Zavrieť

Porady

vianočné koláčiky

Ahojte, máte dobré recepty na vianočné koláčiky? Šup sem s nimi, môžte pridať aj recept naozaj dobrých a mäkkých medovníčkov, vďaka všetkým.Mili
Usporiadat
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Mám na šaláty , ale dám ich do témy šaláty, aby tu nebol mrník
0 0
mimi3 mimi3

mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

Tak ja premierovo prikladám prílohu. Tieto koláčiky som si pripravila do takého osobného receptára a určite ich tento rok vyskúšam. Pečiem vždy viac druhov ale skoro stále tie isté tak aby boli aj nejaké nové. Dúfam že sa mi tú prílohu podarilo vložiť.
0 0
vierca7 vierca7

vierca7 je offline (nepripojený) vierca7

ahojte, máte niekto overený recept na kokosové rožky, čo sa pečú vo formičkách a zostanú také vyduté?
včera mi totiž tento recept spľasol :-(
100 g polohrubej múky, 125 g masla, 125 g kokosu, 250 g práškového cukru, 1 ČL prášku do pečiva.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

vierca7 Pozri príspevok
ahojte, máte niekto overený recept na kokosové rožky, čo sa pečú vo formičkách a zostanú také vyduté?
včera mi totiž tento recept spľasol :-(
100 g polohrubej múky, 125 g masla, 125 g kokosu, 250 g práškového cukru, 1 ČL prášku do pečiva.
Rožky kokosové:

25 dkg strúhaného kokosu
25 dkg masla
34 dkg práškového cukru
1 vanilkový cukor
20 dkg polohrubej múky
1/2 prášku do pečiva
Zmiešať na cesto, vtláčať do studených formičiek do polovice. Pečie sa v slabo vyhriatej rúre do ružova. po vychladnutí sa vyklopí a namáča do čokolády.
Musia sa piecť v slabo vyhriatej rúre, lebo ináč sa nenafúknu
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

babi2 Pozri príspevok
Rožky kokosové:

25 dkg strúhaného kokosu
25 dkg masla
34 dkg práškového cukru
1 vanilkový cukor
20 dkg polohrubej múky
1/2 prášku do pečiva
Zmiešať na cesto, vtláčať do studených formičiek do polovice. Pečie sa v slabo vyhriatej rúre do ružova. po vychladnutí sa vyklopí a namáča do čokolády.
Musia sa piecť v slabo vyhriatej rúre, lebo ináč sa nenafúknu
A ešte prezraď, čo je slabo vyhriata rúra. Koľko je to stupňov?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

wagner Pozri príspevok
A ešte prezraď, čo je slabo vyhriata rúra. Koľko je to stupňov?
To teda veru neviem, ja som ich piekávala keď som mala plynovú rúru a tam stupne písané neboli, teraz mám elektrickú, ale v nej som ich ešte nepiekla, povedala by som že možno na 120 stupňov
Vygooglila som, že pečieme na 150, inde bolo na 170, ale aj, sušíme v slabo vyhriatej rúre, treba vyskúšať
Naposledy upravil babi2 : 18.12.09 at 17:33
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

babi2 Pozri príspevok
To teda veru neviem, ja som ich piekávala keď som mala plynovú rúru a tam stupne písané neboli, teraz mám elektrickú, ale v nej som ich ešte nepiekla, povedala by som že možno na 120 stupňov
Vygooglila som, že pečieme na 150, inde bolo na 170, ale aj, sušíme v slabo vyhriatej rúre, treba vyskúšať
Ďakujem, ja som našla v jednom recepte 140 stupňov. Tak možno by to aj mohlo byť.
0 0
vierca7 vierca7

vierca7 je offline (nepripojený) vierca7

babi2, dakujem, medzicasom som nasla aj ja teplotu pecenia 150 - 160 stupnov, tak skusim tak. ja som tam slahla 200 ako bolo v recepte :-( inak sme ich aj nevyfuknute uz takmer schrumali :-)
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

vierca7 Pozri príspevok
babi2, dakujem, medzicasom som nasla aj ja teplotu pecenia 150 - 160 stupnov, tak skusim tak. ja som tam slahla 200 ako bolo v recepte :-( inak sme ich aj nevyfuknute uz takmer schrumali :-)
Jasné aj také sú jedlé, ja som to tak urobila, keď som ich piekla prvý krát a volala som svokre či mi v recepte nechýba vajíčko či čo, že sa mi nenafúkli, samozrejme že som si neuvedomila tú nízku teplotu
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Dnes pršalo, tak jedna várka jednoduchých a dobrých lineckých koliesok je hotová.
Recept 3 - 2 -1. Múka, maslo, cukor a jedno žĺtko.
20141207_173859.jpg  
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať