Zavrieť

Porady

kontrola zamestnanca na pn

Dobrý deň všetkým čo mi vedia poradiť,
Chcela by som sa informovať, do koľkej hodiny cez deň môže resp. má právo kontrolovať zamestnanca, ktorý je na pn-ke viac ako 10 dní, jeho zamestnávateľ presnejšie povedané jeho nadriadený.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Dodržiavanie liečebného režimu dočasne práceneschopného poistenca, ktorý určil ošetrujúci lekár, organizuje posudkový lekár sociálneho poistenia a vykonáva určený zamestnanec Sociálnej poisťovne (bližšie lekárska posudková činnosť nemocenského poistenia).
Dodržiavanie liečebného režimu dočasne práceneschopného poistenca, ktorý určil ošetrujúci lekár, organizuje posudkový lekár a kontroluje určený zamestnanec Sociálnej poisťovne.

Posudkový lekár a určený zamestnanec vykonávajúci kontrolu dodržiavania liečebného režimu sú povinní najmä

* v súčinnosti s ošetrujúcim lekárom vykonávať výber dočasne práceneschopných poistencov, u ktorých sa má uskutočniť kontrola so zreteľom na diagnostické a terapeutické postupy, choroby a úrazy, na dĺžku trvania dočasnej pracovnej neschopnosti a iné závažné skutočnosti,
* informovať dočasne práceneschopného poistenca o jeho právach a povinnostiach v súvislosti s nemocenskými dávkami a v súvislosti s uznaním dočasnej pracovnej neschopnosti,
* uviesť na potvrdení o dočasnej pracovnej neschopnosti, kedy a kde vykonali kontrolu, a údaje potvrdiť svojím podpisom,
* oznámiť ošetrujúcemu lekárovi porušenie liečebného režimu,
* preukázať dočasne práceneschopnému poistencovi oprávnenie na vykonanie kontroly.

Kontrola dodržiavania liečebného režimu dočasne práceneschopného poistenca sa môže vykonať na podnet:

* posudkového lekára,
* ošetrujúceho lekára,
* zamestnávateľa,
* inej fyzickej osoby alebo právnickej osoby.

Kontrola dodržiavania liečebného režimu dočasne práceneschopného poistenca sa vykonáva v byte dočasne práceneschopného poistenca s jeho súhlasom alebo na mieste, kde je predpoklad, že sa dočasne práceneschopný poistenec zdržuje.

Posudkový lekár príslušnej pobočky organizuje a určený zamestnanec Sociálnej poisťovne vykonáva kontrolu dodržiavania liečebného režimu dočasne práceneschopného poistenca od prvého dňa dočasnej pracovnej neschopnosti.
0 0
moni1 moni1

moni1 je offline (nepripojený) moni1

aby so presne povedala, nadriadený mi bol na kontrole o 22.15 hod, síce som doma nebola - bola som na inom mieste - kde ma vlastne ,, vymakol,,. Ja som vlastne pn-ku považovala za ukončenú, nakoľko som išla na druhý deň do roboty. Chce mi dať absenciu za ten deň, resp. už noc, čo ma vymakol niekde inde a nie doma, a to by som ja prišla o 14 plat. neviem čo mám robiť, viete mi poradiť. som si vedomá že som mala byť doma ale myslím si, že takýto postup nie je adekvátny- dáva aj za vinu hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Ak by mi niekto vedel poradiť v tom dobrom, ako by som sa mohla z tohto vymotať. dakujem.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
moni1 Pozri príspevok
aby so presne povedala, nadriadený mi bol na kontrole o 22.15 hod, síce som doma nebola - bola som na inom mieste - kde ma vlastne ,, vymakol,,. Ja som vlastne pn-ku považovala za ukončenú, nakoľko som išla na druhý deň do roboty. Chce mi dať absenciu za ten deň, resp. už noc, čo ma vymakol niekde inde a nie doma, a to by som ja prišla o 14 plat. neviem čo mám robiť, viete mi poradiť. som si vedomá že som mala byť doma ale myslím si, že takýto postup nie je adekvátny- dáva aj za vinu hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Ak by mi niekto vedel poradiť v tom dobrom, ako by som sa mohla z tohto vymotať. dakujem.
Keďže Ťa zamestnávateľ našiel v podstate posledný deň PN tam, kde si byť nemala, snažila som sa tento problém posudzovať zo všetkých strán, ale asi Ťa veľmi nepoteším. Určite to nie je absencia, lebo si nebola na pracovisku, ale v liečebnom režime, ktorý si porušila.Od tohoto dňa porušenia je potrebný písomný záznam o porušení liečebného režimu s následkom nevyplatenia sociálnych dávok. A keďže ti §-81-d/ZP ukladá povinnosť ličebný režim dodržiavať a ty si to porušila, tak ZĽ využijúc porušenie tohoto paragrafového znenia bude konať/ možno a oprávnene ak má porušenie dôkazovo podchytené/. Je mi len ľúto, že Ťa to postihlo vo finále./Nenašiel Ťa na diskotéke? /
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
Moni1,

vôbec sa netráp takýmito banalitami...pozorne si prečítaj príspevok od STINY...

Citujem :
Dodržiavanie liečebného režimu dočasne práceneschopného poistenca, ktorý určil ošetrujúci lekár, organizuje posudkový lekár a kontroluje určený zamestnanec Sociálnej poisťovne.

A to je len začiatok Fakt si ho pozorne prečítaj a toho svojho dilinka môžeš akurát tak vieš čo...

DANILA : Nestresuj ju...

Hore hlavu, svet je krásnyyy
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Infarkt nemáš pravdu, kontrolu zamestnanca na péenke môže vykonávať aj zamestnávateľ.... pozorne si prečítaj príspevok od STINY.... pardón od Danily, pretože STINA píše o kontrole zo strany Soc. poisťovne, čo nie je predmetom otázky:


Naposledy upravil Monika Kováčová : 15.10.07 at 18:27 Dôvod: Doplnenie: pardón
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
ERMON :

mno, pokiaľ som si pozorne prečítal, tak mám pravdu...daj konkrétny citát, čo mi ušlo...a nezabudni, že sa bavíme o samotnom výkone kontroly a nie o podnete na kontrolu
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Infarkt Pozri príspevok
ERMON :

mno, pokiaľ som si pozorne prečítal, tak mám pravdu...daj konkrétny citát, čo mi ušlo...a nezabudni, že sa bavíme o samotnom výkone kontroly a nie o podnete na kontrolu
Povznášam sa nad Tvojou reakciou na moju adresu. Samotný výkon kontroly podlieha tak, ako píšeš. Tiež som mala iné znenie príspevku a opravila som ho vzhľadom na ustanovenie ZP, ktorý pracovníkovi predpisuje dodržiavať liečebný režim. Ale neviem, čím argumentuješ ty. A prilepiť link z inej web stránky sa už neodvážim.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Pozri § 81 Zákonníka práce a § 141 odst.1 Zákonníka práce...
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
Danila Pozri príspevok
Povznášam sa nad Tvojou reakciou na moju adresu. Samotný výkon kontroly podlieha tak, ako píšeš. Tiež som mala iné znenie príspevku a opravila som ho vzhľadom na ustanovenie ZP, ktorý pracovníkovi predpisuje dodržiavať liečebný režim. Ale neviem, čím argumentuješ ty. A prilepiť link z inej web stránky sa už neodvážim.
Ale Dani...nevšimla si si smajlíka za tou mojou reakciou ? Neber si všetko hneď tak ku srdcu Ja som len chcel odľahčiť trochu Moni, lebo myslím, že sú vážnejšie problémy v tejto republike, aby sa ona stresovala kvôli svojmu d...nemu sefovi...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Infarkt Pozri príspevok
Ale Dani...nevšimla si si smajlíka za tou mojou reakciou ? Neber si všetko hneď tak ku srdcu Ja som len chcel odľahčiť trochu Moni, lebo myslím, že sú vážnejšie problémy v tejto republike, aby sa ona stresovala kvôli svojmu d...nemu sefovi...
Už raz som Ti povedala, že mám averziu na názov Tvojho nicku. To po prvé. Po druhé, zamestnávatelia hrozia aj výpoveďami za porušenie tohoto ustanovenia. A to by pre zadávateľku asi sranda nebola. A po tretie, mňa na Porade nikto nemôže rozčúliť. Vždy ma mohli len do výšky platu...
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
ermon Pozri príspevok
Pozri § 81 Zákonníka práce a § 141 odst.1 Zákonníka práce...
OK, to rieši to jej prípadné porušenie disciplíny... A TO JEJ NAJPRV MUSÍ PREUKÁZAŤ !!!

Ale bavíme sa o samotnom výkone kontroly...a na ten môže jej šéfino dať akurát tak podnet...ktorý ešte samozrejme nemusí byť zrealizovaný...
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
Moni1,

kašli na to a hlavne sa nezaoberaj takými maličkosťami...

Najprv ti to musí ZĽ dokázať a aj písomne oznámiť...

ERMON : Stina píše o dodržiavaní liečebného režimu, ktorý rieši jediný zákon a ten zákon dáva túto právomoc jedine našej slávnej Sociálnej poisťovni...

OK, už Vás nebudem chytať za slovíčka...idem do hajan
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ja sa nebudem s tebou hádať Infarkt, ale existuje niečo ako Pracovný poriadok príp. iné interné mzdové a personálne predpisy zamestnávateľa, ktoré klasifikujú porušenie § 81 ako hrubé porušenie disciplíny a v tomto smere má zamestnávateľ právo urobiť rázne kroky...
Uvedené interné predpisy zamestnávateľa rovnako stanovujú postup pri kontrolovaní zamestnancov, či sa zdržujú počas PN v mieste, ktoré nahlásili (obvykle trvalý pobyt). My samozrejme nepoznáme PZ, PPoriadok a ostatné predpisy zamestnávateľa zadávateľky otázky, takže odpovedať si na základe diskusie musí sama: možno ju táto debata prinúti pozrieť do PZ a ostatné menované poštudovať....
0 0
Olinka1 Olinka1

Olinka1 je offline (nepripojený) Olinka1

My sme napr. napísali do pracovnej zmluvy -ako povinnosť zamestnanca-
dodržať liečebný poriadok a počas PN sa zdržiavať v mieste bydliska
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
Olinka1 Pozri príspevok
My sme napr. napísali do pracovnej zmluvy -ako povinnosť zamestnanca-
dodržať liečebný poriadok a počas PN sa zdržiavať v mieste bydliska
Oli, aj tak sa to dá riešiť, ale to bydlisko by som vypustil...žiaden zákon neprikazuje žiadnemu človeku byť v liečebnom režime v mieste bydliska
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
No zrejme ale musí ošetrujúcemu lekárovi povedať kde bude dodržiavať liečebný režim, keď nie na adrese trvalého bydliska. To by potom bol poriadny "mrník" a kontroly zo strany SP aj zamestnávateľa by boli úplne zbytočné.
0 0
moni1 moni1

moni1 je offline (nepripojený) moni1

Ďakujem všetkým za reakcie- ale dá sa niekde ešte zistiť do ktorej hodiny dennej alebo nočnej môže alebo má právo kontrolovať nadriadený svojho podriadeného???
Danila na diske som nebola - lebo bol utorok a bola som zaviesť muža na hokej lebo mu začínal o 22.30 hod. chvílu som sa chcela pozrieť a v tom to bolo ,, šéfko,, ma vymákol. ťažko som mu vysvetlovala že v stredu na druhý deň idem do robotky . Ale presne ako povedal Infarkt - je to v tomto svete maličkosť, a ked ma chcú tak ma dodrbkajú aj v niečom inom, lebo ked nesadneš šéfovi na nôtu tak je problém. a u nás je takých viacej čo len škodia na každom mieste svojím podriadeným ako by im mali vyjsť v ústrety. tým nechcem seba obhajovať čo sa stalo sa už neodstane - ale u nás v polícii je to tak, ked niekto nie je po chuti alebo po vôli nehbodaj oponuje svojmu nadriadenému tak ho zničia tak či tak.
Ale uvidím čo na mňa vymyslia - lebo ked som prečítala zákon o služ. pomere tak mi nepomôže už vlastne nič o ten 14 plat prídem - lebo sa píse že ak poruším liečebný režim tak mi môžu odobrať aj tento plat. resp. mi nepatrí.
len mi je ,,blbé,, že len jeden človek vedel že idem odviesť muža na hokej a ten sa so mnou nechce rozprávať - asi má prečo?!
Inak zatiaľ dakujem všetkým.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
moni1 Pozri príspevok
Ďakujem všetkým za reakcie- ale dá sa niekde ešte zistiť do ktorej hodiny dennej alebo nočnej môže alebo má právo kontrolovať nadriadený svojho podriadeného???
moni1 Pozri príspevok
Danila na diske som nebola - lebo bol utorok a bola som zaviesť muža na hokej lebo mu začínal o 22.30 hod. chvílu som sa chcela pozrieť a v tom to bolo ,, šéfko,, ma vymákol. ťažko som mu vysvetlovala že v stredu na druhý deň idem do robotky . Ale presne ako povedal Infarkt - je to v tomto svete maličkosť, a ked ma chcú tak ma dodrbkajú aj v niečom inom, lebo ked nesadneš šéfovi na nôtu tak je problém. a u nás je takých viacej čo len škodia na každom mieste svojím podriadeným ako by im mali vyjsť v ústrety. tým nechcem seba obhajovať čo sa stalo sa už neodstane - ale u nás v polícii je to tak, ked niekto nie je po chuti alebo po vôli nehbodaj oponuje svojmu nadriadenému tak ho zničia tak či tak.
Ale uvidím čo na mňa vymyslia - lebo ked som prečítala zákon o služ. pomere tak mi nepomôže už vlastne nič o ten 14 plat prídem - lebo sa píse že ak poruším liečebný režim tak mi môžu odobrať aj tento plat. resp. mi nepatrí.
len mi je ,,blbé,, že len jeden človek vedel že idem odviesť muža na hokej a ten sa so mnou nechce rozprávať - asi má prečo?!
Inak zatiaľ dakujem všetkým.
No ja si osobne myslím , že 22,30 hod . nie je čas na kontrolu ani zamestnávateľa ani z SP ....možno sa mýlim , ale o tomto čase ma nikto neprinúti , aby som niekomu otvárala bytové dvere.

To už chápem ako osobnú zaujatosť .
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

no moni1 ale ty si pravdepodobne liečebný režim v skutočnosti "neporušila" - resp. porušila, ale porušenie liečebného režimu ti môže vytknúť len sociálka, pretože zamestnávateľ nemôže zodpovedne a odborne zhodnotiť čo je a čo nieje porušenie liečebného režimu... od 1.8.2006 na to nemá páky...

ale iná vec sú tie interné predpisy zamestnávateľa, pokiaľ je tam, že za porušenie Lieč.režimu budeš postihnutá odobratím platu, tak strach nemaj, pretože porušenie LR ti zamestnávateľ nedokáže podložiť (ako píšem: len SP)...
0 0
moni1 moni1

moni1 je offline (nepripojený) moni1

Zita5 Pozri príspevok

No ja si osobne myslím , že 22,30 hod . nie je čas na kontrolu ani zamestnávateľa ani z SP ....možno sa mýlim , ale o tomto čase ma nikto neprinúti , aby som niekomu otvárala bytové dvere.

To už chápem ako osobnú zaujatosť .
vieš ono je to presne tak - ale nechcela som to písať - aby to nebolo považované ako obrana z mojej strany,
ale dakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať