Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
rrtrash rrtrash

rrtrash je offline (nepripojený) rrtrash

transformacia FO lekara na lekarsku sro:
ak je licencia vydana na FO a nie na novu sro, predjednal by som to s vydavatelom licencie, viem ze take veci sa bezne robia, ale musi sa k tomu asi min. vyjadrit ten kdo vydal licenciu, tam by som zacal. Po pravnej stranke sa mi vidi spravny postup zapisat sro ako transformaciu zivnosti na sro, vtedy by mala licencia prejst na nastupnicku organizaciu, ale nerobil by som to bez toho, aby som mal zavazne stanovisko vydavatela licencie, ze nikto nema namietky ze licencia prejde na novu sro. Zivnostensky urad sa neda obist, na novu sro treba mat nove zivnostenske opravnenie, ale ked mohol dotycny vykonavat cinnost ako FO, urcite ma vzdelanie alebo poverenu osobu, takze to iste pouzije na ziskanie zivnostenskeho opravnenia pre sro.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
rrtrash Pozri príspevok
transformacia FO lekara na lekarsku sro:
ak je licencia vydana na FO a nie na novu sro, predjednal by som to s vydavatelom licencie, viem ze take veci sa bezne robia, ale musi sa k tomu asi min. vyjadrit ten kdo vydal licenciu, tam by som zacal. Po pravnej stranke sa mi vidi spravny postup zapisat sro ako transformaciu zivnosti na sro, vtedy by mala licencia prejst na nastupnicku organizaciu, ale nerobil by som to bez toho, aby som mal zavazne stanovisko vydavatela licencie, ze nikto nema namietky ze licencia prejde na novu sro. Zivnostensky urad sa neda obist, na novu sro treba mat nove zivnostenske opravnenie, ale ked mohol dotycny vykonavat cinnost ako FO, urcite ma vzdelanie alebo poverenu osobu, takze to iste pouzije na ziskanie zivnostenskeho opravnenia pre sro.
Lekár ako FO nerobil ako FO na základe živnostenského listu, ale licencie.
Jedným z dokumentov na vydanie povolenia VÚC je aj výpis z OR na spoločnosť. Teda doporučujem okrem zdravotnej starostlivosti minimálne jeden voľný predmet podnikania a vybaviť živnosť ako prvý krok. Druhý krok zápis spoločnosti do OR. Tretí krok po vydaní povolenia alebo licencie dať zapísať predmet podnikania do OR. Samozrejme k licencii bude treba mať hygienu okrem iného.
0 0
luky133 luky133

luky133 je offline (nepripojený) luky133

Chcel by som sa spýtať ako to bude s balíkom 25 výhod pre malých a stredne veľkých podnikateľov, o ktorom dnes bol príspevok v hlavných správach na Markíze. Spomínali tam viacero výhod ako napr. založenie s.r.o. len za jedno euro či zlúčenie všetkých predmetov živností do jednej a na jej založenie bude stačiť jeden list. Nevie kedy majú začať platiť? Lebo momentálne zvažujem začatie podnikania a v prípade takýchto podmienok by som možno išiel aj do s.r.o. a nie živnosti. V príspevku uvádzali, že majú začať platiť na jar budúceho roka, ale vyzeralo to, že príspevok natáčali ešte v roku 2010 (posledné dni decembra) a odvysielali ho včera t.j. 1.1.2011. Ďakujem za odpoveď.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
luky133 Pozri príspevok
Chcel by som sa spýtať ako to bude s balíkom 25 výhod pre malých a stredne veľkých podnikateľov, o ktorom dnes bol príspevok v hlavných správach na Markíze. Spomínali tam viacero výhod ako napr. založenie s.r.o. len za jedno euro či zlúčenie všetkých predmetov živností do jednej a na jej založenie bude stačiť jeden list. Nevie kedy majú začať platiť? Lebo momentálne zvažujem začatie podnikania a v prípade takýchto podmienok by som možno išiel aj do s.r.o. a nie živnosti. V príspevku uvádzali, že majú začať platiť na jar budúceho roka, ale vyzeralo to, že príspevok natáčali ešte v roku 2010 (posledné dni decembra) a odvysielali ho včera t.j. 1.1.2011. Ďakujem za odpoveď.
Určite to nebude ešte tohto roku. Ak tak najskôr k 1. 1. 2012, ak nie 2013. To zase urobili bublinu z niečoho čo plánujú.... a chaos hlavne medzi ľuďmi. Ešte doplním tú výšku ZI čo je teraz 5 000.- Eur nemusíš vlastniť fyzicky.
Naposledy upravil Economic : 02.01.11 at 07:38 Dôvod: doplnenie
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Economic Pozri príspevok
Doklady overené v CZ sa akceptujú aj v OR. Netreba žiadny preklad, ani cestovať na slovensko. Kľudne to môžu overiť buď u notára, alebo na matrike. Budeš potrebovať : Zápisnicu o zmene sídla, úplné znenie spoločenskej zmluvy a nájomnú zmluvu, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti. A keď chceš ušetriť na súdnom poplatku, môžeme to podať elektronicky.
podávam zmeny elektronicky, som splnomocnená, všetko podpisujem ZEPom.
Poľa mňa však mám okrem rozhodnutia spoločníka podať ako prílohu aj splnomocnnenie. Mám ho v origináli, nascanovala som ho, podpísala ZEPom, poslala takto elektronicky. Myslíš, že to bude stačiť? Tak nejako sa mi vidí, že by som mala poslať ten originál poštou, alebo netreba?
Ďakujem za usmernenie.
Pre úplnosť - ide o vstup do likvidácie, vyplnila a podpísala som ZEP
-návrh na zápis zmien /zmena obchodného mena ....v likvidácii/, vymenovanie likvidátora, ukončenie funkcie konateľa, údaje olikvidátorovi/
-rozhodnutie jediného spoločníka o všetkých zapisovaných zmenách
-splnomocnenie - s overeným podpisom konateľa sro.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
podávam zmeny elektronicky, som splnomocnená, všetko podpisujem ZEPom.
Poľa mňa však mám okrem rozhodnutia spoločníka podať ako prílohu aj splnomocnnenie. Mám ho v origináli, nascanovala som ho, podpísala ZEPom, poslala takto elektronicky. Myslíš, že to bude stačiť? Tak nejako sa mi vidí, že by som mala poslať ten originál poštou, alebo netreba?
Ďakujem za usmernenie.
Pre úplnosť - ide o vstup do likvidácie, vyplnila a podpísala som ZEP
-návrh na zápis zmien /zmena obchodného mena ....v likvidácii/, vymenovanie likvidátora, ukončenie funkcie konateľa, údaje olikvidátorovi/
-rozhodnutie jediného spoločníka o všetkých zapisovaných zmenách
-splnomocnenie - s overeným podpisom konateľa sro.
Určite stačí. Ide tam zmena obchodného menia, vymenovanie likvidátoral
1 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Vie mi niekdo vysvetliť, čo to znamená nevlastniť ZI fyzicky? Ako to potom vložim do banky?
Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
marta bodonova Pozri príspevok
Vie mi niekdo vysvetliť, čo to znamená nevlastniť ZI fyzicky? Ako to potom vložim do banky?
Ďakujem
Pri založení, resp. pri podaní návrhu na zápis do OR sa vyhlasuje, že je splatený do pokladne. Nie je povinnosť ho celý vložiť na účet.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Economic Pozri príspevok
Námietky môžeš podať aj poštou, 50 % SP ostáva zachovaná.
Nie som štatutár sro, ktorá vstupuje do likvidácie, ale spoločník=konateľ ma vymenoval za likvidátora. Súd zamietol zápis, lebo likvidátorom musí byť štatutár /???/
Návrh som podávala elektronicky na základe splnomocnenia.
Môžem poslať námietku?
Z návrhu stačí iba tá strana kde opravujem likvidátora?
Doložím nové rozhodnutie spoločníka - likvidátorom bude konateľ.
Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
Nie som štatutár sro, ktorá vstupuje do likvidácie, ale spoločník=konateľ ma vymenoval za likvidátora. Súd zamietol zápis, lebo likvidátorom musí byť štatutár /???/
Návrh som podávala elektronicky na základe splnomocnenia.
Môžem poslať námietku?
Z návrhu stačí iba tá strana kde opravujem likvidátora?
Doložím nové rozhodnutie spoločníka - likvidátorom bude konateľ.
Ďakujem
Potrebovala by som pre správnu radu vidieť Odmietačku. Trošku čudné sa mi to zdá. Určite proti odmietnutiu vykonať zápis je možné podať Námietku v 15-dennej lehote. Ja som robila viac likvidácií, bola som likvidátor = nezávislá osoba, t.z. nebola som tam predtým ani konateľ ani spoločník. Preto sa mi to zdá čudné.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
odmietačka
Návrh....bol odmietnutý..........z dôvodu, že predložený návrh je nezrozumiteľný, nakoľko navrhovateľ navrhuje zapísať ako likvidátora XY, pričom táto nie je štatuitárnym orgánom sro a z §71, ods.1 vyplýva......
Economic Pozri príspevok
Potrebovala by som pre správnu radu vidieť Odmietačku. Trošku čudné sa mi to zdá. Určite proti odmietnutiu vykonať zápis je možné podať Námietku v 15-dennej lehote. Ja som robila viac likvidácií, bola som likvidátor = nezávislá osoba, t.z. nebola som tam predtým ani konateľ ani spoločník. Preto sa mi to zdá čudné.
hm potom je to čudné - je to OR Trnava, u mňa je to to isté.
Ja - prečítala som si zdôvodnenie a podľa mňa majú pravdu. Zapísala som len funkciu likvidátora, v domnení že likvidátor plní funkciu štatutára.
V odmietačke sa odvolávajú na
OZ § 71
(1) Likvidáciu vykonáva štatutárny orgán ako likvidátor, ak zákon neustanovuje alebo spoločenská zmluva, prípadne zakladateľská listina alebo stanovy neurčujú inak. Ak štatutárny orgán nie je ustanovený alebo nemá ustanoveného žiadneho člena alebo ak likvidátor nie je vymenovaný bez zbytočného odkladu, vymenuje likvidátora súd;
================pre ujasnenie
v zakl.listine je uvedené
Do právomoci Valného zhromaždenia patrí najmä /neuvádzam v plnom znení
...........................
§ vymenovanie, odvolanie a odmeňovanie konateľov a prokuristov,
§ rozhodovanie o zmenách týkajúcich sa :
- obchodného mena a sídla spoločnosti
- predmetu podnikanie spoločnosti,
- doby trvania spoločnosti,
- obchodného podielu, jeho prevodu a prechodu,
- rezervného fondu,
- určenia dôvodov zrušenia spoločnosti.
§ rozhodovanie o schválení zmluvy o predaji podniku alebo zmluvy o predaji časti podniku,
§ ďalšie otázky, ktoré do pôsobnosti valného zhromaždenia zveruje zákon.
a pre konateľa /skrátene/
Konateľ má právo vystupovať za spoločnosť, podpisovať listiny spoločnosti a zastupovať spoločnosť voči tretím osobám, ............ Do rozhodovania konateľa o všetkých otázkach spoločnosti patria skutočnosti okrem tých, ktoré sú vyhradené valnému zhromaždeniu.
================
takže ZL likvidáciu a likvidátora nerieši, tak som pochopila, že spoločník svojim rozhodnutím mohol za likvidátora vymenovať len konateľa, teda seba.
Alebo je to inak? Asi áno ale na inom súde.
Pre úplnosť - Spoločník odvolal doterajšieho konateľa, tak ten je v návrhu na zápis zmien uvedený na Výmaz.

=================
Napadlo ma, že Rozhodnutie o zrušení sro likvidáciou mohlo byť napísané inak. Spoločník mohol ODVOLAŤ súčasného konateľa /seba/, vymenovať nového konateľa /mňa/ a následne nového konateľa určiť za likvidátora.
Môžem v tomto zmysle napísať námietku a poslať nové rozhodnutie spoločníka a opravný zápis zmien do OR?.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
odmietačka
Návrh....bol odmietnutý..........z dôvodu, že predložený návrh je nezrozumiteľný, nakoľko navrhovateľ navrhuje zapísať ako likvidátora XY, pričom táto nie je štatuitárnym orgánom sro a z §71, ods.1 vyplýva......

hm potom je to čudné - je to OR Trnava, u mňa je to to isté.
Ja - prečítala som si zdôvodnenie a podľa mňa majú pravdu. Zapísala som len funkciu likvidátora, v domnení že likvidátor plní funkciu štatutára.
V odmietačke sa odvolávajú na
OZ § 71
(1) Likvidáciu vykonáva štatutárny orgán ako likvidátor, ak zákon neustanovuje alebo spoločenská zmluva, prípadne zakladateľská listina alebo stanovy neurčujú inak. Ak štatutárny orgán nie je ustanovený alebo nemá ustanoveného žiadneho člena alebo ak likvidátor nie je vymenovaný bez zbytočného odkladu, vymenuje likvidátora súd;
================pre ujasnenie
v zakl.listine je uvedené
Do právomoci Valného zhromaždenia patrí najmä /neuvádzam v plnom znení
...........................
§ vymenovanie, odvolanie a odmeňovanie konateľov a prokuristov,
§ rozhodovanie o zmenách týkajúcich sa :
- obchodného mena a sídla spoločnosti
- predmetu podnikanie spoločnosti,
- doby trvania spoločnosti,
- obchodného podielu, jeho prevodu a prechodu,
- rezervného fondu,
- určenia dôvodov zrušenia spoločnosti.
§ rozhodovanie o schválení zmluvy o predaji podniku alebo zmluvy o predaji časti podniku,
§ ďalšie otázky, ktoré do pôsobnosti valného zhromaždenia zveruje zákon.
a pre konateľa /skrátene/
Konateľ má právo vystupovať za spoločnosť, podpisovať listiny spoločnosti a zastupovať spoločnosť voči tretím osobám, ............ Do rozhodovania konateľa o všetkých otázkach spoločnosti patria skutočnosti okrem tých, ktoré sú vyhradené valnému zhromaždeniu.
================
takže ZL likvidáciu a likvidátora nerieši, tak som pochopila, že spoločník svojim rozhodnutím mohol za likvidátora vymenovať len konateľa, teda seba.
Alebo je to inak? Asi áno ale na inom súde.
Pre úplnosť - Spoločník odvolal doterajšieho konateľa, tak ten je v návrhu na zápis zmien uvedený na Výmaz.

=================
Napadlo ma, že Rozhodnutie o zrušení sro likvidáciou mohlo byť napísané inak. Spoločník mohol ODVOLAŤ súčasného konateľa /seba/, vymenovať nového konateľa /mňa/ a následne nového konateľa určiť za likvidátora.
Môžem v tomto zmysle napísať námietku a poslať nové rozhodnutie spoločníka a opravný zápis zmien do OR?.

To mi je všetko jasné.
Likvidátora vymenuje spoločník. Musí byť určený deň vymenovania. Zároveň tam musí byť uvedené konanie menom spoločnosti podľa paragrafu 72 napríklad takto : Spoločnosť zastupuje a za ňu podpisuje likvidátor v rozsahu § 72 Obch. zákonníka, a to samostatne.
Pri likvidácii sa konateľ neodvoláva, stále ostáva konateľom. Len sa vymenuje likvidátor... tak ako som uviedla. Konateľ má po vymenovaní likvidátora obmedzené právomoci. Za spoločnosť od toho momentu koná likvidátor. A k návrhu sa mi je ťažko vyjadriť, keď neviem ako bol napísaný. Tak isto znenie rozhodnutia o vstupe do likvidácie. Ja som robila asi pred týždňom zápis likvidácie, prešlo mi to na prvý šup. Takže možno aj to rozhodnutie bolo zlé a návrh tiež.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ten §72 nie je uvedený, ale v texte chybu nevidím, až na to odvolanie konateľa..... Rozhodnutie - text má 4 boy:
1. Zrušuje ku dňu 5. 1. 2011 spoločnosť X, s.r.o. so sídlom ................. likvidáciou . Deň vtupu do likvidácie je 05.01.2011.
2. Za likvidátora spoločnosti X, s.r.o. vymenúva Ing. L.................. Likvidátor je oprávnený samostatne v mene spoločnosti konať a podpisovať v celom rozsahu tak, že k písanému alebo tlačenému obchodnému menu spoločnosti pripojí svoj vlastnoručný podpis.
3. Poveruje Ing. L... aby podala návrh na zápis zmien do Obchodného registra a vykonala všetky úkony potrebné k ukončeniu likvidácie a výmazu spoločnosti.
4. Z dôvodu vstupu spoločnosti do likvidácie odvoláva z funkcie konateľa spoločnosti, ktorým je
Funkcia zaniká dňom 04.01.2011
............................................
Kedže môžem byť likvidátorom aj ako nezávislá osoba, čo s tým spraviť?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Economic Pozri príspevok
To mi je všetko jasné.
Likvidátora vymenuje spoločník. Musí byť určený deň vymenovania. Zároveň tam musí byť uvedené konanie menom spoločnosti podľa paragrafu 72 napríklad takto : Spoločnosť zastupuje a za ňu podpisuje likvidátor v rozsahu § 72 Obch. zákonníka, a to samostatne.
Pri likvidácii sa konateľ neodvoláva, stále ostáva konateľom. Len sa vymenuje likvidátor... tak ako som uviedla. Konateľ má po vymenovaní likvidátora obmedzené právomoci. Za spoločnosť od toho momentu koná likvidátor. A k návrhu sa mi je ťažko vyjadriť, keď neviem ako bol napísaný. Tak isto znenie rozhodnutia o vstupe do likvidácie. Ja som robila asi pred týždňom zápis likvidácie, prešlo mi to na prvý šup. Takže možno aj to rozhodnutie bolo zlé a návrh tiež.
Ktorý súd to odmietol ? Ja som robila v Trenčíne, Nitre a v BB a tam sa nikdy neodvolával konateľ.
Do úplného znenia som zakomponovala vždy aj likvidátora a jeho právomoci. Nikdy som s tým nikde nemala problém, do konca ani u v.o.s /čo som robila teraz 1x/ nebol problém. Robila som to podľa vzoru jedného právnika, vždy mi to podľa toho prešlo.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
ten §72 nie je uvedený, ale v texte chybu nevidím, až na to odvolanie konateľa..... Rozhodnutie - text má 4 boy:
1. Zrušuje ku dňu 5. 1. 2011 spoločnosť X, s.r.o. so sídlom ................. likvidáciou . Deň vtupu do likvidácie je 05.01.2011.
2. Za likvidátora spoločnosti X, s.r.o. vymenúva Ing. L.................. Likvidátor je oprávnený samostatne v mene spoločnosti konať a podpisovať v celom rozsahu tak, že k písanému alebo tlačenému obchodnému menu spoločnosti pripojí svoj vlastnoručný podpis.
3. Poveruje Ing. L... aby podala návrh na zápis zmien do Obchodného registra a vykonala všetky úkony potrebné k ukončeniu likvidácie a výmazu spoločnosti.
4. Z dôvodu vstupu spoločnosti do likvidácie odvoláva z funkcie konateľa spoločnosti, ktorým je
Funkcia zaniká dňom 04.01.2011
............................................
Kedže môžem byť likvidátorom aj ako nezávislá osoba, čo s tým spraviť?

Jednoznačne ako likvidátor podať námietku a napraviť vadu, čo bolo vytknuté. /Len tak na margo toho rozhodnutia podľa mňa sa nemal konateľ odvolávať/
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
OR Trnava - spomenula som to v príspevku 1012 - ten dlhý.........
Aké úplné znenie? lebo prílohy k zápisu na zápis zmien boli len
1. splnomocnenie
2.Rozhodnutie jediného spoločníka
mala som dať aj uplné znenie ZL?
v ZL nie je nič o likvidátorovi - to by som musela riešiť aj tým rozhodnutím spoločníka, že prijal zmeny v ZL......
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, nemusel sa odvolávať. asi ma spoločník mal vymenovať za konateľa, ked už jedného odvolal, či?
ked bod o odvolaní konateľa zruším, a doplním do ZL aj bod, že likvidátora vymenúva Spoločník v pôsobnosti VZ? pridám úplné znenie ZL s týmto bodom?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
OR Trnava - spomenula som to v príspevku 1012 - ten dlhý.........
Aké úplné znenie? lebo prílohy k zápisu na zápis zmien boli len
1. splnomocnenie
2.Rozhodnutie jediného spoločníka
mala som dať aj uplné znenie ZL?
v ZL nie je nič o likvidátorovi - to by som musela riešiť aj tým rozhodnutím spoločníka, že prijal zmeny v ZL......
Prepáč, nevšimla som si to tú Trnavu...
Ja som vždy dokladala aj úplné znenie ZL alebo SZ, lebo sa tam vždy zmení aj obchodné meno s dovetkom "v likvidácii" a a doplnila som tam vždy časť o likvidátorovi. Ak si bola Ty likvidátor, tak prečo splnomocnenie /alebo ako iná osoba si iba návrh podala ?/
Áno v rozhodnutí malo byť, že sa schvaľuje úplné znenie. /Úplné znenie sa robí pri každej zmene/
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
áno, nemusel sa odvolávať. asi ma spoločník mal vymenovať za konateľa, ked už jedného odvolal, či?
ked bod o odvolaní konateľa zruším, a doplním do ZL aj bod, že likvidátora vymenúva Spoločník v pôsobnosti VZ? pridám úplné znenie ZL s týmto bodom?
Prerobila by som rozhodnutie.
Konateľ by ostal. Vymenoval by sa iba likvidátor, určili by sa mu právomoci podľa 72 a schváli sa úplné znenie. Takto by to malo prejsť. No a samozrejme dobre vyplniť návrh.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, ja podávam návrh na základe splnomocnenia.
Dobre, oceňujem a idem urobiť úplné znenie ZL
dám tam bod, že likvidátora určí spoločník, ak rozhodne o zrušení sro likvidáciou.
dám aj bod, že ak vymenuje lilvidátora, zruší funkciu konateľa /aby som túto stranu návrhu nemusela meniť - viem už, že sa to nerobí, ale ani to nie je zakázané/
dám do ZL právomoci likvidátora
ZL bude mať v názve "sro v likvidácii"? - pripadá mi to nelogické, meniť ZL a názov sro.
Ak tam dám úplné znenie ZL, tak by som tam mala uviesť ZI v EUR a to nie je zaokrúhlené - musím riešiť aj tento bod? /obávam sa, že áno/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať