnenie na vykonávanie prepravy.

    Dokladom, ktorým možno objektívne preukázať priznaný peňažný príspevok je rozhodnutie o poskytnutí peňažného príspevku na zvýšené výdavky súvisiace so zabezpečením prevádzky osobného motorového vozidla. Označenie vozidla len príslušným osobitným označením nepostačuje.

    Vzhľadom na vyššie uvedené v prípade, že motorové vozidlo nie je označené nálepkou ktorou sa zaplatenie úhrady za užívanie vymedzených úsekov diaľnic a ciest pre motorové vozidlá označených dopravnými značkami preukazuje a vodič vozidla sa preukáže rozhodnutím o poskytnutí peňažného príspevku na zvýšené výdavky súvisiace so zabezpečením prevádzky osobného motorového vozidla, hľadí sa naň ako na vozidlo, ktoré zaplatenú úhradu má, pričom fyzická prítomnosť zdravotne ťažko postihnutej osoby vo vozidle v čase kontroly nie je rozhodujúca.

    Ospravedlňujem sa za predchádzajúce nesprávne info, ako som dostal, tak som postúpil ďalej bez preverenia pravdivosti.

    ZTP a dialnicna znamka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.