Zavrieť

Porady

vklad podnikatela v PU

Dobrý deň, v súčastnosti robím účtovníctvo jednému živnostníkovi, ktorý plánuje od budúceho roku prejsť na s.r.o.
Bude musiet prejsť na PU s ktorým nemám praktické skúsenosti. Našla som si na internete Pohodu PU - ktorú ako som si všimla na tejto stránke dost prihlásených odporúča. Pzrela som ti tento program a nie je mi jasné ako sa v s.r.o. - v PÚ účtuje , ak je to možné účtovat, osobný vklad podnikatela. Je to totižto firma ktorá začína takže do nej musia vložit dost svojich financií na začiatok. Našla som možnost - vklad do pokladnice v hotovosti - je tam doklad bez zaúčtovania. Neviem či je to tá pravá možnost. Chcela by tom radu ako to zaúčtovat a taktiež osobný vklad na účet v banke.
Ďakujem a dúfam že v budúcnosti nájdem u vás veľa užitočných rád.

macte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    macte Pozri príspevok
    Dobrý deň, v súčastnosti robím účtovníctvo jednému živnostníkovi, ktorý plánuje od budúceho roku prejsť na s.r.o.
    Bude musiet prejsť na PU s ktorým nemám praktické skúsenosti. Našla som si na internete Pohodu PU - ktorú ako som si všimla na tejto stránke dost prihlásených odporúča. Pzrela som ti tento program a nie je mi jasné ako sa v s.r.o. - v PÚ účtuje , ak je to možné účtovat, osobný vklad podnikatela. Je to totižto firma ktorá začína takže do nej musia vložit dost svojich financií na začiatok. Našla som možnost - vklad do pokladnice v hotovosti - je tam doklad bez zaúčtovania. Neviem či je to tá pravá možnost. Chcela by tom radu ako to zaúčtovat a taktiež osobný vklad na účet v banke.
    Ďakujem a dúfam že v budúcnosti nájdem u vás veľa užitočných rád.

    macte.
    Moja rada pre začiatok - preštuduj všetko o s.r.o. - založenie, o prvých dokladoch z ktorých budeš učtovať prvé účtovné zápisy. A začni základným imaním. Ak prelúskaš toto, potom vklad do pokladne, prípadne na BÚ nebude žiaden problém. Cez vyhľadávanie nájdeš všetky príslušné témy.
    Monika Kováčová
    a Richard nám pripravuje Draka na Podvojné účtovníctvo.... sleduj poradu a naberaj vedomosti...

    Osobný vklad do podnikania v PÚ pri S.r.o. neexistuje, len pôžička spoločníka...

    vklad podnikatela v PU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.