Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Eva M Eva M

Eva M je offline (nepripojený) Eva M

Dobrý deň, neviem si rady s dátumami a kurzami účtovania, spol.sro založená spoloč.zmluvou 20.3.2008, ZI 10000 EUR, splatené na účet spol. 28.3.2008, zápis do OR 8.4.2008
Ďakujem
0 0
Radko69 Radko69

Radko69 je offline (nepripojený) Radko69

Ahoj moj problem ja taky,ze pracujem v istej s.r.o. zatial na TPP...a zamestnavatel mi navrhol aby som unho pracoval ako zivnostnik,ale som ties hmotne zodpovedny za tovar v hodnote niekolko mil. ,a mojim predchodcom sa stalo ze si neustrazili tovar a financne straty musia splacat..dalo by sa tomu predyst zalozenim s.r.o. jednou osobou?(mnou)a rucit tak iba majetkom firmi,a vykonavat dalej pracu ktoru robym???..je to realizovatelne?prosim vas o odpoved...
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

dobrý večer, chcem sa spýtať, môže sa založiť jednoosobová s.r.o. v inom meste, ako je trvalý pobyt zakladateľa? Ďakujem
0 0
Celsus Celsus

Celsus je offline (nepripojený) Celsus

Samozrejme, ze moze. Sidlo SRO s trvalym pobytom jej zakladatela nijako nesuvisi.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Celsus Pozri príspevok
Samozrejme, ze moze. Sidlo SRO s trvalym pobytom jej zakladatela nijako nesuvisi.
Vďaka
0 0
GaborM GaborM

GaborM je offline (nepripojený) GaborM

Ahojte,

keďže to súvisí so založením s.r.o. nebudem zakladať novú tému.
Som živnostníkom, platca DPH a chcem živnosť previesť na s.r.o., čo všetko ma vlastne čaká? Je možné cez už vydaný ŽL založiť s.r.o.? Zmenia sa mi čísla IČO, IČ DPH? Ak áno, budem musieť uhradiť celú DPH a potom ju naspäť žiadať v s.r.o.? Jak s reg. pokladnicou? Viem, je tých otázok viacej, riešil ste to už niekdo, ale nejak tápam. Ďakujem.
0 0
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

Ahoj. Chcela by som Vás poprosit o pomoc. Potrebujem zalozit s.r.o., kde je majiteľom česká sro a konateľmi budú konateľia tej českej s.r.o. Čo s tým? Aké podklady a doklady potrebujem? Ako postupovať? Za pomoc Vám vopred ďakujem.
0 0
freeiurist freeiurist

freeiurist je offline (nepripojený) freeiurist

JAJA11 Pozri príspevok
Náš názov firmy v OR pridelili aj inej firme - rozdiel je len v tom, že my máme napísané "názov" spol. s r.o. a im dali "názov" s.r.o.. Myslím, že postupovali protiprávne a aj sa nám stávalo, že si nás plietli. Ako sa dá proti tomu brániť, keď je to vec stará asi 10 rokov?

Odporucam vyzvat tu spolocnost na zmenu obchodneho mena, nakolko vam patri pravo prednosti (ak bolo do obchodneho registra skor zapisane u vasej spoločnosti), v pripade, ze tak neurobia podajte zalobu na ulozenie povinnosti tej spolocnosti, aby zmenila obchodne meno (pozri aj ustanovenia Obchodneho zakonnika), tak isto v pripade, ak je to dovodne podat zalobu aj v ramci nekalosutazneho konania - na takyto spor vsak urcite vyuzite dobreho advokata.
0 0
freeiurist freeiurist

freeiurist je offline (nepripojený) freeiurist

profi-t Pozri príspevok
Ahoj. Chcela by som Vás poprosit o pomoc. Potrebujem zalozit s.r.o., kde je majiteľom česká sro a konateľmi budú konateľia tej českej s.r.o. Čo s tým? Aké podklady a doklady potrebujem? Ako postupovať? Za pomoc Vám vopred ďakujem.

Postup je uplne rovnaky (uz tu bol niekolkokrat popisany) ako keby to zakladala tuzemska s.r.o. alebo tuzemske fyzicke osoby. Niektore registrove súdy vsak nad ramec zakona vyzaduju aj vypis z obchodneho registra zakladatela (ceskej s.r.o. vo vasom pripade). Ak su buduci konatelia Cesi, netreba povolenie na pobyt, nakolko su z EU.
0 0
Varadero Varadero

Varadero je offline (nepripojený) Varadero

Ahojte,,
viem ze sa to tu pise dokola, ale co potrebujem k zalozeniu s.r.o. s 2 spolocnikmi, sidlo firmy u jedneho spolocnika. Ak im to chem zalozit ja, viem ze potrebujem plnu moc na tie ukony, ale aku? ako ma vyzerat?
vdaka za odpoved vopred.
0 0
dudko dudko

dudko je offline (nepripojený) dudko

Ahojte, chcel by som si utvrdit nasledovne:

ideme odovzat narhy na zalozenie sro a mam tieto podklady:
spol. zmluva
dodatok k spol zmuve ( museli sme menit meno)
zmluva o prenajme priestorov
podpisove vzory konatelov
vyhlasenie spravcu vkladu
ZL

Musi byt vsetko 2 x overene u notara?
PS. Na navrhu musia byt tiez overene podpisy konatelov?
0 0
jozefm30 jozefm30

jozefm30 je offline (nepripojený) jozefm30

Ahojte.
Tak uz mam svoju sro, samozrejme s poznatkami od Vas. Dakujem
Ako som postupoval:
- Zo "Zoznam odborov živnostenského podnikania obvodných úradov Slovenskej republiky" som si vybral 5 cinnosti.
- "upravil" som zakladatelsku listinu, 3x tlac - overenie na matrike 90Sk
- kupil som 5x100Sk kolok plus 1x zakladatelsku listinu a isiel na Zivnostensky reg. - nic ine netreba
- priamo na ZR so vyplnil potrebne formulare, pani bola velmi ochotna
- za 4prac. dni som mal zivnosti
- zivn. l. som ofotil 2x a overil na matrike
- skomletoval som vsetky dokumenty ktore treba (dalej), vsetko po 2x
- vyplnil som P7 "Navrh na zapis spol....." a ako prilohy som dal nasledovne, vsetko overene (neviem co ide do zbierky listin, tak som to tam nepisal):
2x zakladateľská listina
10x úradne overená kópia živnostenského listu
2x vyhlásenie správcu vkladu o splatení základného imania
2x podpisový vzor konateľa spoločnosti
2x vyhlásenie jediného spoločníka spoločnosti
2x udelenie súhlasu vlastníka nehnuteľnosti s užívaním priestorov
4x výpis z katastra nehnuteľností

5 prac. dni a bolo to
potomn DU a ........., to je uz ina tema.
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
jozefm30 Pozri príspevok
Ahojte.
Tak uz mam svoju sro, samozrejme s poznatkami od Vas. Dakujem
Ako som postupoval:
- Zo "Zoznam odborov živnostenského podnikania obvodných úradov Slovenskej republiky" som si vybral 5 cinnosti.
- "upravil" som zakladatelsku listinu, 3x tlac - overenie na matrike 90Sk
- kupil som 5x100Sk kolok plus 1x zakladatelsku listinu a isiel na Zivnostensky reg. - nic ine netreba
- priamo na ZR so vyplnil potrebne formulare, pani bola velmi ochotna
- za 4prac. dni som mal zivnosti
- zivn. l. som ofotil 2x a overil na matrike
- skomletoval som vsetky dokumenty ktore treba (dalej), vsetko po 2x
- vyplnil som P7 "Navrh na zapis spol....." a ako prilohy som dal nasledovne, vsetko overene (neviem co ide do zbierky listin, tak som to tam nepisal):
2x zakladateľská listina
10x úradne overená kópia živnostenského listu
2x vyhlásenie správcu vkladu o splatení základného imania - 1x
2x podpisový vzor konateľa spoločnosti s ustanovením do funkcie
2x vyhlásenie jediného spoločníka spoločnosti - 1x §105, 1x §136
2x udelenie súhlasu vlastníka nehnuteľnosti s užívaním priestorov-1x
4x výpis z katastra nehnuteľností - 1x

5 prac. dni a bolo to
potomn DU a ........., to je uz ina tema.

Mne to prechádza v KE takto opravené.
0 0
matus.h matus.h

matus.h je offline (nepripojený) matus.h

Dobrý deň,

tiež zakladáme s.r.o., ktorá bude mať sídlo v meste X a chceme si otvoriť pobočku (resp. inú vhodnejšiu org. formu) v inom meste. Aké povinnosť nám z tohto vyplývajú a aká je najvhodnejšia forma a čo k tomu potrebujeme. Ešte jedna otázka: Má povinnosť pobočka viesť vlastné účtovníctvo?

Ďakujem za odpoveď a ostávam s pozdravom
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
dudko Pozri príspevok
Ahojte, chcel by som si utvrdit nasledovne:

ideme odovzat narhy na zalozenie sro a mam tieto podklady:
spol. zmluva
dodatok k spol zmuve ( museli sme menit meno)
úplné nové znenie spoločenskej zmluvy
zmluva o prenajme priestorov
súhlas vlastníka s umiestnením sídla (niekedy a niekde to vyžadujú)
podpisove vzory konatelov
vyhlasenie spravcu vkladu
ZL

Musi byt vsetko 2 x overene u notara? - áno
PS. Na navrhu musia byt tiez overene podpisy konatelov? - áno
v texte .......
0 0
Dura Dura

Dura je offline (nepripojený) Dura

Dobry den, chcem si zalozit spolu zo zenou sro a mam zopar otazok:
1. je mozne v jednoosobovej sro mat 2 konatelov?
2. musi byt konatel zamestnany vo firme tz musi platit nemocenske a socialne odvody( doteraz platime tieto v zahranici- treba to platit 2X?)
3. daju sa podpisovat veci so splnomocenstvom, alebo udelenim prokury?
4. ked mam skladove priestory v zahranici, treba to uz zapisat ako pobocku pri registracii?
5. trocha mimo temy ked budem poberat tovar v zahranici bez DPH ja na SK budem dodavat vacsinou podnikatelom je mi vyhodnejsie byt ci nebyt platca DPH.

za odpovede vopred dakujem
0 0
zltalienka zltalienka

zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

na čo viem odpoviem:
1. je možné, konateľov volí valné zhromaždenie s.r.o.,
2. nemusí, môže poberať odmenu konateľa (z tej sa platí len ZP)- v prípade zahraničného konateľa pozri tému http://www.porada.sk/t82581-zahranic...el-odvody.html
0 0
dudko dudko

dudko je offline (nepripojený) dudko

Dobry den,

mam jednu prosbu. Podali sme navrh na zapis sro, dnes sme sa dozvedeli, ze tam je chyba, konatelia tam nemaju uvedene rodne cisla. Chcem sa spytat staci spravit dodatok k spol . zmluve?
0 0
pepekk pepekk

pepekk je offline (nepripojený) pepekk

viem ze trosku smiesna otazka ale aj tak sa spytam - ked chcem zalozit firmu s oficialnym sidlom mimo bratislavy /ine mesto/ a pritom prevadzkovat cinnost z bratislavy, je nutne vybavit celu sro v prisusnom meste? dakujem
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
pepekk Pozri príspevok
viem ze trosku smiesna otazka ale aj tak sa spytam - ked chcem zalozit firmu s oficialnym sidlom mimo bratislavy /ine mesto/ a pritom prevadzkovat cinnost z bratislavy, je nutne vybavit celu sro v prisusnom meste? dakujem
nie, nemusíš zápis do OR vybaviť v príslušnom meste, v ktorom chceš podnikať. Niekedy sa to ani nedá, pretože OR nie je v každom meste
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať