Zavrieť

Porady

colny urad- vedenie evidencii - drzitel povolenia na predaj SBL

Dobry den, prosim o radu. Ohlasila sa nam kontrola z colneho uradu. Budu kontrolovat vedenie evidencii podla zákona 105 o spotrebnej dani z liehu v suvislosti s povolenim na predaj spotrebitelskeho balenia liehu. Viete mi poradi aku evidenciu maju na mysli? Ako sa vedie takto evidencia? co sa stane ak zistia ze taku evidenciu nemame? nevedieme?
Usporiadat
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
slonika Pozri príspevok
Dobry den, prosim o radu. Ohlasila sa nam kontrola z colneho uradu. Budu kontrolovat vedenie evidencii podla zákona 105 o spotrebnej dani z liehu v suvislosti s povolenim na predaj spotrebitelskeho balenia liehu. Viete mi poradi aku evidenciu maju na mysli? Ako sa vedie takto evidencia? co sa stane ak zistia ze taku evidenciu nemame? nevedieme?
No predsa evidenciu podľa § 44 ods. 12. A čo sa stane, je uvedené v § 47 ods. 2 písm. u).
0 0
slonika slonika

slonika je offline (nepripojený) slonika

O tom som teda vobec nevedela, ďakujem, snad stihnem nieco vyrobit.
0 0
slonika slonika

slonika je offline (nepripojený) slonika

a dnes boli u nas, bude pokuta:-( bohuzial, takze kto si evidenciu nevedie, nech si ju viest zacne, pekny vecer
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
slonika Pozri príspevok
a dnes boli u nas, bude pokuta:-( bohuzial, takze kto si evidenciu nevedie, nech si ju viest zacne, pekny vecer
Tak to je mi ľúto, len nechápem, ako sa vám také niečo mohlo prihodiť vzhľadom na váš dávnejší príspevok http://www.porada.sk/381543-post4.html...
0 0
slonika slonika

slonika je offline (nepripojený) slonika

stalo sa u noveho klienta, bola vyhodnotena ako citujem : nie v rozsahu ustanovenom zakonom"
0 0
llevelinall llevelinall

llevelinall je offline (nepripojený) llevelinall

Prosim Vas o radu, kde si mozem prečitat paragrafy napr. §44 ods. 12? Neviem k tomu najst cestu. Je nejaky vyhladavač paragrafov? Dakujem.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ty asi hľadáš zákon o spotrebnej dani z liehu?Hore na lište máš okienko zákony,hľladaj tam.
0 0
Erika 1982 Erika 1982

Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

Unáš v reštaurácii tiež boli "colníci" na kontrole alkoholu a tiež chceli dajakú evidenciu, tak sme za deň niečo "napasovali" (prehľady 1-8/2007) podľa toho zákona a § a stačilo im to.
0 0
llevelinall llevelinall

llevelinall je offline (nepripojený) llevelinall

Dakujem za pomoc.
0 0
llevelinall llevelinall

llevelinall je offline (nepripojený) llevelinall

Kde najdem tie prehlady a aky je to zakon?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
llevelinall Pozri príspevok
Kde najdem tie prehlady a aky je to zakon?
Všetko čo k tomu potrebuješ nájdeš v priloženom linku: http://www.porada.sk/t38281-hlasenie...aji-liehu.html
0 0
llevelinall llevelinall

llevelinall je offline (nepripojený) llevelinall

Dakujem Vam, nasla som vsetko.
0 0
Suvino Suvino

Suvino je offline (nepripojený) Suvino

Ako by mala vyzerať tá evidencia? Veľmi tomu nerozumiem ako zaznamenávať koľko alkoholu sme predali keď ho predávame zákazníkom na poldecáky a má sa to vieť denne alebo stačí mesačne?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Suvino, už si zadal svoju otázku aj do 3 tém. Prečítaj si odvolávku ktorú som Ti odporučila a všetko sa tam dozvieš. Sú tam aj tlačivá. Pre istotu Ti zadávam tému opäť: http://www.porada.sk/t38281-hlasenie...aji-liehu.html
0 0
Suvino Suvino

Suvino je offline (nepripojený) Suvino

mysimis Pozri príspevok
Suvino, už si zadal svoju otázku aj do 3 tém. Prečítaj si odvolávku ktorú som Ti odporučila a všetko sa tam dozvieš. Sú tam aj tlačivá. Pre istotu Ti zadávam tému opäť: http://www.porada.sk/t38281-hlasenie...aji-liehu.html

Ďakujem za odvolávku. Ja v tejto problematike nie som dlho ale toto tlačivo poznám a viem ho vyplniť. Preto som sa pýtal na vedenie tejto evidencie o liehu pretože môj otec ukončil živnosť, zaslal colný úrad žiadosť na odňatie povolenia na predaj spotrebiteľského balenia liehu. A z colného úradu mu zavolali že budú potrebovať od 1.1.2007 evidenciu vedenia dokladov podľa zák. č. 105/2004 §44 odst. 12. Preto som si myslel že to treba nejako inak zvlášť viesť evidenciu o alkohole, dokonca tu bolo niečo také spomínané že denne? Lebo hlásenie o stave liehu nieje problém urobiť.
0 0
nokia901 nokia901

nokia901 je offline (nepripojený) nokia901

Aj nám robili daňovú kontrolu na colnom úrade, a to z toho dôvodu, že sme zrušili prevádzku potravín a požiadali preto o odňatie povolenia. Ale ako sa ukázalo, rozumnejšie je NERUŠIŤ povolenie na predaj SBL a podávať nulové hlásenia, nerobili by potom túto daňovú kontrolu stavu zásob SBL, ktoré nám ostali .
Preto radím podávajte radšej nulové hlásenia po zrušení prevádzky a dajú Vám pokoj, lebo inak strávite na colnom úrade hodiny preukazovaním a pri vypisovaní zápisníc atď.
0 0
Suvino Suvino

Suvino je offline (nepripojený) Suvino

A na čo je dobré podávať nulové hlásenie okrem toho že nepríde žiadna kontrola? Takto ukončíme živnosť so všetkým čo k tomu patrí a bude pokoj. nie?
0 0
Suvino Suvino

Suvino je offline (nepripojený) Suvino

mysimis Pozri príspevok
Suvino, už si zadal svoju otázku aj do 3 tém. Prečítaj si odvolávku ktorú som Ti odporučila a všetko sa tam dozvieš. Sú tam aj tlačivá. Pre istotu Ti zadávam tému opäť: http://www.porada.sk/t38281-hlasenie...aji-liehu.html

Ďakujem za pomoc. Ale to čo si mi poradila je o tom že mesačne podávam hlásenie o množstve prijatého a vydaného liehu v SBL. Počul som že okrem tohto hlásenia sa má viesť denne evidencia koľko alkoholu som denne predal. Zase toto nemá oporu v zákone (nenašiel som tam zmienku o tom že denne). Ale nejaká evidencia sa má viesť. Stále neviem aká. To si len zavediem nejaký zošit a tam budem písať koľko čoho, alebo je na to nejaká predpísaná forma?
Naposledy upravil Suvino : 19.11.07 at 10:24
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať