Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
jozefm30 Pozri príspevok
..... Ako tam mam naformulovat spolocnost ked tato vlatne este neexistuje "Prenajimatel tymto prenechava najomcovi spolocnost xxxx sro zastupena konatelom XY" a aky datum tam mame dat? Moze tam byt datum rovnaky so Zakladatelskou listinou? Vopred dakujem.
Podľa §62 a 64 obchodného zákonníka spoločnosť vzniká Zápisom do OR SR. Vo veciach súviaciach so založením spoločnosti konajú do jej vzniku zakladatelia.

Takže tvoja formulácia by správne mala znieť:

AKo nájomca by mala byť uvedená spoločnosť:

Nájomca: XXX, s.r.o.
Sídlo: Ulica číslo, PSČ Mesto
spoločnosť založená spoločenskou zmluvou (zakladateľskou listinou) zo dňa DD.MM.RRRR, zatiaľ nezapísaná do OR SR
zastúpená: Meno Priezvisko, spoločník
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

jess Pozri príspevok
Môj kamarát to tak spravil ...dal si urobiť výpis zo ŽR (tuším za 100,-) a tento spolu s overenou kópiou priložil na OR.....ušetril nemalé peniaze za kopírovanie a overovanie. (.... a mne to povedal pol hodinu po overovaní mojich ŽL....pekne ma napálil...)

Myslite ze to vasne staci a OR to zapiiise????
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
biaaa Pozri príspevok
Myslite ze to vasne staci a OR to zapiiise????
Zapísali mu to podľa tohto v januári tohto roka v BB.
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

Uz sme to tu niekde preberali, ale nemozem to najst, poprosim vas: podla vsetkeho po novom od 1.10.2007 uz vraj nie je potrebny vypis z registra trestov pri zakladani sro, prosim o potvrdenie, je to tak? Netreba ho ani pre zivn. urad ani k navrhu na zapis do OR? Dakujeeeem.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
mamina h. Pozri príspevok
Uz sme to tu niekde preberali, ale nemozem to najst, poprosim vas: podla vsetkeho po novom od 1.10.2007 uz vraj nie je potrebny vypis z registra trestov pri zakladani sro, prosim o potvrdenie, je to tak? Netreba ho ani pre zivn. urad ani k navrhu na zapis do OR? Dakujeeeem.
Nie, netreba ho nikde....teda treba ho na živnostenský register, ale priamo oni si ho vypýtajú emailom z prokuratúry, takže ty žiadne starosti ďalšie nemáš...a neposiela sa ani na OR.
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

jess Pozri príspevok
Nie, netreba ho nikde....teda treba ho na živnostenský register, ale priamo oni si ho vypýtajú emailom z prokuratúry, takže ty žiadne starosti ďalšie nemáš...a neposiela sa ani na OR.
no to je rychlost, srdecna vdaka
0 0
Ivankaa Ivankaa

Ivankaa je offline (nepripojený) Ivankaa

Milí poraďáci,

chcem vám srdečne poďakovať za vaše rady, príspevky a vzory - dnes mi bez problémov zapísali s.r.o. do OR.
Samozrejme vďaka patrí aj zakladateľom tejto skvelej stránky.

Pekný deň.
0 0
mamina h. mamina h.

mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

Mate niekto skusenost so zakladim sro, ktoru zaklada autorizovany architekt? Samozrejme v zozname cinnosti ma aj cinnosti, ktore nie su zivnostou, ale spadaju pod ich zakon, konkretne č. 138/1992 Zb. o autorizovaných architektoch a autorizovaných stavebných inžinieroch.

Zaujimalo by ma, aky je rozdiel v porovnani so zakladim tradicnej sro, v podstate nieco podobne riesi viac profesii, podobne veterinari, pravnici atd... Vopred dakujem, pekny den.


zalozila som novu temu, asi sa to tu nehodilo, pardon: http://www.porada.sk/t81184-zalozeni...architekt.html
Naposledy upravil mamina h. : 29.04.08 at 19:11
0 0
zacharm zacharm

zacharm je offline (nepripojený) zacharm

HoloGram Pozri príspevok
Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Ahojte dakujem za iformacie ktore ste sem dali velmi mi pomohli
zakladam novu s.r.o a este mam jednu otazocku. Do navrhu OR do zoznamu priloh je treba napisat kazdy ZL zvlášť aj s predmetom podnikania alebo len ako jednu prílohu zivnostenske listy a ich pocet? Je to strana P7/13
Diky Maja
0 0
zacharm zacharm

zacharm je offline (nepripojený) zacharm

Ahojte dakujem za iformacie ktore ste sem dali velmi mi pomohli.
Zakladam novu s.r.o a este mam jednu otazocku. Do navrhu OR do zoznamu priloh je treba napisat kazdy ZL zvlášť aj s predmetom podnikania alebo len ako jednu prílohu zivnostenske listy a ich pocet? Je to strana P7/13, po starom to bola jedna priloha
Diky za skoru odpoved
Maja
0 0
Databka Databka

Databka je offline (nepripojený) Databka

Dobrý deň, chcem sa Vám veľmi pekne poďakovať za všetky rady a príspevky ohľadne založenia s.r.o. a aj vďaka Vám milí poraďáci mi ju zapísali na prvý raz.
Živnostenské listy som neoverovala, dala som len výpis z registra ŽL ako mi bolo poradené. Ešte raz ďakujem.
0 0
Ivankaa Ivankaa

Ivankaa je offline (nepripojený) Ivankaa

zacharm Pozri príspevok
Ahojte dakujem za iformacie ktore ste sem dali velmi mi pomohli.
Zakladam novu s.r.o a este mam jednu otazocku. Do navrhu OR do zoznamu priloh je treba napisat kazdy ZL zvlášť aj s predmetom podnikania alebo len ako jednu prílohu zivnostenske listy a ich pocet? Je to strana P7/13, po starom to bola jedna priloha
Diky za skoru odpoved
Maja

Staci napisat -priloha: Zivnostensky list - pocet vyhotoveni + x vyhotoveni do zbierky listin.
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Ivankaa Pozri príspevok
Staci napisat -priloha: Zivnostensky list - pocet vyhotoveni + x vyhotoveni do zbierky listin.

kolko krat sa prosim podava ten navrh na zapis do OR??? 1x alebo 2x ???

Vdaka
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
biaaa Pozri príspevok
kolko krat sa prosim podava ten navrh na zapis do OR??? 1x alebo 2x ???

Vdaka
na OR 1x, ale kópiu si nechávaš pre seba, čiže vyhotovuješn 2x
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

cactus Pozri príspevok
na OR 1x, ale kópiu si nechávaš pre seba, čiže vyhotovuješn 2x
AJ overit 2x vsak?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
biaaa Pozri príspevok
AJ overit 2x vsak?
ja som dávala 2x overovať iba zakladateľskú listinu
0 0
jozefm30 jozefm30

jozefm30 je offline (nepripojený) jozefm30

Dakujem za informacie ktore som tu dostal pri zakladani sro. Dnes som to bol odniest vsetko na OR. Tak uvidim o tyzden. Potom dam vediet ako som dopadol.
0 0
dudko dudko

dudko je offline (nepripojený) dudko

Dobry den,

chcela by som sa spytat ci ste sa uz stretli s takym problemom , ze by na OR nechceli zapisat s.r.o., lebo je uz firma s takym nazvom? Ma vsak ine sidlo a j sa pise vsetko s velkymi pismenami narozdiel od novovzniknutej.

Dakujem odpoved
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
dudko Pozri príspevok
Dobry den,

chcela by som sa spytat ci ste sa uz stretli s takym problemom , ze by na OR nechceli zapisat s.r.o., lebo je uz firma s takym nazvom? Ma vsak ine sidlo a j sa pise vsetko s velkymi pismenami narozdiel od novovzniknutej.

Dakujem odpoved
Veru, nezapíšu ti ju. Pri zakladaní novej s.r.o. sa najprv robí prieskum ohľadom názvu na OR. Ja som si dala do vyhľadávača názov, ktorý som chcela pre svoju s.r.o. a keďže taký mi nenašlo, tak som ho kľudne mohla dať zapísať.
Ale poznám aj taký prípad, že názov s.r.o. nevyhľadalo, ale odpoveď z OR im prišla, že taký názov už existuje a predstav si, niekto ich predbehol o pár hodín. Takže museli nanovo podávať návrh na názov firmy.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

cactus Pozri príspevok
Veru, nezapíšu ti ju. Pri zakladaní novej s.r.o. sa najprv robí prieskum ohľadom názvu na OR. Ja som si dala do vyhľadávača názov, ktorý som chcela pre svoju s.r.o. a keďže taký mi nenašlo, tak som ho kľudne mohla dať zapísať.
Ale poznám aj taký prípad, že názov s.r.o. nevyhľadalo, ale odpoveď z OR im prišla, že taký názov už existuje a predstav si, niekto ich predbehol o pár hodín. Takže museli nanovo podávať návrh na názov firmy.
Náš názov firmy v OR pridelili aj inej firme - rozdiel je len v tom, že my máme napísané "názov" spol. s r.o. a im dali "názov" s.r.o.. Myslím, že postupovali protiprávne a aj sa nám stávalo, že si nás plietli. Ako sa dá proti tomu brániť, keď je to vec stará asi 10 rokov?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať