Zavrieť

Porady

VHS - DVD

Ahoj. Prosím poraďte mi niekto firmu alebo niekoho, kto by vedel prehrať VHS kazety na DVD nosiče. Jedná sa o dovolenky, rodinné oslavy. Nerád by som o záznamy prišiel. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Poznám videoštúdio, kde to robia. Koľko si ochotný dať za prevod jednej kazety? Môžem sa spýtať.

    colton je offline (nepripojený) colton

    colton
    v telke som videl reklamu - neviem či to ešte beží - ale robili to za 150,- za kazetu (nezávisle od dĺžky) - tuším to fičalo na Nautik TV

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    U nás (Prešov) to robí napr. jedna firma za 150.-/ks bez úprav kvality. S dodatočnou úpravou (odstránenie šumov vo zvuku, hladšie prechody v zázname) = 300.- Sk

    Conan X je offline (nepripojený) Conan X

    Conan X
    Ahoj , ak ti môžem poradiť dá sa to aj tak ak máš DVD rekordér a prepojíš ho z videom . Z videa nahráš do DVD rekordéra a malo by ti to ísť a máš to zadarmo....

    Conan X je offline (nepripojený) Conan X

    Conan X
    Ak máš doma DVD rekordér tak ho prepoj z videom a z videa nahraj na DVD rekordér a tam to napáliš DVD a malo by to ísť....

    gilmore je offline (nepripojený) gilmore

    gilmore
    Mohla by som velmi pekne poprosit niekoho, kto uz prerabal takto VHS na DVD o podrobnejsi popis "Ako na to - pre laikov"..??? :-))) Niesom sice blondinka, ale skusali sme to a stale nam DVD rekorder nahraval zaznam z TV miesto z videa.. Nechapem, ma sa tam nieco nejak zvlast poprepajat alebo ponastavovat alebo ako to spravit aby to fungovalo???? Som bezradna a zufala a nechcem zbytocne platit studiam, ked mam moznost usetrit.. Vopred dakujem za vas cas a ochotu, s pozdravom Slavka H.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    gilmore Pozri príspevok
    Mohla by som velmi pekne poprosit niekoho, kto uz prerabal takto VHS na DVD o podrobnejsi popis "Ako na to - pre laikov"..??? :-))) Niesom sice blondinka, ale skusali sme to a stale nam DVD rekorder nahraval zaznam z TV miesto z videa.. Nechapem, ma sa tam nieco nejak zvlast poprepajat alebo ponastavovat alebo ako to spravit aby to fungovalo???? Som bezradna a zufala a nechcem zbytocne platit studiam, ked mam moznost usetrit.. Vopred dakujem za vas cas a ochotu, s pozdravom Slavka H.
    Čím ste mali prepojené zariadenia? Akými káblami. Keď ich prepojíte scartom treba nastaviť kanály ( ak automaticky neurobil scart sám ),cez DVD rekordér by malo po sputení videa z VHS dať pozerať na TV, ak to ide tak môžete spustiť nahrávanie. Ak to nepojde napíš.
    Takto vypadá scart kábel:http://www.google.sk/imgres?imgurl=h...ed=0CBMQ9QEwBA

    oriesok244 je offline (nepripojený) oriesok244

    oriesok244
    Ak náhodou nemáš videorekordér,kazetu VHS vlož do videoprehrávača a výstup z neho zapoj do PC-vstup do TV karty (Aver a pod) a spusť nahrávanie.To v prípade,že máš zabudovanú v PC TV-kartu.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    to gilmore:
    Ja som to urobil jednoducho - prepojil som video káblami na vstup DVD rekordéra (mám s HDD), na DVD som spustil nahrávanie a pustil prehrávanie videa. DVD rekordér to pekne nahral na HDD, zároveň som to videl na TV prijímači. Potom stačilo len upraviť (pokiaľ je to na HDD, dá sa to strihať a vynechávať chybné miesta), napálil na DVD a už mám archív.
    Na to ti stačia aj takéto káble

    Prepojiť farba na farbu a už to "frčí". Kvalita však zostáva ako na VHS!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.