Zavrieť

Porady

Pletenie-štrikovanie

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Chcem sa obrátiť na mladé maminky alebo babinky. Keďže mám vnúčika a to mimo republiky, privítala by som nejaké modely na platenie. Po rokoch beriem opäť ihlice do ruky a štrikujem, nakoľko v predajniach sú tieto výrobky moc predražené. Vlnu sa ešte podľa mňa stále oplatí kúpiť. Na nete v slovenčine je maximálne na predaj alebo burza použitých vecí ale popisy na pletenie chýbajú. Niečo som našla na českých stránkach ale možno aj na Porade máme šikulky čo vedia nejaký fajn postup a bezplatne by ho tu prilepili. Budem vďačná, veď aspoň trošku vypadnem z účtovníctva a ekonomiky a poštrikujem si... Vnúčik je krásny, milý a tak sa rada pustím do práce. Ďakujem Vám za nápady.
Naposledy upravil arizona : 29.04.11 at 19:45
Usporiadat
avonka avonka

avonka je offline (nepripojený) avonka

vema Pozri príspevok
Avonka, pošli na niektoré aj popis ak sa Ti bude chcieť.Ja by som potrebovala na 1,5 roka pre dievčatko. Vnučka má 9 mesiacov, tak trochu vačšie, aby ponosila. Dakujem.
Ja mám tých svetríkov strašne veľa, ale keď mi pošleš mail (teda ak ti ti nevadí) tak ti pošlem fotky a ktorý si vyberieš tak pošlem aj popis.

Keď napíšem moju mailovú adresu tak mi to nejde poslať.Neviete prečo?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

avonka Pozri príspevok
Ja mám tých svetríkov strašne veľa, ale keď mi pošleš mail (teda ak ti ti nevadí) tak ti pošlem fotky a ktorý si vyberieš tak pošlem aj popis.

Keď napíšem moju mailovú adresu tak mi to nejde poslať.Neviete prečo?
Možno máš málo príspevkov. Alebo preto, aby aj ostatné zvedavé poraďáčky mohli pliesť.
Dcére som uplietla(dááávno) pulóvrik - biely, z oboch strán hladko a na prednom dieli modrý pásik do 3/4 šírky, cca 1 cm, o dačo vyššie červený pásik do 1/2 šírky, a do tretice žltý pásik do 1/4 šírky - a na koniec pásika som urobila brmbolec - vyzeralo to pekne, aj dieťaťu sa páčili farby.
Naposledy upravil Dav : 20.05.08 at 15:34
0 0
Trigy Trigy

Trigy je offline (nepripojený) Trigy

ahojte, neviem ako to tu funguje, teda ako sa mam pripojiť k téme...
chcela by som si uštrikovať bolerko, nevie mi niekto pomôcť???
0 0
vikitino vikitino

vikitino je offline (nepripojený) vikitino

ahojte prave som doma na rizikovom tehotenstve a vzala som do ruk ihlice kupila vlnu a chcela by som upliest nejaky jednoduchy svetrik prosim vas mozte mi dopodrobna opisat ako na to?? dakujem
0 0
vikitino vikitino

vikitino je offline (nepripojený) vikitino

avonka mohla by si mi poslat nejaky podrobny popis na pletenie svetrika pre novorodenca som zaciatocnik tak nieco jednoduche dakujem
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

vikitino Pozri príspevok
ahojte prave som doma na rizikovom tehotenstve a vzala som do ruk ihlice kupila vlnu a chcela by som upliest nejaky jednoduchy svetrik prosim vas mozte mi dopodrobna opisat ako na to?? dakujem
Vitaj na Porade, nech sa darí Tebe aj bábätku. Ale nerob si ilúzie o pletení - ak začneš chodiť na Poradu pravidelne, tak nebudeš stíhať pliesť.

A k téme - vieš používať aj pomocné ihlice, farebne vypletať, upliesť "nahodiť-2 spolu", alebo len hladko - obráteno? Čo sa týka veľkosti, je dobré zobrať na vzor nejaký svetrík kúpený, uštrikovať najprv napr. 20 očiek, 20 radov a porovnať si veľkosť. Podľa toho vypočítaš počet očiek, ktoré potrebuješ z konkrétnej vlny.
Naposledy upravil Dav : 04.09.08 at 18:54
0 0
vikitino vikitino

vikitino je offline (nepripojený) vikitino

no nazaciatok by som asi chcela len hladko a obratene:d a to len nieco jednoduche len neviem ako mam uberat ocka ked sa dostanem k rukavom ten vrch akosi..... pustam sa do niecoho co mi asi nejde ale bavi ma to a som len amater ale tie dni doma na rizikovke su strasne dlhe
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

vikitino Pozri príspevok
no nazaciatok by som asi chcela len hladko a obratene:d a to len nieco jednoduche len neviem ako mam uberat ocka ked sa dostanem k rukavom ten vrch akosi..... pustam sa do niecoho co mi asi nejde ale bavi ma to a som len amater ale tie dni doma na rizikovke su strasne dlhe
Očká uberieš, pri modelovaní rukáva - pazuchy tak, že upletieš 2 spolu. Podľa hrúbky vlny napríklad 2 x 2 spolu, o riadok vyššie 1x 2 spolu, z každej strany. Výstrih a uzavretie pliec - tam očká postupne zatváraš.
Prilož si k nejakému svetríku pleteninu, a odpočítaj, koľko potrebuješ na výstrih, koľko na plecia. Na zadnom dieli, napríklad, potrebuješ uzatvoriť 25 očiek plece, 20výstrih, 25 druhé plece. 25+20+25 = 70. Uzatvoríš 8 očiek, prídeš po 35 očko, otočíš si pletenie, uzatvoríš 5 očiek, vrátiš sa k tým uzatvoreným, uzatvoríš(25-8)znovu 8 očiek, prídeš k tej výstrihovej časti, otočíš sa, (10-5)uzavrieš 3 očká.Pokračuješ, kým máš očká.
Jasné, že počet očiek máš podľa pleteniny, uzatváraš cca na 2 - 3 x. Potom sa vrátiš k tej nedopletenej časti, pokračuješ od stredu uzatvorením očiek výstrihu. Dopletieš do konca, uzatváraš pazuchu.
Rukávik - očká uzatváraš postupne po 1 - 2, ako sa Ti ukazuje k pazuche na už upletenej časti. Alebo môžeš pliesť rovno pazuchu aj rukávik, a vymodelovať len výstrih a plecia.
Ďalšie pokračovanie, ak sa nikto iný nepridá, bude v pondelok.
Naposledy upravil Dav : 05.09.08 at 15:03 Dôvod: Spárali sa mi písmenká...
0 0
vikitino vikitino

vikitino je offline (nepripojený) vikitino

dakujem krasne dufam ze sasa mi bude darit
0 0
melbak melbak

melbak je offline (nepripojený) melbak

mile pletiarky, nemate popis na damsku pletenu vesticku s takymi malymi kratkymi rukavikmi
ak ano velmi sa potesim, uz som vselico prekukala a nic, pomohli by mi aj nejake linky
dakujem
m.
0 0
lilian949 lilian949

lilian949 je offline (nepripojený) lilian949

Tak dámy, je mi lut že Vás sklamem, ale momentálne mám 20 rokov a pletiem odkedy mám 10 rokov, nakolko som bola vždy chorá a čo iného sa dá v nemocnici robiť.
Samozrejme väčšina z mladých ludí nemá ani šajnu o štrikovaní, ale napríklad v našom súbore mažoretiek som tým nakazila približne polovicu dievčat, a tie teraz poctivo štrikujú, vyšívajú či háčkujú
0 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

Ahojte teraz po dlhej dobe som sa dala do pletenia a potrebovala by som pomôcť, neviem či sa dakto ochotný nájde, neviem si rady skúsim priložiť foto.
Cardigan 2.jpg  
0 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

ta čo šikuľky nikto mi nepomôže s tým vrchom, ako ho urobiť???
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

janamirka2 Pozri príspevok
ta čo šikuľky nikto mi nepomôže s tým vrchom, ako ho urobiť???
mne sa zda, ze vrchna cast je robena na okruhlych ihliciach a postupne sa uberaju ocka
1 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

adi11 Pozri príspevok
mne sa zda, ze vrchna cast je robena na okruhlych ihliciach a postupne sa uberaju ocka
Ja viem,že hore na okrúhlych, ale neviem čo ďalej ako tu vzorku či by ste mi nepomohli ako na to
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

janamirka2 Pozri príspevok
Ja viem,že hore na okrúhlych, ale neviem čo ďalej ako tu vzorku či by ste mi nepomohli ako na to
Ak nemas k tomu popis,tazko poradit cely postup takto na dialku.
Skus si vyhladat nejake vzory na webe-"rucne prace".

Ak nie si moc skusena, mozes ten vzor nahradit jednoduchym husacim vzorom (1hl,1obr. v dalsom rade naopak, alebo pre vyraznejsi efekt 2hl,2 obr. )
Pri tomto jednoduchom vzore nebudes mat problem s uberanim na okruhlich ihliciach.
2 0
janamirka2 janamirka2

janamirka2 je offline (nepripojený) janamirka2

Ďakujem za radu, na nete som už hľadala, ale nič podobné nenájdeš
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

janamirka2 Pozri príspevok
Ja viem,že hore na okrúhlych, ale neviem čo ďalej ako tu vzorku či by ste mi nepomohli ako na to
presne ako napisala arizona, bez navodu sa da vzorka tazko pliest..
je lepsie zvolit pri uberani ociek jednoduchsiu vzorku napr. to 1hl. a 1obr. a opacne..
1 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

janamirka2 Pozri príspevok
Ahojte teraz po dlhej dobe som sa dala do pletenia a potrebovala by som pomôcť, neviem či sa dakto ochotný nájde, neviem si rady skúsim priložiť foto.

Niečo podobné som robila minulý rok na šatách. Myslím tú vzorku na vrchu svetríka, ja som robila menšie "okienka", ale to nebude asi problém zväčšiť. Napíš mi mailovú adresu a ja ti to skúsim poslať. Tu to nedokážem prilepiť. Mám to aj v knihe vrzorov, ale pohľadám aj návod na tie šaty, tam bolo pekne rozpísané aj uberanie ku krku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať